Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Amnesia Rebirth: Stan gry - czy można zapisywać? Amnesia Rebirth poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Amnesia Rebirth wyjaśnia czy można swobodnie zapisywać stan gry oraz wczytywać poprzednie sejwy.

Na tej stronie poradnika do gry Amnesia Rebirth znajdziecie odpowiedzi na dwa pytania - czy można zapisywać postępy, a także czy można wczytać poprzedni stan gry. Może to być istotna wiedza pod kątem zabezpieczania się np. przed przegapieniem znajdźki czy sceny powiązanej z odblokowaniem trofeum.

Zapisywanie gry

W grze Amnesia Rebirth nie przewidziano możliwości tworzenia szybkich sejwów (quicksave) i nie ma też dostępnych klasycznych manualnych zapisów - Amnesia Rebirth: Stan gry - czy można zapisywać? - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

W grze Amnesia Rebirth nie przewidziano możliwości tworzenia szybkich sejwów (quicksave) i nie ma też dostępnych klasycznych manualnych zapisów.

Oba powyższe typowe systemy zapisywania postępów zastępuje mechanizm zapisywania gry podczas jej wyłączania. W menu pauzy możecie znaleźć opcję Save and Exit. Zgodnie z nazwą zapamiętuje ona aktualne położenie bohaterki i powoduje powrót do menu głównego. Z mechanizmu tego możecie korzystać bez ograniczeń i wielokrotnie powracać do menu nawet w trakcie rozgrywania tego samego etapu. Jedyną uciążliwością jest wtedy konieczność przeczekania na ekranach ładowania.

Alternatywnie dostępna jest też opcja Exit, która powoduje wyjście bez zapisania. Jej jedynym zastosowaniem jest chęć wyjścia gry po porażce (np. złapanie przez potwora) po to żeby nie została zapamiętana.

Wczytywanie gry

Domyślnie ostatnią sesję możecie wznowić wybierając opcję Continue z menu głównego - Amnesia Rebirth: Stan gry - czy można zapisywać? - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Domyślnie ostatnią sesję możecie wznowić wybierając opcję Continue z menu głównego. Gra wczyta automatycznie ostatniego sejwa i przywróci Was dokładnie w to samo miejsce, w którym zakończyliście (a nie np. do stałego checkpointu).

Sejwy nie są na szczęście zachowywane tylko na jednym slocie. Do dyspozycji jest więcej slotów. Z poziomu menu głównego możecie wybrać opcję Load Game, która wyświetli listę ostatnich zapisów wraz z nazwami rozdziałów, które są z nimi powiązane.

Korzystanie z listy sejwów może się Wam przydać jeśli chcecie zrestartować cały rozdział np. po przegapieniu jakiejś znajdźki czy zawaleniu założeń jakiegoś trofeum powiązanego z konkretnym etapem gry. W Amnesia Rebirth nie znajdziecie niestety opcji Chapter Select oferującej łatwy dostęp do wszystkich ukończonych poziomów, ale jest to mimo wszystko jakaś alternatywa.

Dodatkowa podpowiedź - Oprócz wymuszania zapisu gry przez powrót do menu głównego rekomendujemy również wykonywanie kopii zapasowych sejwów. Mogą one Wam pomóc np. jeśli sejw nadpisał mimo wszystko zgon bohaterki albo będziecie chcieli dysponować zapisem z jakiegoś konkretnego etapu, który nie zostanie później zastapiony przez grę.