Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Amnesia Rebirth: Porady na start Amnesia Rebirth poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Amnesia Rebirth zawiera zestaw porad na start – to rzeczy pomocne w pozostawaniu przy życiu, skradaniu się i badaniu okolicy.

Na tej stronie poradnika do gry Amnesia Rebirth możecie znaleźć zestaw porad na start, które przygotowane zostały z myślą o nowych graczach rozpoczynających przechodzenie tej produkcji. Poniższe wskazówki i podpowiedzi dotyczą m.in. eksploracji okolicy, używania przedmiotów jednorazowego użytku, unikania potworów i kolekcjonowania sekretów / znajdziek.

1 - Amnesia Rebirth: Porady na start - Amnesia Rebirth - poradnik do gry
  1. Możecie ręcznie zapisywać grę, przy czym odbywa się to w nietypowy sposób - w trakcie wychodzenia do menu głównego. Możecie polegać na tej metodzie do zabezpieczania się np. przed przystąpieniem do starcia z potworami. Jeśli bohaterka zginie możecie wyjść z gry bez zapisywania i następnie powrócić do wcześniejszego sejwa. Dobrym pomysłem może też być wykonywanie kopii zapasowych zapisów stanu gry (np. skopiowane ich do innego katalogu lub na nośnik USB).
  2. Przeszukiwanie wszystkich nowych miejsc jest bardzo wskazane. Możecie przede wszystkim pozyskiwać dzięki temu zapałki oraz naftę, które są głównymi odmianami przedmiotów jednorazowego użytku. Oprócz tego możecie natrafiać na różne sekrety i znajdźki. Postarajcie się zawsze zbadać w 100% aktualnie odwiedzaną lokację, bo gra nie pozwala powracać do wielu lokacji po skorzystaniu z jakiegoś przejścia czy obejrzeniu cut-scenki. Możecie wtedy jedynie podratować się wczytaniem wcześniejszego stanu gry z menu głównego.
  3. Rozsądnie używajcie zapałek oraz lampy naftowej, gdyż korzystaniu z obu rodzajów tych przedmiotów jest mocno limitowane. Zapałek używajcie dodatkowo do zapalania pochodni oraz koksowników. W przypadku lampy naftowej pamiętajcie o uzupełnianiu zapasu nafty dzięki odnajdywanym pojemnikom i wyjmujcie ją z inwentarza głównie w większych ciemnych lokacjach.
  4. Nie pozostawajcie zbyt długo w ciemnościach. Bohaterka zacznie wtedy stopniowo odchodzić od zmysłów i może to doprowadzić ją na skraj szaleństwa. Jeśli się wtedy nie wybronicie, to może dojść do "śmierci" Tasi. Powracanie w oświetlone miejsca i odwracanie się od potworów i innych niepokojących rzeczy jest w stanie obniżać z powrotem poziom strachu.
  5. Nie możecie w żaden sposób walczyć z napotykanymi potworami, tak więc nie próbujcie rozglądać się za żadnymi broniami czy przedmiotami do rzucania. Starajcie się skradać w lokacjach, w których występują ghule oraz zjawy. Jeśli mimo wszystko zostaniecie zauważeni, to szybko rzućcie się do ucieczki. W przypadku ghuli dodatkowo rekomendowane jest położenie się na ziemi po oddaleniu się od potwora, dzięki czemu łatwiej zgubicie pościg.
  6. W grze jest jeden ważny wybór i dotyczy rozdziału The Laboratory - dokładniej opisaliśmy go w naszej solucji. Polecamy rozegrać ten etap dwa razy po to żeby odblokować jego oba osiągnięcia (możecie skorzystać z opcji wczytywania stanu gry). W grze są też 3 zakończenia, przy czym są one wszystkie zawsze dostępne. Co więcej, możecie powtarzać finałowy rozdział po to żeby je wszystkie odblokować w ramach pojedynczego przejścia gry.