Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Wolfenstein II: The New Colossus (PC)

Wolfenstein II: The New Colossus - Wyczyny kapitana Wilkinsa
Wolfenstein II: The New Colossus - Wyczyny kapitana Wilkinsa

dodatek do gry12 marca 2018

Czwarty i ostatni dodatek DLC wchodzący w skład przepustki sezonowej do wydanej jesienią 2017 roku pierwszoosobowej strzelaniny Wolfenstein II: The New Colossus studia Machine Games. Protagonista dodatku zatytułowanego The Amazing Deeds of Captain Wilkins to postać znana już graczom z pierwszego add-onu, Episode Zero. Tym razem tytułowy kapitan Gerald Wilkins walczy z nazistami na Alasce, by w trakcie kolejnych misji pokrzyżować im plany wcielenia w życie tajemniczej Operacji Czarne Słońce. Poza przeniesieniem akcji w mroźne klimaty rozgrywka nie odbiega od schematów wypracowanych na potrzeby gry macierzystej. W toku zabawy eliminujemy więc zastępy antagonistów, robiąc przy tym użytek z wymyślnego i rozbudowanego arsenału broni palnej, jak również unikalnych zdolności bohatera.

Wolfenstein II: The New Colossus - Dziennik agentki Cicha Śmierć
Wolfenstein II: The New Colossus - Dziennik agentki Cicha Śmierć

dodatek do gry30 stycznia 2018

Jeden z kilku fabularnych dodatków do strzelaniny pierwszoosobowej Wolfenstein II: The New Colossus, wchodzących w skład przepustki sezonowej. Główną bohaterką Wolfenstein II: The New Colossus - The Diaries of Agent Silent Death jest Jessica Valiant, była agentka amerykańskiej agencji wywiadowczej z czasów II wojny światowej. Jej zadaniem jest poznać plany nazistów działających na terenie Kalifornii oraz szczegóły prowadzonej przez nich Operacji San Andreas. W odróżnieniu od bohatera poprzedniego dodatku, The Adventures of Gunslinger Joe, Jessica preferuje działanie z ukrycia i eliminację wrogów z zaskoczenia. W akcji posługuje się głównie pistoletem z tłumikiem oraz karabinem snajperskim. Podobnie jednak jak w podstawowej wersji gry, sednem zabawy w The Diaries of Agent Silent Death jest walka z przeróżnymi przeciwnikami.

Wolfenstein II: The New Colossus - Przygody rewolwerowca Joego
Wolfenstein II: The New Colossus - Przygody rewolwerowca Joego

dodatek do gry14 grudnia 2017

Drugi dodatek DLC, wchodzący w skład przepustki sezonowej do gry Wolfenstein II: The New Colossus studia Machine Games. W rozszerzeniu zatytułowanym The Adventures of Gunslinger Joe wcielamy się w rolę Josepha Stalliona, którego postać mieliśmy już okazję poznać w DLC Episode Zero. Nasz protagonista był niegdyś rozgrywającym w drużynie futbolu amerykańskiego, a obecnie walczy w szeregach ruchu oporu, stawiając czoła nazistom okupującym Stany Zjednoczone. Opisywany dodatek zabiera nas w podróż do zniszczonych wojną miast USA, jak również w przestrzeń kosmiczną. Mechanika rozgrywki nie odbiega w znacznym stopniu od gry macierzystej. Podczas zabawy zajmujemy się przede wszystkim eliminacją zastępów adwersarzy, wśród których pojawiają się zarówno ludzie, jak i rozmaite maszyny bojowe. Podczas eliminacji przeciwników korzystamy zaś z szerokiego i dość wymyślnego arsenału broni palnej.

Wolfenstein II: The New Colossus - Odcinek zerowy
Wolfenstein II: The New Colossus - Odcinek zerowy

dodatek do gry7 listopada 2017

Pierwszy dodatek DLC wchodzący w skład przepustki sezonowej do wydanej jesienią 2017 roku pierwszoosobowej strzelanki Wolfenstein II: The New Colossus studia Machine Games. Pod względem fabularnym rozszerzenie o nazwie Episode Zero stanowi swoisty wstęp do trzech kolejnych dodatków i umożliwia zapoznanie się z całą trójką pojawiających się tam bohaterów. Joseph Stallion, Jessika Valiant oraz Gerald Wilkins to bojownicy walczący w szeregach ruchu oporu z nazistami okupującymi Amerykę. Pod względem mechaniki rozgrywka nie odbiega od schematów wypracowanych przez grę podstawową, a podczas zabawy wykonujemy kolejne misje, zajmując się eksploracją i eliminacją kolejnych adwersarzy, wśród których znajdują się nie tylko ludzie, ale także maszyny bojowe. Na wyróżnienie zasługuje jednak fakt, że poszczególni protagoniści zostali zróżnicowani pod względem zdolności i preferowanego uzbrojenia, dzięki czemu rozgrywka każdym z nich odznacza się własną specyfiką.