Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 11 sierpnia 2011, 11:20

Komputer ŚWIAT GRY zawartość Numeru EXTRA Plus 03/2011

adres: 02-337 Warszawa, ul. Mszczonowska 2
tel: (+48 022) 458 76 00
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Nowy numer magazynu Komputer Świat GRY EXTRA Plus w całości poświęcamy polskim grom, które już od 25 lat goszczą na ekranach naszych komputerów! Odkurzamy zapomniane produkcje i przypominamy jakie sukcesy odniosła polska branża przez ostatnie ćwierć wieku, rozmawiamy z twórcami i przyglądamy się występom polskich gwiazd w grach. Do pisma dołączamy płytę DVD z pełnymi wersjami rodzimych hitów - Painkiller: Black Edition i Xpand Rally oraz 4 plakaty!

Obecny rok to dla gier tworzonych w Polsce pasmo sukcesów – rodzime produkcje otrzymują wysokie noty, zdobywają branżowe nagrody i znajdują miliony nabywców. To jednak nie pierwsze wspaniałe osiągnięcia polskich developerów, którzy już od 25 lat tworzą w naszym kraju gry komputerowe. W numerze sprawdzamy jakie produkcje ukazały się w ostatnim ćwierćwieczu i zestawiamy daty ich premier z ówczesnymi osiągnięciami światowej branży, prezentujemy też kamienie milowe polskiej elektronicznej rozrywki.

W dalszej części pisma wspominamy piękne, zapadające w pamięci momenty z polskich gier – okazuje się, że jest ich wiele! Podobnie jak pełnych przemocy i brutalnych produkcji, które zestawiliśmy w rankingu najkrwawszych polskich gier. W numerze nie skupiamy się wyłącznie na kultowych tytułach – przypominamy nieco zapomniane produkcje, które w swoich czasach zrobiły karierę również poza Polską, przyglądamy się też największym pechowcom, czyli grom, które mimo że znajdowały się w produkcji, ostatecznie nie ujrzały światła dziennego.

Wspominanie wzlotów i upadków polskiej branży nie mogło odbyć się bez udziału tych, którzy przez długie lata ją kształtowali, dlatego poprosiliśmy twórców gier o podsumowanie minionych lat i refleksję nad kondycją branży. Sprawdzamy też jak na przestrzeni lat w grach znad Wisły (i nie tylko w nich) sprawdzały się polskie gwiazdy ekranu i celebryci, którzy użyczali swych głosów, twarzy czy nazwisk na potrzeby rozmaitych tytułów. W kolejnym artykule pokazujemy skąd wziął się sukces rodzimych gier wydanych w ostatnich dwóch latach oraz jaka przyszłość czeka polskie produkcje i tworzące je studia.

Na płycie DVD dołączonej do numeru zamieszczamy pełne wersje polskich hitów – kultową strzelaninę Painkiller: Black Edition (Painkiller + dodatek Painkiller: Battle Out of Hell) oraz wyścigi Xpand Rally. Ponadto na płycie znalazły się dema innych polskich gier: Call of Juarez, Art of Murder, Gorky 02, Wiedźmin.

Komputer Świat GRY EXTRA PLUS 3/2011 już w kioskach w cenie 12,90 zł!

SPIS TREŚCI:

RYNEK | Przegląd

Historia polskich gier

Kamienie milowe: najważniejsze polskie gry minionego ćwierćwiecza

RYNEK | Historia

Lata szybkiego rozwoju - wspominają polscy twórcy gier

Nie wyszło: gry, które się nie ukazały

Od Franka do Geralta: krew się leje

Piękne chwile: osiem niezapomnianych momentów

Zapomniane sukcesy

RYNEK | Extra

Gwiazdy po polsku

Teraz polska

NASZE DVD | Instrukcja

Painkiller: Black Edition

Xpand Rally

4 plakaty