Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Amnesia Rebirth: Ciemności - jak poruszać Amnesia Rebirth poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Amnesia Rebirth wyjaśnia jak poruszać się bezpiecznie w ciemnościach oraz jak pomagać sobie zapałkami i lampą naftową.

Na tej stronie poradnika do gry Amnesia Rebirth znajdziecie podpowiedzi jak przemieszczać się w ciemnych lokacjach oraz jak unikać w nich zwiększania się poziomu strachu głównej bohaterki. Wyjaśniamy też jak znaleźć zapałki i lampę naftową oraz jak poprawnie korzystać z tych przedmiotów.

Ciemności i poziom strachu - informacje wstępne

W grze Amnesia Rebirth główna bohaterka odwiedza wiele lokacji, które są słabo oświetlone oraz takich, w których panują kompletne ciemności - Amnesia Rebirth: Ciemności - jak poruszać - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

W grze Amnesia Rebirth główna bohaterka odwiedza wiele lokacji, które są słabo oświetlone oraz takich, w których panują kompletne ciemności. Wkraczanie do bardzo ciemnych lokacji powoduje, że załącza się tryb o podobnym działaniu do widzenia w ciemnościach, ale docelowo powinniście dążyć do odnajdywania i używania zapałek oraz lampy naftowej opisanych w kolejnych podpunktach.

W domyślnym trybie Original Mode ciemności niestety nie są wyłącznie utrudnieniem pod kątem eksploracji. Musicie traktować je również jako potencjalne zagrożenie dla zdrowia bohaterki. Dzieje się tak dlatego, że dłuższe przebywanie w ciemnych miejscach zwiększa stopniowo poziom strachu Tasi - na ekranie nakładane są filtry i doświadcza ona halucynacji będących ostrzeżeniem przed utratą zmysłów i "śmiercią". Temat ten dokładniej omówiliśmy na osobnej stronie Śmierć w grze - jak unikać?.

Ciemności nie musicie się obawiać jeśli gracie w trybie Adventure Mode, który usuwa z gry elementy horroru. Zaliczają się również do nich sygnały o odchodzeniu od zmysłów podczas podróżowania w ciemnościach.

Zapałki

Najbardziej powszechnym sposobem radzenia sobie z ciemnościami jest odnajdywanie zapałek, które możecie traktować jak znajdźki, gdyż każde pudełko zapałek odnajduje się w ściśle ustalonym miejscu w grze - Amnesia Rebirth: Ciemności - jak poruszać - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Najbardziej powszechnym sposobem radzenia sobie z ciemnościami jest odnajdywanie zapałek, które możecie traktować jak znajdźki, gdyż każde pudełko zapałek odnajduje się w ściśle ustalonym miejscu w grze. Miejsca zdobywania zapałek uwzględniliśmy w naszym opisie przejścia.

Niestety każda rozpalona zapałka ma bardzo ograniczony czas działania. Może ona też zostać szybciej zgaszona jeśli spróbujecie skorzystać z opcji biegu lub jeśli pojawi się wiatr. Tasi może w danym momencie przenosić maksymalnie 10 zapałek, tak więc wskazane jest zużywanie ich na bieżąco po to żeby zawsze mieć wolne miejsce na podnoszenie kolejnych.

Ważną cechą zapałek jest to, że mogą one być dodatkowo używane na elementach otoczenia po to żeby doprowadzać do powstawania bardziej stabilnych źródeł światła - Amnesia Rebirth: Ciemności - jak poruszać - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Ważną cechą zapałek jest to, że mogą one być dodatkowo używane na elementach otoczenia po to żeby doprowadzać do powstawania bardziej stabilnych źródeł światła. Chodzi tu przede wszystkim o różnego rodzaju "stacjonarne" pochodnie i koksowniki, które możecie rozpalać właśnie z pomocą zapałek. Jest to szczególnie przydatne jeśli chcecie dokładniej zbadać dane pomieszczenie. Nie będziecie musieli wtedy tak bardzo śpieszyć.

Należy w tym miejscu dodać, że niektóre rozpalone źródła świtła mogą zostać ponownie zgaszone przez podmuchy wiatru czy przeciąg. Dotyczy to w szczególności etapu The Fortress. Nie warto w takich sytuacjach marnować kolejnych zapałek, chyba że macie jeszcze dużą część danego pomieszczenia do zbadania.

Lampa naftowa

Lampa naftowa potrafi skuteczniej rozświetlać okolicę od zapałek, przy czym nie jest dostępna od samego początku gry - Amnesia Rebirth: Ciemności - jak poruszać - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Lampa naftowa potrafi skuteczniej rozświetlać okolicę od zapałek, przy czym nie jest dostępna od samego początku gry. Odnajduje się ją w trakcie zaliczania etapu The Deeper Caves. Jest ona obok znajdujących się w jaskiniach zwłok i miejsce pozyskania tego przedmiotu dokładniej opisaliśmy w naszej solucji.

Od momentu pozyskania lampy naftowej możecie wyjmować ją z inwentarza wciskając odpowiedni przycisk - Amnesia Rebirth: Ciemności - jak poruszać - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Od momentu pozyskania lampy naftowej możecie wyjmować ją z inwentarza wciskając odpowiedni przycisk. Nie przesadzajcie jednak z używaniem jej, bo szybko zużywa ona naftę. Musicie w rezultacie odnajdywać w świecie gry pojemniki z naftą, które pojawiają się w trzech wariantach - małe, średnie i duże. Na uzupełnienie stanu nafty w lampie najlepiej decydować się po jej wyczerpaniu lub gdy jest na niskim poziomie po to żeby nie zmarnować części danego pojemnika.

Z lampy naftowej radzimy korzystać przede wszystkim w większych ciemnych korytarzach, w których nie odnajduje się pochodni czy innych obiektów do rozpalenia. W większości ważnych pomieszczeń znajdziecie takie przedmioty i lepiej jest wtedy użyć zapałki do rozpalenia ich żeby nie zużywać nafty.