Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 7 lutego 2011, 10:33

Komputer ŚWIAT GRY zawartość Numeru 02/2011

adres: 02-337 Warszawa, ul. Mszczonowska 2
tel: (+48 022) 458 76 00
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

W numerze m.in. zapowiedzi gorąco oczekiwanych: Crysis 2, Shogun II: Total War, Tomb Raider, Red Faction: Armageddon, mnóstwo recenzji, rankingi oraz 3 pełne wersje gier na płycie DVD.

Największe hity już za nami, ale nie ma powodów do nudy. W najnowszym numerze magazynu Komputer Świat GRY opisujemy zarówno wydane niedawno tytuły jak i najlepsze gry, w które przyjdzie nam zagrać w 2011 roku.

Z okładki spogląda komandos w futurystycznym nano-kostiumie. Druga część gry, czyli Crysis 2, przeniesie nas z koreańskiej dżungli w przyszłość do zniszczonego Nowego Jorku. Premiera już niedługo, a my gromadzimy wszystkie najważniejsze informacje na temat tytułu, który z pewnością będzie hitem. To nie jedyna gra akcji, która przykuje nas do ekranów. Z zapowiedzi Red Faction: Armageddon dowiecie się czemu ten tytuł może stać się jedną z najciekawszych strzelanin 2011 roku.

W tym roku czeka nas również jedno zaskoczenie. Nowa część Tomb Raidera straci numerek czy podtytuł i przeniesie nas w lata młodości Lary Croft. Zbliżamy się także do premiery Shoguna 2: Total War. Kolejna część tej jednej z najlepszych w historii gier strategicznych to wielce oczekiwane wznowienie tematu średniowiecznej Japonii. Poznajcie najważniejsze szczegóły i pełne detali grafiki.

Oprócz tego przeglądamy całe spektrum innych gier na 2011 rok, między innymi: wielce oczekiwany Duke Nukem Forever, nowy DiRT 3, który zarządzi na wirtualnych drogach, Test Drive Unlimited 2, Warhamer 40,000: Dawn of War II - Retribution, Spec Ops: The Line czy Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Opisujemy także ciekawą, lekko niszową polska produkcję Anomaly: Warzone Earth, której twórcy nie chcą zaskoczyć nas widowiskową grafiką, a nietypowym pomysłem.

W dziale recenzji również opisujemy niemałą liczbę gier. Redakcyjny oddział Battlefielda ostro wziął się za wieloosobową walkę w Bad Company 2 - Vietnam. Wojskowe wrażenia zostały również przeniesione do Company of Heroes Online - darmowej, sieciowej wersji genialnej strategii.

Sprawdziliśmy także jak się mają polskie gry wyścigowe. Stworzony przez Techland Nail'd pozwala zdrowo pojeździć po bezdrożach i błocie drobniejszymi od samochodów pojazdami, a Rajd Polski: Rally Poland pokazuje czy polskie drogi nadają się do wyścigów. W dziale recenzji pojawiły się również dwie inne polskie gry - Music Master: Chopin w wersji Classic i Rock. Sprawdziliśmy czy gra przystaje do Guitar Hero czy Rock Banda.

Miłośnicy sieciowych doświadczeń w końcu dostali Cataclysm, trzecie już rozszerzenie do World of Warcraft. Sprawdziliśmy co dokładnie oferuje, a oprócz recenzji przedstawiamy także porządny poradnik. Pobawiliśmy się także w szlacheckich wojowników w Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola, które umożliwiają rozgrywkę sieciową. Ci, którzy przepadają za fabularnymi klimatami muszę koniecznie poczytać dodatku do świetnego Divinity II - The Dragon Knight Saga.

Wśród recenzji gier dla dzieci opisujemy przeznaczone głównie dla dziewczyn The Saddle Club: Przygody w siodle oraz drugą część gry Mój wymarzony chłopak.

Niemało jest również dobrych premier na konsole. Opisujemy od dawna oczekiwane Gran Turismo 5, następną część genialnego LittleBigPlanet, zaskakujące ujęcie Myszki Miki w grze Epic Mickey oraz pomagające utrzymać kondycję Your Shape: Fitness Evolved. Na koniec recenzje trzech reedycji - wspaniałego Mass Effecta 2, Star Wars: Empires at War Gold oraz trylogii Prince of Persia na konsole.

