Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Widma wydmy Amnesia Rebirth poradnik, solucja to pełny opis przejścia gry oraz porady na start, do eksploracji, skradania i rozwiązywania zagadek. Opisujemy lokalizacje wszystkich wspomnień, głównych notatek, notatek Hanka i opakowań zapałek oraz wszystkie trofea.

Niniejszy poradnik do gry Amnesia Rebirth pomaga w przetrwaniu koszmarów przygotowanych przez studio Frictional Games. Skorzystanie z poradnika ułatwi Wam radzenie sobie ze wszystkimi problematycznymi sytuacjami dotyczącymi przede wszystkim ustalania rozwiązań zagadek oraz unikania śmierci podczas konfrontacji z potworami. Informacje zawarte w naszym poradniku pozwolą też Wam zaliczyć grę w 100% dzięki zdobyciu wszystkich sekretów i znajdziek oraz zaliczeniu wszystkich osiągnięć.

Zdecydowanie najwięcej miejsca w naszym poradniku zajmuje szczegółowy opis przejścia gry, który uwzględnia wszystkie rozdziały prowadzące do kilku zakończeń przygody. W naszej solucji skupiliśmy się na opisywaniu trasy przemarszu, na rozwiązaniach zagadek oraz na scenach z udziałem potworów, w których wymagane jest działanie w ukryciu. Oprócz tego opis przejścia zawiera informacje na temat lokalizacji wszystkich sekretów i znajdziek - wspomnień (Memories), głównych notatek (Notes), notatek Hanka (Hank's Notes) oraz opakowań zapałek (Matchbooks). Zbieranie ich na bieżąco jest obowiązkowe na potrzeby ukończenia gry w 100%, bo bohaterka nie może swobodnie powracać do poprzednich lokacji.

Na pierwszych stronach poradnika możecie znaleźć porady na start, które oferują kilka przydatnych wskazówek na temat prowadzenia rozgrywki. Przygotowaliśmy też rozdział FAQ, która podpowiada m.in. jak unikać zgonów, jak radzić sobie z narastającym strachem w ciemnościach, czy można samodzielnie zapisywać stan gry oraz czy można wyłączyć konfrontacje z potworami.

Główne rozdziały poradnika uzupełnia przede wszystkim poradnik trofeowy, w którym znajdziecie informacje jak zdobyć 100% osiągnięć i odblokować platynowe trofeum. Oprócz tego przygotowaliśmy informacje m.in. na temat sterowania, opcji ułatwień dostępu, wymagań sprzętowych PC oraz tego ile czasu zajmuje przejście gry Amnesia Rebirth.

Amnesia Rebirth: Szybkie porady na start

 1. Dokładnie badajcie wszystkie nowo odwiedzane lokacje. Amnesia Rebirth bardzo często blokuje możliwość powrotu do wcześniejszych obszarów i może się tak stać np. jeśli załączy się jakaś cut-scenka lub skorzystacie z jakiegoś przejścia, które zatrzaśnie się za bohaterką. Jest to istotne pod kątem zlokalizowania 100% sekretów gry.
 2. W grze nie ma możliwości staczania walk z potworami. W zależności od sytuacji musicie wspomóc się ucieczką lub zacząć ukrywać się. Konfrontacje z potworami są obowiązkowe w domyślnie proponowanym trybie Original Mode, ale jeśli chcecie przejść grę w mniej stresującej atmosferze i bez ryzyka zgonu Tasi to możecie załączyć alternatywny tryb Adventure Mode.
 3. Odnajdujcie na bieżąco zapałki i korzystajcie z nich. Zbyt długie przebywanie w całkowitych ciemnościach doprowadza do narastania lęku i pojawienia się zniekształceń obrazu. Jeśli nie macie w zapasie żadnych zapałek, to postarajcie się przebiec do kolejnej lokacji lub dotrzeć do dowolnego lepiej oświetlonego obszaru, w którym Tasi powróci do zmysłów.

Więcej podpowiedzi i wskazówek zamieściliśmy na stronie Porady na start.

Amnesia Rebirth: Opis przejścia gry oraz sekrety i znajdźki

Nasza solucja do gry Amnesia Rebirth podzielona została rozdziałami. Etapy przedzielone są zazwyczaj dłuższymi ekranami ładowania (niekiedy również osiągnięciami) i gra wyświetla na ekranie ich nazw. W naszym opisie przejścia na bieżąco uwzględnialiśmy główne sekrety i znajdźki (Notes, Hank's Notes, Memories), których do zebrania jest aż 146, a także zapałki (Matchbooks), które również traktowane są jako unikalne przedmioty do odnalezienia.

