Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety Amnesia Rebirth poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Amnesia Rebirth zawiera opis przejścia rozdziału The Laboratory – ważny wybór, zagadka z torturami i unikanie zjawy.

Na tej stronie poradnika do gry Amnesia Rebirth znajduje się opis przejścia rozdziału zatytułowanego The Laboratory. Nasza solucja wyjaśnia m.in. jak zachować się w sprawie ważnego wyboru dotyczącego ewentualnego torturowania osoby z klatki, jak pozyskać piramidę, jak unikać zjawy, jak uruchomić maszynę do tortur oraz jak odblokować wagonik podróżujący do fabryki.

Lista sekretów

W etapie The Laboratory możecie znaleźć 20 sekretów:

  1. Cylinder x7
  2. The Laboratory x7
  3. Zapałki x6

Miejsca pozyskiwania znajdziek uwzględnione zostały w poniższym opisie przejścia rozdziału. Możecie też odnajdywać inne interaktywne przedmioty, przy czym niekoniecznie muszą one mieć jakieś zastosowanie.

Ważny wybór w etapie Laboratory - ostrzeżenie

Rozdział The Laboratory jest dość wyjątkowy, bo czeka Was ważny wybór odnośnie tego jak główna bohaterka będzie mogła się zachować w sprawie tortur - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Rozdział The Laboratory jest dość wyjątkowy, bo czeka Was ważny wybór odnośnie tego jak główna bohaterka będzie mogła się zachować w sprawie tortur. Oba warianty opisaliśmy w dalszej części solucji i wyraźnie się one między sobą różnią.

Ważną informacją jest to, że z każdym z wariantów powiązane jest odrębne osiągnięcie przyznawane na koniec rozdziału - Torturer oraz Altruist. Nie możecie ich obu zdobyć podczas pojedynczego przejścia etapu, ale po zaliczeniu rozdziału możecie wybrać z menu głównego opcję wczytania stanu gry i ponownie rozegrać etap żeby inaczej się zachować. Polecamy najpierw wybrać ten wariant, który Was mniej interesuje i po zdobyciu osiągnięcia wczytaj wcześniejszy stan żeby postawić na wybór, z którym pozostaniecie już do końca rozgrywki.

Wstępna eksploracja laboratorium i zdobycie piramidy

Po rozpoczęciu rozdziału zignorujcie wagoniki (jednego z ich użyjecie na koniec etapu) i skorzystajcie ze schodów prowadzących do pierwszego z kilku pomieszczeń laboratorium - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Po rozpoczęciu rozdziału zignorujcie wagoniki (jednego z ich użyjecie na koniec etapu) i skorzystajcie ze schodów prowadzących do pierwszego z kilku pomieszczeń laboratorium.

Na stole z obrazka leżą dwie pierwsze znajdźki - Cylinder: Sacrifice oraz Cylinder: Pavlos. Dodatkowo możecie znaleźć duże kostki w tym samym pomieszczeniu i po przesunięciu ich odsłonić zapałki.

Rozsuńcie drzwi prowadzące do kolejnej sali - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Rozsuńcie drzwi prowadzące do kolejnej sali. Jest to sala tortur, która w dalszej części etapu odgrywa bardzo istotną rolę. Porozmawiacie tu z niebieską kreaturą.

Otwórzcie kolejne drzwi. Na lewych półkach z powyższego obrazka do odnalezienia są 2 sekrety - Cylinder: Grass oraz The Laboratory: Note on Shuttles.

Badajcie dalej to samo pomieszczenie z dużą konsolą-hologramem (użyjecie jej na koniec etapu do załączenia kolejki) - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Badajcie dalej to samo pomieszczenie z dużą konsolą-hologramem (użyjecie jej na koniec etapu do załączenia kolejki).

Możecie znaleźć zapałki w jednym z pudełek leżących na ziemi oraz sekret Cylinder: Warmth na innej półce z powyższego obrazka.

Wejdźcie do kolejnego pomiesczenia - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Wejdźcie do kolejnego pomiesczenia. Sprawdźcie półki, na których leżą duże kostki - podnoście je po kolei aż znajdziecie zasłaniane przez jedną z nich zapałki.

Na dużym stole z dołączonego obrazka leży znajdźka - The Laboratory: Note on Vitae Flow.

Następne w kolejności jest duże nieoświetlone pomieszczenie, w którym znajduje się kapsuła - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Następne w kolejności jest duże nieoświetlone pomieszczenie, w którym znajduje się kapsuła. W pobliżu kapsuły do odnalezienia jest stół, na którym znajdziecie pokazaną na obrazku znajdźkę - The Laboratory: Note on Memory Process.

