Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Amnesia Rebirth: Potwory - jak je wyłączyć Amnesia Rebirth poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Amnesia Rebirth podpowiada jak wyłączyć konfrontacje z potworami celem ograniczenia elementów horroru.

Na tej stronie poradnika do gry Amnesia Rebirth znajdziecie odpowiedzieć na pytanie jak wyłączyć elementy horroru występujące w tej produkcji - konkretnie chodzi o starcia z przerażającymi potworami oraz utraty świadomości powodowane zbyt długim przebywaniem w ciemnościach. Może to być wiedza przydatna dla osób, które słabo radzą sobie z tematyką horroru, a chciałyby poznać fabułę gry.

Amnesia Rebirth nie jest rasowym survival horrorem, ale mimo wszystko produkcją, która w pojedynczych scenach jest w stanie wystraszyć gracza czy budować w nim uczucie prerażenia i niepokoju - Amnesia Rebirth: Potwory - jak je wyłączyć - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth nie jest rasowym survival horrorem, ale mimo wszystko produkcją, która w pojedynczych scenach jest w stanie wystraszyć gracza czy budować w nim uczucie prerażenia i niepokoju. Elementy typowe dla horrorów można podzielić w grze na dwie główne kategorie:

  1. Spotkania z potworami - Mają one wrogie nastawienie i mogą polować na bohaterkę celem złapania lub zamordowania jej. Gra próbuje też w kilku scenach wystraszyć gracza ich nagłym pojawieniem się jakiejś kreatury.
  2. Walka o pozostanie przy zmysłach - Jest to element, który również może wywoływać u gracza dyskomfort. Długie przebywanie w ciemnościach czy bycie świadkiem strasznych scen może doprowadzać do halucynacji / przebłysków i w konsekwencji do mini-gry o pozostanie w pełni świadomym.
Elementy związane z horrorami można wyłączyć i służy do tego celu tryb Adventure Mode, który został dodany do gry po jej premierze wraz z jedną z aktualizacji - Amnesia Rebirth: Potwory - jak je wyłączyć - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Elementy związane z horrorami można wyłączyć i służy do tego celu tryb Adventure Mode, który został dodany do gry po jej premierze wraz z jedną z aktualizacji.

Tryb Adventure Mode funkcjonuje na zbliżonych założeniach do trybu Safe Mode z gry SOMA - poprzedniej produkcji tego samego studia. Eliminuje on wszelkie zagrożenia, a więc:

  1. nie dochodzi do konfrontacji z potworami,
  2. bohaterka nie musi obawiać się utraty zmysłów powodowanej zbyt długim przebywaniem w ciemnościach.

Adventure Mode ma niestety dwa istotne ograniczenia:

  1. Rozgrywka nie staje się automatycznie wyraźnie łatwiejsza, gdyż autorzy postanowili dodać w tym trybie kilka zagadek mających w pewnym stopniu wypełnić lukę po spotkaniach z potworami czy przeprawach przez ciemne obszary.
  2. Wyboru trybu dokonuje się w momencie rozpoczynania nowej gry i nie można go już później zmienić. Jeśli zaczęliście grę w trybie Original Mode i uznaliście, że gra jest jednak dla Was zbyt stresująca, to jedynym rozwiązaniem jest rozpoczęcie rozgrywki od nowa.