Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety Amnesia Rebirth poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Amnesia Rebirth zawiera opis przejścia rozdziału The Hunting Grounds – labirynt, unikanie potworów i zdobycie Leyden Jar.

Na tej stronie poradnika do gry Amnesia Rebirth znajduje się opis przejścia rozdziału zatytułowanego The Hunting Grounds. Nasza solucja podpowiada m.in. jak unikać wrogo nastawionych kreatur, jak przejść przez labirynt, jak pozyskać słój Leyden Jar i jak powrócić z nim do Portal Chamber.

Lista sekretów

W etapie The Hunting Grounds możecie znaleźć 21 sekretów:

 1. Cylinder x2
 2. The Hunting Grounds x3
 3. Zapałki x16

Miejsca pozyskiwania znajdziek uwzględnione zostały w poniższym opisie przejścia rozdziału. Możecie też odnajdywać inne interaktywne przedmioty, przy czym niekoniecznie muszą one mieć jakieś zastosowanie.

Poszukiwania słoja Leyden Jar

Lokację Hunting Grounds bada się po odblokowaniu przejścia w trakcie drugiej wizyty w Portal Chamber - omówiliśmy to na poprzedniej stronie opisu przejścia - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Lokację Hunting Grounds bada się po odblokowaniu przejścia w trakcie drugiej wizyty w Portal Chamber - omówiliśmy to na poprzedniej stronie opisu przejścia.

Niedaleko miejsca startu na taborecie znajdziecie zapałki. Po przejściu przez drzwi dotrzecie do okiennicy z widocznym dużym urządzeniem i przed okiennicą na stoliku leży sekret - The Hunting Grounds: Device Note.

Udajcie się po schodach w lewo - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Udajcie się po schodach w lewo. Po drodze miniecie kamienny pojemnik i po zsunięciu jego pokrywy możecie odnaleźć przykryte złomem zapałki.

Idźcie dalej zakręcaną ścieżką. Dotrzecie do kamiennego bloku z obrazka, który rozpoznacie po namalowanej obok niego strzałce. Na bloku leży znajdźka - The Hunting Grounds: Vitae Note.

W dalszym ciągu eksplorujcie zakręcaną ścieżkę, dzięki której odkryjecie schody prowadzące na dół - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

W dalszym ciągu eksplorujcie zakręcaną ścieżkę, dzięki której odkryjecie schody prowadzące na dół. Po dotarciu do pomieszczenia z obrazka możecie:

 1. Wyjąć zapałki z prawego pojemnika.
 2. Zbadać lewy sekret - Cylinder: Hunting Grounds.
Powróćcie teraz na górę i do ciemnego przejścia, przed którym namalowana jest biała strzałka - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Powróćcie teraz na górę i do ciemnego przejścia, przed którym namalowana jest biała strzałka. Dotrzecie do zamkniętych drzwi i udajcie się w prawo. Znajdziecie tu zapałki i musicie rozwiązać mini-zagadkę - trzeba rzucać kamieniami przez otwór w kratach w zaznaczoną na obrazku podporę (wciskajcie w tym celu przycisk rzutu). Powtarzajcie rzuty do momentu złamania deski i odblokowania przejścia.

Po skorzystaniu z przejścia znajdziecie zwłoki jednego z towarzyszy i załączy się retrospekcja - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Po skorzystaniu z przejścia znajdziecie zwłoki jednego z towarzyszy i załączy się retrospekcja. Pójdźcie prosto i otwórzcie drzwi prowadzące do pomieszczenia z obrazka. Są tu 2 sekrety:

 1. zapałki po lewej stronie
 2. The Hunting Grounds: Hunting Note na półce po prawej stronie
Możecie już wyjść z pomieszczenia i zejść po schodach na dół - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Możecie już wyjść z pomieszczenia i zejść po schodach na dół. Zdejmijcie tu kamiennę pokrywę z jednego z pojemników żeby odsłonić zapałki.

Docelowo dotrzecie do pokrętła z powyższego obrazka. Skorzystanie z niego odblokowuje wejście do labiryntu i przeprawa przez niego może być traktowana jako zagadka.

Przejście przez labirynt

Podczas przechodzenia przez labirynt podstawowym utrudnieniem jest to, że niektóre przejścia zablokują się po tym jak zbliży się do nich bohaterka - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Podczas przechodzenia przez labirynt podstawowym utrudnieniem jest to, że niektóre przejścia zablokują się po tym jak zbliży się do nich bohaterka.

Na początku przeprawy przez labirynt skręćcie dwukrotnie w prawo. Dotrzycie do pokazanej na obrazku płyty naciskowej, z której musicie zdjąć ciężki ładunek przepychając go do siebie lub w lewo.

