Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety Amnesia Rebirth poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Amnesia Rebirth zawiera opis przejścia rozdziału The Tomb of Tin Hinan. Dowiecie się jak uciekać Cieniowi.

Na tej stronie poradnika do gry Amnesia Rebirth znajduje się opis przejścia rozdziału zatytułowanego The Tomb of Tin Hinan. Poniższa solucja podpowiada m.in. jak pomyślnie przejść przez grobowiec, jak odblokować zabarykadowane przejścia i jak zaliczyć scenę ucieczki przed Cieniem (Shadow).

Lista sekretów

W etapie The Tomb of Tin Hinan możecie znaleźć 8 sekretów:

  1. Zapałki x8

Miejsca pozyskiwania znajdziek uwzględnione zostały w poniższym opisie przejścia rozdziału. Możecie też odnajdywać inne interaktywne przedmioty, przy czym niekoniecznie muszą one mieć jakieś zastosowanie.

Przeprawa przez grobowiec

Rozdział ten składa się z dwóch części i w pierwszej eksploruje się grobowiec jeszcze bez udziału Cienia, choć w dalszym ciągu wszechobecne ciemności są zagrożeniem dla poziomu strachu bohaterki i powinniście dążyć do używania lampy naftowej i zapałek (szukajcie lamp i pochodni do rozpalenia) - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Rozdział ten składa się z dwóch części i w pierwszej eksploruje się grobowiec jeszcze bez udziału Cienia, choć w dalszym ciągu wszechobecne ciemności są zagrożeniem dla poziomu strachu bohaterki i powinniście dążyć do używania lampy naftowej i zapałek (szukajcie lamp i pochodni do rozpalenia).

Niedaleko miejsca startu znajdziecie pierwsze zapałki. Musicie następnie po kolei wysuwać i odkładać na bok duże bloki żeby odblokować przejście.

Tuż po skorzystaniu z odblokowanego przejścia zainteresujcie się obszarem po lewej stronie - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Tuż po skorzystaniu z odblokowanego przejścia zainteresujcie się obszarem po lewej stronie. Możecie przesunąć zaznaczony na obrazku pojedynczy blok i odsłonić zapałki.

Zbadajcie resztę tego pomieszczenia z użyciem zapałek lub lampy naftowej żeby odnaleźć kolejny pojemnik z zapałkami.

1 - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry
Nowe zawalone przejście nie jest wyjściem z komnaty - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Nowe zawalone przejście nie jest wyjściem z komnaty. Musicie zamiast tego zlokalizować pokazaną na obrazku popękaną płytę z obrazka 1.

Podnieście kilka razy leżący tu kamienny blok i upuśćcie go z dużej wysokości na płytę. Docelowo musicie doprowadzić do tego, że rozpadnie się na kawałki i odsłoni drabinę z obrazka 2.

Przed Wami liniowa przeprawa, w trakcie której natraficie na dwa portale - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Przed Wami liniowa przeprawa, w trakcie której natraficie na dwa portale. Aktywowanie ich z pomocą wyjętego amuletu jest całkowicie opcjonalne, gdyż nie prowadzą one do żadnych nowych lokacji. Do zdobycia są tu zapałki x2 - po jednej w pobliżu każdego z portali.

Kontynuujcie przemarsz ciemnymi korytarzami - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Kontynuujcie przemarsz ciemnymi korytarzami. Dotrzecie do trzeciego portalu i zanim go aktywujecie odszukajcie w okolicy zapałki. Dopiero teraz wyjmijcie z inwentarza amulet i przejdźcie przez otwarty portal.

Skorzystajcie z dużego kamiennego mostu - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Skorzystajcie z dużego kamiennego mostu. W większym pomieszczeniu bohaterka może odnosić obrażenia. Wyjście z niego jest w prawym narożniku.

Docelowo dotrzecie do lokacji z obrazka, w której w oddali widać pozornie niedostępną drabinę. Są tu zapałki x2 w miejscach zaznaczonych na obrazku:

  1. w prawym wiadrze,
  2. w dolnym obszarze z mgłą, do którego musicie zeskoczyć.

Ucieczka przed Cieniem (Shadow)

Zapiszcie stan gry i/lub wykonajcie kopię sejwów zanim wyruszycie dalej - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Zapiszcie stan gry i/lub wykonajcie kopię sejwów zanim wyruszycie dalej. Liniowa ścieżka doprowadzi Was do drzwi, które zniszczy Cień (Shadow). Rozpocznie się scena ucieczki przed potworem, gdyż z Cieniem nie można walczyć.

W trakcie ucieczki miejcie początkowo cały czas wciśnięty przycisk sprintu - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

W trakcie ucieczki miejcie początkowo cały czas wciśnięty przycisk sprintu. Możecie pomagać sobie lampą naftową w wyjątkowo ciemnych obszarach, ale wyjmujcie ją bez zatrzymywania się i tylko jeśli faktycznie potrzebna żeby widzieć drogę ucieczki.

W lokacji z obrazka musicie szybko dobiec do prawej drabiny i zejść po niej na dół.

Podczas ucieczki pierwszym problematycznym miejscem jest to, w którym trzeba przesunąć dużą beczkę - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Podczas ucieczki pierwszym problematycznym miejscem jest to, w którym trzeba przesunąć dużą beczkę. Przesuńcie ją tylko na tyle żeby móc przejść dalej i nie straćcie tu zbyt dużo czasu.

W dalszej części ucieczki trzeba kucnąć i przeciskać się przez kolejne wąskie przejścia - Amnesia Rebirth: The Tomb of Tin Hinan - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

W dalszej części ucieczki trzeba kucnąć i przeciskać się przez kolejne wąskie przejścia. Nie przejmujcie się pojedynczymi atakami Cienia, bo o ile nie zatrzymacie się na dłużej to pozostaniecie przy życiu.

Druga problematyczna lokacja to ta z dołączonego obrazka. Musicie popchnąć deski blokujące przejście. Pościg kończy się w momencie dotarcia do drzwi prowadzących do lokacji z kolejnego rozdziału.