Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Amnesia Rebirth: Śmierć w grze - jak unikać? Amnesia Rebirth poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Amnesia Rebirth wyjaśnia jak unikać śmierci bohaterki (potwory, strach) oraz jakie są jej konsekwencje.

Na tej stronie poradnika do gry Amnesia Rebirth znajdziecie informacje jak może dojść do śmierci Tasi w wyniku konfrontacji z potworem lub silnego natężenia strachu, a także jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach. Dodatkowo informujemy jakie są konsekwencje śmierci głównej bohaterki.

Podstawowe informacje na temat śmierci Tasi i jej konsekwencji

Śmierć w grze Amnesia Rebirth to określenie umowne, bo tak naprawdę chodzi tu o sytuację, w której traci się tymczasowo kontrolę nad bohaterką po tym jak dojdzie do chwilowej utraty zmysłów po doświadczeniu traumatycznych wydarzeń (jest to uzasadnione fabularnie i nie będziemy publikować niepotrzebn - Amnesia Rebirth: Śmierć w grze - jak unikać? - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Śmierć w grze Amnesia Rebirth to określenie umowne, bo tak naprawdę chodzi tu o sytuację, w której traci się tymczasowo kontrolę nad bohaterką po tym jak dojdzie do chwilowej utraty zmysłów po doświadczeniu traumatycznych wydarzeń (jest to uzasadnione fabularnie i nie będziemy publikować niepotrzebnych spojlerów). Doprowadzenie do tego stanu nie wiąże się ze standardowym załadowaniem ostatniego zapisu. Zamiast tego musicie zaczekać na zakończenie scenki i ponowne odzyskanie kontroli nad Tasi.

Doprowadzenie do śmierci bohaterki nie jest karane, tzn. nie musicie obawiać się wyświetlenia ekranu Game Over informującego o ostatecznej porażce. Gra pozwoli Wam wznowić rozgrywkę w pobliżu miejsca, w którym "polegliście" i liczba zgonów nie ma wpływu na dostępność zakończeń kampanii.

Jedyną motywacją do utrzymywania bohaterki w dobrym stanie fizycznym i psychicznym jest chęć zdobycia osiągnięcia Stoic. Jest ono przyznawane jeśli zdołacie skończyć całą grę ginąć nie więcej niż cztery razy. W naszym poradniku trofeowym zamieściliśmy wskazówki na temat tego trofeum i możecie dowiedzieć się z niego m.in. jak unikać zapisywania przez grę kolejnych porażek.

Spotkania z potworami

Pierwszy rodzaj sytuacji, w których możecie doprowadzić do śmierci protagonistki, to konfrontacje z potworami - Amnesia Rebirth: Śmierć w grze - jak unikać? - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Pierwszy rodzaj sytuacji, w których możecie doprowadzić do śmierci protagonistki, to konfrontacje z potworami. Dzielą się one na dwie główne grupy:

Ghule to potwory spotykane głównie w początkowych etapach gry. Mogą one aktywnie poruszać się po okolicy lub pozostawać w nieaktywnym stanie ("spać"). Potwory są w stanie zareagować po zauważeniu lub usłyszeniu bohaterki - wskazane jest skradanie się w ich otoczeniu.

Jeśli zostaniecie zauważeni przez ghula, to rozpocznijcie ucieczkę. Oddalcie się od potwora i połóżcie na ziemi żeby zaczekać na zakończenie przez niego poszukiwań bohaterki.

Zjawy to potwory spotykane głównie w końcowych rozdziałach kampanii - Amnesia Rebirth: Śmierć w grze - jak unikać? - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Zjawy to potwory spotykane głównie w końcowych rozdziałach kampanii. Latają one po pomieszczeniach i oświecają je poszukując w ten sposób obiektu do ataku.

W lokacjach ze zjawami nigdy nie jest wskazany pośpiech. Postarajcie się zapoznać jaką trasą latają i przekraść za ich plecami. Wykorzystujcie też słupy, ściany i inne większe zasłony żeby skryć się przed "skanowaniem" okolicy przez potwora.

Poziom strachu Tasi i jej dziecka

Drugi rodzaj niebezpiecznych sytuacji to narastanie poziomu strachu głównej bohaterki, który prowadzi stopniowo do całkowitej utraty zmysłów - Amnesia Rebirth: Śmierć w grze - jak unikać? - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Drugi rodzaj niebezpiecznych sytuacji to narastanie poziomu strachu głównej bohaterki, który prowadzi stopniowo do całkowitej utraty zmysłów. Może się tak dziać przede wszystkim przez zbyt długie przebywanie w ciemnościach. Dodatkowo poziom strachu Tasi może zwiększać spoglądanie na potwory czy obiekty z otoczenia wywołujące niepokój (np. zmasakrowane zwłoki) - starajcie się unikać tego typu sytuacji. Gra nakładanym filtrem na ekran oraz przebłyskami ostrzega o tym, że powinniście szybko zareagować na ten stan.

W rozwiązaniu problemu narastającego strachu mogą pomagać powrót do oświetlonych lokacji, zapałki (używane również do rozpalania pochodni i koksowników) oraz lampa naftowa. Informacje na temat odblokowania i używania wspomnianych przedmiotów znajdziecie na osobnej stronie Ciemności - jak poruszać się?. Starajcie się zawsze mieć w zapasie trochę zapałek i nafty, bo w niektórych lokacjach więcej czasu trzeba spędzić w ciemnościach.

W dalszej części gry pojawia się też dodatkowe utrudnienie w postaci narastającego strachu Amari, czyli nienarodzonego dziecka głównej bohaterki - Amnesia Rebirth: Śmierć w grze - jak unikać? - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

W dalszej części gry pojawia się też dodatkowe utrudnienie w postaci narastającego strachu Amari, czyli nienarodzonego dziecka głównej bohaterki. Gra ostrzega zawsze o tym, że płód wymaga Waszej uwagi i powinniście reagować na to przytrzymując przycisk odpowiedzialny za położenie dłoni na brzuchu celem uspokojenia Amari.

Mini-gra - walka o utrzymanie kontroli nad sobą

Jeśli zawalicie sprawę podczas konfrontacji z potworem lub w wyniku zbyt długiego przebywania w ciemnościach, to mogą wydarzyć się dwie rzeczy - Amnesia Rebirth: Śmierć w grze - jak unikać? - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Jeśli zawalicie sprawę podczas konfrontacji z potworem lub w wyniku zbyt długiego przebywania w ciemnościach, to mogą wydarzyć się dwie rzeczy:

  1. Bohaterka od razu zginie.
  2. Załączy się mini-gra z wybronienia się przed utratą zmysłów (przykład na obrazku). Polega ona na poruszenia obiema gałkami analogowymi (w przypadku grania na padzie). Jest szansa, że uda się Wam ocalić Tasi, ale jeśli miało to miejsce podczas starcia z potworem to nadal wymagane będzie wykonanie ucieczki żeby po krótkiej przerwie atak nie został powtórzony.