W dziale rynkowym trzy obszerne materiały. Opisujemy najlepsze gry karaoke oraz te przeznaczone na matę do tańczenia w rankingu gier imprezowych, a także przyglądamy się najciekawszym tytułom na iPada, który powoli staje się pełnoprawną konsolą przenośną. Z przeglądu targów CES 2011 dowiecie się za to jakie nowinki czekają nas w nadchodzących miesiącach. Piszem także w jaki sposób konfigurować swoje PC, aby osiągnąć jak najlepszą grafikę w grach.

Na płycie DVD trzy pełne wersje gier. Pierwsza z nich to Machinarium - jedna z najlepszych przygodówek ostatniej dekady, która powala kreacją świata, fantastyczną muzyką i pozornie prostą fabułą. Kolejna gra to Mortyr III: Akcje dywersyjne, trzecia część strzelanki w której głównym bohaterem jest partyzant działający na terenach okupowanej Polski w czasach II wojny światowej. Ostatni tytuł Dawn of Magic - gra z gatunku hack'n'slash przypominająca serię Sacred czy Diablo, wyróżniająca się jednak dużym naciskiem położonym na walkę przy użyciu magii. W numerze znajduje się równie poradnik do każdej z gier.

Magazyn Komputer Świat GRY 2/2011 już w kioskach w cenie 13,90 zł!

SPIS TREŚCI

NOWOŚCI | NA HORYZONCIE

Battlefield Play4Free

Combat Mission: Battle for Normandy

Doniesienia

Dragon Age II

Ghostbusters: Sanctum of Slime

Guild Wars 2

Mass Effect 3

Primal Carnage

Prototype 2

Stacking

Star Wars: The Old Republic

Warhammer 40,000: Space Marine

Zeit2

NOWOŚCI | STARTER

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution

NOWOŚCI | PRZED PREMIERĄ

Crysis 2

Anomaly: Warzone Earth

De Blob 2

DiRT 3

Duke Nukem Forever

Men of War: Oddziały szturmowe

Red Faction: Armageddon

Spec Ops: The Line

Test Drive Unlimited 2

Tomb Raider

Total War: Shogun 2

Wiedźmin 2: Zabójcy królów

WWE All Stars

TESTY | PREMIERY

Battlefield: Bad Company 2 – Vietnam

Company of Heroes Online

Divinity II: The Dragon Knight Saga

Gray Matter

Lionheart: King's Crusade – Wyprawy kzyżowe

Mafia II: Pakiet dodatków

Mount & Blade: Ogniem i mieczem – Dzikie pola

Music Master: Chopin – Classic

Music Master: Chopin – Rock

Nail'd

Rajd Polski: Rally Poland

Spider-Man: Shattered Dimensions

Symulator farmy 2011

World of Warcraft: Cataclysm

TESTY | REEDYCJE

Mass Effect 2

Star Wars: Empire at War Gold

TESTY | GRY DLA DZIECI

Mój wymarzony chłopak: Kocha, nie kocha...

The Saddle Club: Przygody w siodle

TESTY | KONSOLE

Epic Mickey

Gran Turismo 5

LittleBigPlanet 2

Prince of Persia Trilogy

Your Shape: Fitness Evolved

PRZEGLĄD | RYNEK

Impreza przy komputerze: gry do śpiewania i tańczenia

Targi CES 2011: najciekawsze rozwiązania dla graczy

Zabawa zawsze pod ręką: 18 najlepszych gier na iPada

SPRZĘT | PRZEGLĄD

Obraz mistrza: ustawienia graficzne bez tajemnic

POMOC | PREMIERY

World of Warcraft: Cataclysm

NASZE DVD | INSTRUKCJA

Dawn of Magic

Machinarium

Mortyr 3: Akcje dywersyjne

ZAKUPY | DOBRE CENY

Najlepsze gry, najniższe ceny

ZAPOWIEDZI | NASTĘPNY NUMER

W następnym numerze GIER