W innej części pomieszczenia znajdziecie oświetloną głowę posągu, pod którą są zapałki, a także stół z powyższego obrazka - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

W innej części pomieszczenia znajdziecie oświetloną głowę posągu, pod którą są zapałki, a także stół z powyższego obrazka. Na stole oprócz szkieletu do odnalezienia sa kolejne zapałki i sekret - The Laboratory: Note on Memory Process (ma ona inną treść pomimo identycznej nazwy do poprzedniego dokumentu).

1 - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry
Dotrzyjcie do niezbadanego wyjścia z pomieszczenia - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Dotrzyjcie do niezbadanego wyjścia z pomieszczenia. W okolicy tej jest mnóstwo znajdziek:

  1. Na lewym stole z obrazka 1 leżą aż 4 sekrety - The Laboratory: Process Subject 1145SV, The Laboratory: Process Subject 1144SV, The Laboratory: Process Subject 1143SV oraz Cylinder: Breakthrough.
  2. Prawy obszar z obrazka 2 skrywa 2 sekrety - Cylinder: Sorrow oraz Cylinder: Sand.
Za dużą zasłoną znajduje się ostatnie pomieszczenie laboratorium z poszukiwaną piramidą, której użyjecie w dalszej części etapu do zasilenia 1 lub 2 urządzeń - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Za dużą zasłoną znajduje się ostatnie pomieszczenie laboratorium z poszukiwaną piramidą, której użyjecie w dalszej części etapu do zasilenia 1 lub 2 urządzeń.

Zanim zabierzecie piramidę podnieście żółty obiekt ze stołu żeby odsłonić skrywane pod nim zapałki.

Przenoszenie piramidy i unikanie zjawy

Musicie zacząć przenosić piramidę w stronę pomieszczeń odwiedzanych w początkowej części rozdziału - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Musicie zacząć przenosić piramidę w stronę pomieszczeń odwiedzanych w początkowej części rozdziału. Niestety w dużym ciemnym pomieszczeniu pojawi się zjawa, która zacznie patrolować okolicę.

Zjawa zajmuje się "oświetlaniem" okolicy i musicie skupiać się na pozostawaniu w cieniu i wykorzystywaniu okolicznych obiektów w formie zasłon.

Unikajcie długiego spoglądania na zjawę, bo może to zwiększać poziom strachu bohaterki, a także biegania, gdyż potwór może również reagować na dźwięki i szybko doścignąć Tasi - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Unikajcie długiego spoglądania na zjawę, bo może to zwiększać poziom strachu bohaterki, a także biegania, gdyż potwór może również reagować na dźwięki i szybko doścignąć Tasi. Jeśli zostaniecie złapani przez zjawę, to może spróbować wybronić się ruszając w znany sposób gałkami. Ewentualna śmierć Tasi spowoduje, że po restarcie zjawy nie będzie już w pomieszczeniu.

Musicie dotrzeć do wyjścia i jeśli nie pamiętacie gdzie ono się znajduje to przeszukajcie okolicę po odłożeniu na chwilę piramidy.

Wariant 1 - Opuszczenie laboratorium bez uleczenia Amari

Przed Wami zapowiedziany wcześniej ważny wybór i dotyczy on Amari - nienarodzonego dziecka bohaterki. W poprzednim etapie dowiedzieliście się o problemie zdrowotnym i możecie zadecydować czy chcecie wyleczyć Amari (a konkretnie jakim kosztem).

Pierwszy wariant jest znacznie prostszy - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Pierwszy wariant jest znacznie prostszy. Zakłada on opuszczenie laboratorium przy pierwszej możliwej okazji, tzn. bez wyleczenia Amari i bez przystąpienia do związanych z tą czynnością tortur na niewinnej osobie.

Zatrzymajcie się z przenoszoną piramidą w pomieszczeniu z dużą konsolą-hologramem. Półóżcie tu na ziemi piramidę żeby doprowadzić zasilanie do tego pomieszczenia.

Dotrzyjcie do pokazanej na obrazku dźwigni - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Dotrzyjcie do pokazanej na obrazku dźwigni. Pociągnięcie za nią aktywuje widoczną na dole kolejkę.

Wyruszcie teraz z powrotem do miejsca, w którym rozpoczynaliście ten rozdział, a więc do schodów prowadzących na niższy poziom - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Wyruszcie teraz z powrotem do miejsca, w którym rozpoczynaliście ten rozdział, a więc do schodów prowadzących na niższy poziom. Po dotarciu do sali z kolejkami użyjcie kolejnej dźwigni żeby wejść do środka i móc rozpocząć przejażdżkę do kolejnej lokacji The Factory.

Jeżeli nie braliście udziału w torturach i tym samym nie przyczyniliście się do uzdrowienia Amari, to na koniec etapu powinniście odblokować trofeum Altruist.

