Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2018, 16:56

autor: Riddick

Call of Duty Black Ops 4 bez przepustki sezonowej?

Prezentacja nowego Call of Duty pozbawiona była jakiejkolwiek informacji o przepustce sezonowej i DLC. Jak się okazuje, to nie przypadek, ponieważ prawdopodobnie wydawca zrezygnował z tego typu dystrybucji dla Black Ops 4. Przynajmniej częściowo.

Ani to punk, ani amerykański drwal. Ale chociaż ma jakiś karabin. - Call of Duty Black Ops 4 bez przepustki sezonowej? - wiadomość - 2018-05-20
Ani to punk, ani amerykański drwal. Ale chociaż ma jakiś karabin.

Po czwartkowej prezentacji Call of Duty: Black Ops 4 wielu graczy zwróciło uwagę na brak informacji o przepustce sezonowej. Zabrakło jej również na oficjalnej grafice przedstawiającej wydanie kolekcjonerskie gry, z którą zwyczajowo producenci oferują season passy. Według źródeł, na które powołuje się serwis Gaming INTEL, powodem jest całkowita zmiana polityki przez Activision Blizzard, dotycząca dodawania nowej zawartości. Wydawca ponoć chce odejść od standardowych przepustek sezonowych na rzecz darmowych aktualizacji.

Powodem zmiany podejścia miała być regularnie malejąca liczba osób grających w inne tytuły z serii. Według źródeł przyczyną takiego stanu rzeczy były płatne DLC z dodatkowymi mapami. W ten sposób, chcąc nie chcąc, wprowadzana była segregacja wśród użytkowników, która powodowała problemy z matchmakingiem, a w dalszej konsekwencji odpływ graczy.

Zamiast wydawania płatnych pakietów map co kilka miesięcy producent chce dodawać jedną lub dwie mapy w comiesięcznych, bezpłatnych aktualizacjach. Przepustka sezonowa może natomiast pojawić się w przypadku trybu zombie, na co ponoć mocno naciska Treyarch w stosunku do Activision Blizzard. Nie należy zapominać o nowym dla serii trybie battle royale o nazwie Blackout, który również mógł przyczynić się do zmian w polityce wydawcy.

Spalić przepustki sezonowe, dawać darmowe aktualizacje! - Call of Duty Black Ops 4 bez przepustki sezonowej? - wiadomość - 2018-05-20
Spalić przepustki sezonowe, dawać darmowe aktualizacje!

Na oficjalne informacje w tej sprawie będziemy musieli zaczekać. Warto jednak zaznaczyć, że Dan Bunting, jeden z szefów studia Treyarch, jakiś czas temu w wywiadzie dla serwisu Polygon wspomniał o chęci znalezienia nowych sposobów dystrybucji zawartości do gry:

Nie mogę w tej chwili powiedzieć, jak to będzie dokładnie wyglądać. Mogę jednak zapewnić, że mocno naciskamy na to, aby dostarczać nową zawartość w sposób, który uznamy za słuszny i który zadowoli naszych fanów.