Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 12 listopada 2002, 18:55

Komputer ŚWIAT GRY zawartość Numeru 12/2002

adres: 02-337 Warszawa, ul. Mszczonowska 2
tel: (+48 022) 458 76 00
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Grudniowe wydanie miesięcznika „Komputer ŚWIAT GRY” ukaże się 13 listopada. Tradycyjnie do magazynu dołączamy płytę CD, na której tym razem prezentujemy PEŁNĄ WERSJĘ GRY Real War, RTS-a o bardzo aktualnej tematyce – amerykańskiej wojnie z terroryzmem. Ponadto na krążku znajdują się 3 wersje demo, 10 minigier oraz szereg dodatków.

GRĄ WYDANIA jest NeverWinter Nights – cRPG, którego akcja toczy się w lodowym mieście i gdzie walczymy z siłami zła, starając się odszukać składniki do antidotum na plagę, zabijającą mieszkańców naszego miasta. W GRACH prezentujemy obszerny test i ściągawkę do tego tytułu.

W MINITESTACH : Gothic 2 to sequel wiodącej gry akcji/cRPG roku ubiegłego. Podobnie jak poprzednio akcja gry dzieje się w krainie fantasy Myrtana i nadal mamy do czynienia z wojną pomiędzy Orkami i Ludźmi. Druga część oferuje jednak możliwości poruszania się poza zasięgiem magicznej bariery w kolonii.

Prezentujemy Skoki Narciarskie 2003 – to zapowiedź ulepszonej wersji słynnych skoków pod egidą Dobrej GRY; drugą cześć osławionej gry akcji Unreal Tournament; Bandits: Phoenix Rising, która klimatem nieco przypomina słynną serię filmów SF „Mad Max” – opowiada o przyszłości na naszej planecie, wyniszczonej przez wojnę atomową, gdzie ocalałą i biedną ludność terroryzują gangi samochodowe; Mistmare – czyli historię ludzkości w alternatywnej formie oraz FIFA 2003 – czyli nowe oblicze mistrzowskiej gry piłkarskiej.

Poza tym TESTUJEMY No One Lives Forever 2, druga część przygodowej gry akcji utrzymaną w klimacie szpiegowskich przebojów ekranu z lat 60-tych. Ponownie gracze mogą wcielić się w rolę agentki tajnej organizacji UNITY - Cate Archer. Airline Tycoon Evolution to zabawna strategia, w której jesteśmy właścicielami linii lotniczych. Gra Battlefield 1942 przypomina mroczne wydarzenia II-giej wojny światowej.

Mimo paraliżującego strachu zaglądamy za KULISY gry The Thing, opartej na obrazie filmowym o tym samym tytule i mierzymy się z nieczystymi siłami kosmosu.

W ŚCIĄGAWKACH podpowiadamy, jak grać w Colflict: Desert Storm, opowiadającej o słynnej operacji „Pustynna Burza” w Kuwejcie oraz czynimy łatwiejszym świat fantasy w drugiej część przeboju – Icewind Dale II.

W dziale SPRZĘT , reagując na liczne pytania czytelników, przedstawiamy sposoby konfiguracji sprzętów, tradycyjnie zapraszamy też do naszych stałych rubryk: Tanie granie, Tajne kody, Najtańsze na rynku oraz Najlepsze na rynku.