Wariant 2 - Wzięcie udziału w torturach i uleczenie Amari

Drugi wariant jest o wiele bardziej skomplikowany - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Drugi wariant jest o wiele bardziej skomplikowany. Zakłada on użycie maszyny w laboratorium do wyleczenia Amari, przy czym odbędzie się to poprzez poddanie torturom niewinnej osoby żeby użyć jej "sił życiowych" do uzdrowienia płodu.

W tym przypadku musicie zignorować początkowo salę z hologramem i dotrzeć z piramidą do pomieszczenia z fotelem, w którym wcześniej rozmawialiście z niebieską postacią.

Położenie piramidy na ziemi doprowadzi zasilanie do tego pomieszczenia - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Położenie piramidy na ziemi doprowadzi zasilanie do tego pomieszczenia. Dotrze w to miejsce klatka z osobą, która wkrótce poddana zostanie torturom. Możecie spróbować porozumieć się z więzioną osobą pukając w szybę, ale zakończy się to niepowodzeniem.

Zagadkę z torturami można rozwiązać na 3 sposoby i podpowiedziami są 3 schematy znajdujące się w tym pomieszczeniu - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Zagadkę z torturami można rozwiązać na 3 sposoby i podpowiedziami są 3 schematy znajdujące się w tym pomieszczeniu. Niezależnie od wybranego sposobu efekt końcowy będzie identyczny.

Pierwszy schemat oznaczony jest ikoną rogu. Na każdym schemacie widoczne są czerwone obiekty, które symbolizują jakich przedmiotów trzeba użyć do tortur oraz gdzie je umieścić na urządzeniu.

Drugi schemat oznaczony jest ikoną płomieni - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Drugi schemat oznaczony jest ikoną płomieni.

Trzeci schemat oznaczony jest ikoną kropli - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Trzeci schemat oznaczony jest ikoną kropli. Wykorzystamy go w dalszym opisie, bo jest on najprostszy - zakłada użycie najmniejszej liczby przedmiotów na potrzeby tortur.

2 - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry
Wszystkie potrzebne składniki do rozpoczęcia tortur znajdziecie w tym pomieszczeniu - będą one leżały na półkach oraz stołach - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Wszystkie potrzebne składniki do rozpoczęcia tortur znajdziecie w tym pomieszczeniu - będą one leżały na półkach oraz stołach.

Na potrzeby opisywanego schematu z kroplami musicie odnaleźć na jednej z półek niebieski pojemnik z taką samą ikoną (obrazek 1). Dotrzyjcie z nim do slotu przed klatką (obrazek 2).

3 - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry
Musicie też odnaleźć drugi przedmiot z ikoną kropel, który pokazuje obrazek 1 - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Musicie też odnaleźć drugi przedmiot z ikoną kropel, który pokazuje obrazek 1. To urządzenie umieśćcie dla odmiany w centralnej konsoli (obrazek 2).

4 - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry
Na koniec musicie odnaleźć pojedynczy przedmiot ze schematu, który z wyglądu przypomina pająka - pokazuje go obrazek 1 - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Na koniec musicie odnaleźć pojedynczy przedmiot ze schematu, który z wyglądu przypomina pająka - pokazuje go obrazek 1.

Z przedmiotem udajcie się do mechanizmów przed klatką. Musicie przymocować zabrany przedmiot do pojedynczego górnego wysięgnika - zaznaczyliśmy to na obrazku 2.

Po zainstalowaniu wszystkich komponentów wciśnijcie prawy przycisk, dzięki czemu osoba z klatki zostanie przygotowana do tortur - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Po zainstalowaniu wszystkich komponentów wciśnijcie prawy przycisk, dzięki czemu osoba z klatki zostanie przygotowana do tortur.

Powróćcie do konsoli i pociągnijcie za jej prawą dźwignię - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Powróćcie do konsoli i pociągnijcie za jej prawą dźwignię. Nie puszczajcie dźwigni aż do momentu zakończenia tortur, tzn. do zaświecenia się wszystkich lampek na lewo od dźwigni na niebiesko.

Torturowana osoba zostanie zamordowana i wyssane zostaną z niej siły życiowe - Amnesia Rebirth: The Laboratory - solucja, sekrety - Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Torturowana osoba zostanie zamordowana i wyssane zostaną z niej siły życiowe. Zauważcie, że pojawiło się na ziemi nowe niebieskie połączenie, które prowadzi do fotela. Usiądźcie na fotelu żeby poddać się operacji. Nie zawiera ona już żadnych interaktywnych momentów.

Na koniec musicie powtórzyć wszystkie kroki z wariantu 1, tzn. przenieść piramidę do sali z hologramem, aktywować kolejkę i dotrzeć do niej. Różnicą będzie oczywiście uzdrowienie Amari. Zdobędziecie też trofeum Torturer na koniec etapu (zamiast Altruist).