 1. The Cassandra - 4 sekrety do odnalezienia
 2. The Caves - 24 sekrety do odnalezienia
 3. The Dark World- 9 sekretów do odnalezienia
 4. The Deeper Caves - 8 sekretów do odnalezienia
 5. The Desert Path - 7 sekretów do odnalezienia
 6. The Fortress - 36 sekretów do odnalezienia
 7. The Arsenal - 12 sekretów do odnalezienia
 8. The Cistern - 22 sekrety do odnalezienia
 9. The Oasis - 5 sekretów do odnalezienia
 10. The Alchemist's Chambers - 8 sekretów do odnalezienia
 11. The Tomb of Tin Hinan - 8 sekretów do odnalezienia
 12. The Portal Chamber (1 wizyta) - 16 sekretów do odnalezienia
 13. The Chamber of Pillars - 12 sekretów do odnalezienia
 14. The Portal Chamber (2 wizyta)
 15. The Hunting Grounds- 21 sekretów do odnalezienia
 16. The Portal Chamber (3 wizyta)
 17. The Catacombs 15 sekretów do odnalezienia
 18. The Portal Chamber (4 wizyta)
 19. The Theater - 6 sekretów do odnalezienia
 20. The Laboratory - 20 sekretów do odnalezienia
 21. The Factory - 1 sekret do odnalezienia
 22. The Lower Factory - 3 sekrety do odnalezienia
 23. The Town
 24. The Mines
 25. The Tower - 9 sekretów do odnalezienia
 26. The Throne Room - opis 3 zakończeń gry

Amnesia Rebirth: FAQ

Rozdział FAQ poradnika zawiera odpowiedzi na kilka pytań powiązanych z mechanikami rozgrywki i działaniem gry.

 1. Stan gry - jak zapisywać?
 2. Potwory - jak je wyłączyć?
 3. Śmierć w grze - jak unikać?
 4. Ciemności - jak poruszać się?

Amnesia Rebirth: Trofea i platyna

Amnesia Rebirth oferuje możliwość zdobycia 41 trofeów i jedno z nich to platynowe trofeum dostępne wyłącznie w przypadku przechodzenia gry na PS4 lub PS5. Na stronie Trofea / Osiągnięcia znajdziecie nasz poradnik trofeowy, w którym opisaliśmy wszystkie dostępne achievementy. Zdobycie platyny w Amnesia Rebirth jest niestety dość trudne, bo musicie m.in. przejść grę na czas czy ginąć maksymalnie cztery razy na przestrzeni całej gry. Konieczne może więc być jej kilkukrotne zaliczenie.

Amnesia Rebirth: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3 / AMD FX 2.4 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5750
 5. Wymagane miejsce na dysku: 35 GB

Powyższa konfiguracja to minimalne wymagania sprzętowe gry Amnesia Rebirth w wersji na PC. Na stronie Wymagania sprzętowe znajdziecie również zalecane wymagania, a także informacje na temat działania gry w wersjach na konsole.

Amnesia Rebirth: Polska wersja gry

Amnesia Rebirth niestety nie oferuje oficjalnej polskiej wersji językowej i domyślnie zmusza do grania w anigelską wersję (dubbing i napisy). Dostępne jest nieoficjalne spolszczenie obejmujące napisy i tekst na ekranie.

Komplet informacji na temat dostępnych wersji językowych Amnesia Rebirth znajduje się na stronie Polska wersja gry.

Amnesia Rebirth: Oznaczenia kolorystyczne w poradniku

W naszym opisie przejścia gry Amnesia Rebirth zastosowaliśmy oznaczenia kolorystyczne, dzięki którym łatwiej możecie odnajdywać interesujące Was unikalne przedmioty:

 1. Zielonym kolorem oznaczone zostały wszystkie główne sekrety (dwa rodzaje notatek i wspomnienia).
 2. Brązowym kolorem oznaczone zostały miejsca odnajdywania zapałek.
 3. Pogrubiona czcionka informuje dodatkowo o ważnych ścieżkach czy czynnościach (np. podczas spotkań z potworami).

Informacje o Amnesia Rebirth - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Ostatnia aktualizacja : 31 grudnia 2021

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.