Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety Amnesia Rebirth poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Amnesia Rebirth zawiera opis przejścia rozdziału The Dark World. Dowiecie się jak wydostać się z alternatywnego świata.

Na tej stronie poradnika do gry Amnesia Rebirth znajduje się opis przejścia rozdziału zatytułowanego The Dark World. Z poniższej solucji dowiecie się m.in. jak zaliczyć przeprawę przez tytułowy mroczny świat, jak dotrzeć do ostatniego portalu oraz jak zaliczyć scenę w apartamencie w Paryżu (mini-rozdział Paris).

Lista sekretów

W etapie The Dark World możecie znaleźć 9 sekretów:

  1. The Dark World x7
  2. Zapałki x2

Miejsca pozyskiwania znajdziek uwzględnione zostały w poniższym opisie przejścia rozdziału. Możecie też odnajdywać inne interaktywne przedmioty, przy czym niekoniecznie muszą one mieć jakieś zastosowanie.

Przeprawa przez alternatywny świat

Zmagania rozpoczyna jeszcze w jaskiniach, w których rozgrywany był poprzedni rozdział - Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Zmagania rozpoczyna jeszcze w jaskiniach, w których rozgrywany był poprzedni rozdział. Podróżujcie główną ścieżką i ignorujcie mijane po drodze portale, bo prowadzą one do pustych bocznych obszarów. Amulet wyjmijcie dopiero na końcu głównej ścieżki. Bohaterka zostanie przeniesiona do mrocznego świata.

Wyruszcie wąską liniową ścieżką i dotrzyjcie do miejsca przeciśnięcia się między skałami - Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Wyruszcie wąską liniową ścieżką i dotrzyjcie do miejsca przeciśnięcia się między skałami. Po zaliczenym zjeździe wznówcie przemarsz. Zakłada on podróżowanie przy krawędzi klifu i musicie wchodzić w interakcję z głazami (pierwszy z nich pokazuje powyższy obrazek) po to żeby spychać je w przepaść i odblokowywać sobie dalsze przejście.

Zatrzymajcie się w miejscu z obrazka, w którym przed sobą widzicie wielki posąg - Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Zatrzymajcie się w miejscu z obrazka, w którym przed sobą widzicie wielki posąg. Na ziemi po prawej stronie leży pierwsza znajdźka - The Dark World: Explorer's Note.

Kierujcie się dalej i wykonajcie kolejny zjazd - Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Kierujcie się dalej i wykonajcie kolejny zjazd. Docelowo musicie dotrzeć do pokazanegona obrazku budynku. W środku czeka na odkrycie kilka unikalnych przedmiotów:

  1. The Dark World: Explorer's Note (to znajdźka z inną treścią pomimo identycznej nazwy do poprzedniej) - sekret leży na ziemi niedaleko wejścia
  2. Zapałki - są na prawo od wejścia
  3. The Dark World: Explorer's Note - sekret jest na prawo od wejścia
  4. The Dark World: Herbert's Final Note - znajdźka leży na ziemi przy zwłokach
  5. The Dark World: Burned Map - sekret jest przy zgaszonym ognisku po lewej stronie
  6. Laudanum - to przedmiot z lekarstwem, który leży obok ogniska i który możecie dodać do inwentarza
Wyjdźcie z budynku i kierujcie się nieznacznie w lewo - Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Wyjdźcie z budynku i kierujcie się nieznacznie w lewo. Możecie pomagać sobie amuletem, którego strzałka wskazuje kierunek do aktualnego celu podróży. Zatrzymajcie się w lokacji ze ścianą z napisami z powyższego obrazka. Obok niej znajdziecie nowy sekret - The Dark World: Tin Hinan Note.

Skorzystajcie ze schodów prowadzących na dół i podążajcie dalej - Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Skorzystajcie ze schodów prowadzących na dół i podążajcie dalej. Ponownie rekomendowane jest pomaganie sobie wskazaniami amuletu.

Docelowo musicie dotrzeć do nowego portalu, ale zanim przez niego przejdziecie podnieście leżący obok niego sekret - The Dark World: Explorer's Note. Tuż po skorzystaniu z portalu zatrzymajcie się w miejscu i znajdźcie z kolei na ziemi zapałki.

Idźcie dalej i tak jak wcześniej dobrze jest polegać na wskazaniach amuletu - Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Idźcie dalej i tak jak wcześniej dobrze jest polegać na wskazaniach amuletu. Gra w pewnym momencie zasugeruje skradanie się i chodzi tu po prostu o przemieszczanie się w pozycji przykucniętej.

Podróżujcie liniową trasą, która docelowo prowadzi do ostatniego portalu z tego etapu. Musicie się do niego zbliżyć z wyciągniętym amuletem.

Paris

Automatycznie awansujecie do bardzo krótkiego rozdziału Paris, którego akcja rozgrywa się w mieszkaniu głównej bohaterki w Paryżu - Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Automatycznie awansujecie do bardzo krótkiego rozdziału Paris, którego akcja rozgrywa się w mieszkaniu głównej bohaterki w Paryżu.

Możecie opcjonalnie rozejrzeć się po apartamencie i wchodzić w interakcję z różnymi przedmiotami żeby je dokładniej oglądać i aktywować różne retrospekcje. Na potrzeby awansowania dalej podejdźcie do częściowo uchylonych drzwi.

W drugiej części sceny podejdźcie z kolei do kolebki i obejrzyjcie nowe sceny - Amnesia Rebirth: The Dark World - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

W drugiej części sceny podejdźcie z kolei do kolebki i obejrzyjcie nowe sceny. Docelowo przeniesieni zostanie z powrotem do jaskiń.