Po lewej stronie odblokuje się przejście - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Po lewej stronie odblokuje się przejście. Musicie dwukrotnie skręcić w lewo i podążać w stronę widocznej w oddali pochodni.

Przejście sąsiadujące z pochodnią nagle zablokuje się przed bohaterką - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Przejście sąsiadujące z pochodnią nagle zablokuje się przed bohaterką. Obróćcie się o 180 stopni, wykonajcie kilka kroków do przodu i pozwólcie wyjątkowo na zbliżenie się potwora, którym jest zmutowany Leon. Musi załączyć się scena konfrontacji z nim po to żeby móc awansować do drugiej fazy przeprawy przez labirynt.

Sam Leon będzie od tego momentu dość "pasywnie" polował na bohaterkę w labiryncie. Nie nęka on przez cały czas Tasi, ale zbliżenie się do niego lub bieganie w sąsiedztwie może go zaalarmować. Próbujcie mu w takich sytuacjach uciekać i kłaść się na ziemi żeby sobie poszedł.

Oto kolejne kroki w labiryncie - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Oto kolejne kroki w labiryncie:

 1. Idźcie prosto, czyli w stronę miejsca, z którego wcześniej przybiegł Leon,
 2. Skręćcie w lewo i następnie w prawo.
 3. Skręćcie w prawo i znajdźcie ciężki obiekt przykrywający płytę naciskową na ziemi (powyższy obrazek) - przesuńcie go.
1 - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry
 1. Skorzystajcie z przejścia, które odblokowało się po zwolnieniu płyty naciskowej i skręćcie w prawo.
 2. Kierujcie się przez długi czas prosto i skręćcie w prawo.
 3. Ponownie idźcie długo przed siebie żeby docelowo skręcić w prawo.
 4. Udajcie się prosto i skręćcie w lewo.
 5. Idźcie długo w linii prostej i po dotarciu do wiszących zwłok dwukrotnie skręćcie w lewo.
 6. Udajcie się prosto i skręćcie w prawo - nagle pojawi się Leon (powyższy obrazek).
Podczas przeprawy przez labirynt możecie zauważyć leżące na podłodze zapałki, przy czym trzeba byłoby do nich wyraźnie podejść żeby móc je zabrać - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry
 1. Szybko obróćcie się, skręćcie w lewo i po chwili ponownie w lewo.
 2. Nieznacznie po prawej stronie będzie znajdowało się wyjście z labriyntu (powyższy obrazek). Krata zamknie się za bohaterką i pościg dobiegnie końca.

Podczas przeprawy przez labirynt możecie zauważyć leżące na podłodze zapałki, przy czym trzeba byłoby do nich wyraźnie podejść żeby móc je zabrać. Ich podniesienie jest oczywiście całkowicie opcjonalne.

Dotarcie do sali tortur

Przejdźcie do pomieszczenia sąsiadującego z wyjściem z labiryntu - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Przejdźcie do pomieszczenia sąsiadującego z wyjściem z labiryntu. Jest tam nowe pokrętło i użyjcie go żeby odblokować dalsze przejście. Obejrzycie kolejną retrospekcję.

Dotrzecie do pomieszczenia, w którym są zapałki w kamiennym pojemniku oraz znajdźka na stole - Cylinder: No Word.

Użyjcie kolejnego pokrętła i idźcie dalej - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Użyjcie kolejnego pokrętła i idźcie dalej. Zbadajcie najpierw lewą odnogę, w której obok wiszących obiektów są zapałki.

Przeciśnijcie się obok wiszącego prawego obiektu z obrazka lub popchnijcie go (wciśnięcie osobnego przycisku) żeby wylądować w zbiorniku z czerwoną mazią.

Skręćcie od razu w lewo żeby przecisnąć się pod częściowo podniesioną bramą (powyższy obrazek) - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Skręćcie od razu w lewo żeby przecisnąć się pod częściowo podniesioną bramą (powyższy obrazek).

Dotrzecie do lokacji z drabinami po lewej i prawej stronie. Najpierw użyjcie lewej drabiny i na górnym poziomie znajdźcie zapałki w jednym z kamiennych pojemników. Teraz udajcie się do prawej drabiny. Skorzystajcie z ciasnego przejścia i ponownie zbadajcie kamienne pojemniki, bo na jednym z nich leżą kolejne zapałki.

Wkrótce przejdziecie przez salę z dużym urządzeniem - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Wkrótce przejdziecie przez salę z dużym urządzeniem. Nie możecie tu jeszcze nic zdziałać, ale zapamiętajcie to miejsce, bo powrócicie tu nieco później.

