Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2020, 09:55

Główny scenarzysta Mass Effect 1 i 2 stworzy fabułę nowego RPG

Do założonego przez firmę Wizards of the Coast studia Archetype Entertainment dołączył Drew Karpyshyn, czyli główny scenarzysta Mass Effect oraz Mass Effect 2. Wspólnie z innymi weteranami BioWare opracuje RPG-a w klimatach science fiction.

Karpyshyn znany jest głównie z napisania fabuł dwóch pierwszych odsłon cyklu Mass Effect. - Główny scenarzysta Mass Effect 1 i 2 stworzy fabułę nowego RPG - wiadomość - 2020-02-13
Karpyshyn znany jest głównie z napisania fabuł dwóch pierwszych odsłon cyklu Mass Effect.
Dokonania Karpyshyna:
  1. Główny scenarzysta Mass Effect i Mass Effect 2.
  2. Zaprojektował Baldur's Gate II: Throne of Bhaal.
  3. Współtworzył Neverwinter Nights i Star Wars: Knights of the Old Republic.
  4. Był jednym ze scenarzystów gier Jade Empire oraz Star Wars: The Old Republic.
  5. Napisał powieściowy cykl fantasy The Chaos Born Trilogy.

Kilka tygodni temu firma Wizards of the Coast ogłosiła powstanie zespołu Archetype Entertainment, założonego przez byłych pracowników studia BioWare. Teraz do zespołu dołączył inny weteran - Drew Karpyshyn, czyli główny scenarzysta gier Mass Effect oraz Mass Effect 2.

Przypomnijmy, że pierwszą grą dewelopera będzie bogate fabularnie RPG osadzone w klimatach science fiction. Drew Karpyshyn odpowiadać ma za fabułę tego projektu. Wcześniejsze dokonania tego twórcy sprawiają, że z niecierpliwością czekamy na pierwsze konkrety odnośnie produkcji Archetype Entertainment.

Informację o dołączeniu do zespołu Karpyshyn przekazał na swoim blogu. Jak tłumaczy, gdy dawno temu przychodził do BioWare była to praca marzeń. Z czasem studio utraciło jednak wiele ze swojego pierwotnego charakteru, a zespoły wchodzące w jego skład zaczęły tworzyć gry na bazie preferencji rynkowych, a nie na własnych pomysłach i pasjach. Warto zauważyć, że pod względem fabularnym seria Mass Effect wiele straciła po tym, jak odsunięto od niej Karpyshyna.

Artwork ze strony studia. - Główny scenarzysta Mass Effect 1 i 2 stworzy fabułę nowego RPG - wiadomość - 2020-02-13
Artwork ze strony studia.

Dołączenie do Archetype Entertainment na nowo obudziło w Karpyshynie entuzjazm, jaki stracił podczas pracy w BioWare. Na razie jest zbyt wcześnie, aby twórcy mogli podzielić się konkretami odnośnie swojego pierwszego projektu pod nowym szyldem. Zdają sobie jednak sprawę z tego, jak wielkie są oczekiwania fanów i mają nadzieję, że uda im się im sprostać.

Przypomnijmy, że szefem Archetype Entertainment jest James Ohlen, który był głównym projektantem takich przebojów, jak Baldur's Gate, Baldur's Gate II: Shadows of Amn, Star Wars: Knights of the Old Republic czy Dragon Age: Origins. Z kolei rolę głównego menadżera pełni Chad Robertson, który stał na czele zespołów odpowiedzialnych za technologiczną stronę Star Wars: The Old Republic, Mass Effect: Andromeda oraz Anthem.

  1. Archetype Entertainment – oficjalna strona studia