Zbliżycie się do pomieszczenia, w którym Richard torturowany jest przez potwora.

Uwolnienie Richarda

Zacznijcie tu skradać się żeby bohaterka nie została wykryta - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Zacznijcie tu skradać się żeby bohaterka nie została wykryta. Dotrzyjcie liniowymi korytarzami do zamkniętych drzwi i skorzystajcie z ich mechanizmu żeby je otworzyć. Tuż po wkroczeniu do sali z Richardem znajdziecie zapałki.

Musicie teraz uwięzić potwora z lewego pomieszczenia - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Musicie teraz uwięzić potwora z lewego pomieszczenia. Ostrożnie zbliżcie się do niego, zamknijcie drzwi i szybko skorzystajcie z poznanego mechanizmu żeby zablokować zamek.

Zanim zajmiecie się uwolnieniem Richarda możecie rozejrzeć się po okolicy - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Zanim zajmiecie się uwolnieniem Richarda możecie rozejrzeć się po okolicy:

 1. Na lewym końcu sali jest przejście, które doprowadzi Was do zapałek leżących na małej skrzynce.
 2. Na prawym końcu sali znajdziecie kolejne przejście i także i ono skrywa zapałki.

Po zbadaniu okolicy podejdźcie do obrotowego mechanizmu przed Richardem i zacznijcie z niego korzystać. Po tym jak wykonacie dostatecznie dużo obrotów i opuścicie klatkę załączy się scenka przerywnikowa. Nie musicie wykonywać tu żadnych dodatkowych czynności i finał "konfrontacji" z Richardem jest odgórnie zaplanowany.

Pozyskanie słoja Leyden Jar i powrót do Portal Chamber

Po odzyskaniu kontroli nad główną bohaterką znajdziecie się z powrotem w sali z dużym urządzeniem - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Po odzyskaniu kontroli nad główną bohaterką znajdziecie się z powrotem w sali z dużym urządzeniem. Dotrzyjcie do miejsca ze świecącym się pojemnikiem. Zabierzcie zapałki oraz "napełniony" Leyden Jar.

Pozostańcie w tym samym miejscu i pociągnijcie za dźwignię - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Pozostańcie w tym samym miejscu i pociągnijcie za dźwignię. Odblokuje ona przejście po drugiej stronie krat i udajcie się tam (po drodze po prawej stronie możecie opcjonalnie znaleźć Richarda).

Powrócicie do pomieszczenia z czerwoną mazią, przy czym tym razem będą tu pracowały okoliczne maszyny i funkcjonowały jako pułapki uniemożliwiające przejście dalej - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Powrócicie do pomieszczenia z czerwoną mazią, przy czym tym razem będą tu pracowały okoliczne maszyny i funkcjonowały jako pułapki uniemożliwiające przejście dalej. Dotrzyjcie na wyższy balkonik i skorzystajcie z dźwigni.

2 - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry
Powróćcie do zbiornika z mazią i zainteresujcie się wiszącym obiektem z obrazka 1 - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Powróćcie do zbiornika z mazią i zainteresujcie się wiszącym obiektem z obrazka 1.

Musicie popchnąć wiszący obiekt w stronę pracującej lewej maszynerii. Pożądany efekt prezentuje obrazek 2 i zablokuje to poruszające się obiekty po prawej stronie umożliwiając Wam wydostanie się z pomieszczenia. Po raz ostatni pojawi się Leon, ale nie stanowi on już zagrożenia dla bohaterki i Tasi uda się oswobodzić.

Znajdziecie się w długim tunelu wypełnionym czerwoną mazią i musicie zacząć nim podążać - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Znajdziecie się w długim tunelu wypełnionym czerwoną mazią i musicie zacząć nim podążać. Po drodze załączy się nowa retrospekcja i będziecie musieli kucnąć po dotarciu do węższych tuneli.

Kontynuujcie podróż aż dotrzecie do zwłok, obok których leżą zapałki.

Pociągnijcie za dźwignię żeby odblokować dostęp do drabiny - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Pociągnijcie za dźwignię żeby odblokować dostęp do drabiny. Po dotarciu na górę zbadajcie nowe pojemniki w poszukiwaniu kolenych zapałek i skorzystajcie z drugiej drabiny.

Odblokujcie drzwi żeby powrócić do odwiedzanych już wcześniej pomieszczeń - Amnesia Rebirth: The Hunting Grounds - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Odblokujcie drzwi żeby powrócić do odwiedzanych już wcześniej pomieszczeń. Musicie wyruszyć w drogę powrotną do drzwi prowadzących z powrotem do The Portal Chamber.