Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Genshin Impact - poradnik do gry

Genshin Impact - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Genshin Impact: Waluta Genshin Impact poradnik, porady

Na tej stronie poradnika dowiesz się nieco o walutach jakie występują w Genshin Impact, jak je zdobyć oraz co można za nie kupić.

Wykonując przeróżne misje w Genshin Impact oraz levelując postacie, otrzymywać będziesz coraz to lepsze nagrody, co za tym idzie, również przeróżne waluty. Jest ich całkiem dużo, gdyż odmian walut w Genshin Impact występują aż 9.

Mora

Mora to najpowszechniejsza waluta w Genshin Impact - Genshin Impact: Waluta - Genshin Impact - poradnik do gry

Mora to najpowszechniejsza waluta w Genshin Impact. Jest to złoto, za które możesz kupować standardowe przedmioty od sprzedawców, tworzyć nowe przedmioty czy chociażby ulepszać swoją postać. Mora zdobywać będziesz za wykonywanie zadań, otwieranie skrzyń, czy pokonywanie przeciwników. Najlepiej zużywać Mora na kupowanie składników potrzebnych do tworzenia przedmiotów lub na jedzenie.

Primogem

Primogems to druga waluta, która jest uznawana za walutę premium - Genshin Impact: Waluta - Genshin Impact - poradnik do gry

Primogems to druga waluta, która jest uznawana za walutę premium. Nie oznacza to jednak, że zdobycie jej wiąże się tylko i wyłącznie z zakupem jej za prawdziwe pieniądze. Primogems możesz zdobyć na różne sposoby, jak np. za zabijanie potężniejszych przeciwników, aktywowanie teleportów czy Statue of the Seven, wykonywanie zadań, zdobywanie osiągnięć w grze, niekiedy wypadają z normalnych skrzyń. Nie są to duże ilości, jednak są jak najbardziej możliwe do zdobycia. Jeśli chcesz mieć jak najszybszy dostęp do Primogems, możesz wydać prawdziwe pieniądze, aby je zdobyć. Primogems dostępne są również zakupując Monthly Card oraz w Battle Pass. Najlepiej wydawać Primogems na odnowienie Original Resin, oraz na Wishes w celu zdobycia potężniejszych przedmiotów/postaci.

Genesis Crystal

Genesis Crystal to kolejna waluta premium, która dostępna jest tylko i wyłącznie przy zakupach za realne pieniądze. Możesz wymienić Genesis Crystal na Primogem w stosunku 1 do 1. Kupując Starter Pack otrzymasz 300 Genesis Crystal, możesz je wymienić na Primogem, a Primogem na Wishes.

Masterless Stardust i Masterless Starglitter

Masterless Stars to waluty, które zdobywamy przy wykonywaniu Wishes - Genshin Impact: Waluta - Genshin Impact - poradnik do gry

Masterless Stars to waluty, które zdobywamy przy wykonywaniu Wishes. Najwięcej dostaniemy ich w momencie, gdy otrzymamy np. duplikat postaci. Masterless Starglitter jest bardziej prestiżową walutą, co za tym idzie, otrzymujemy jej mniej niż Masterless Stardust. Obie waluty wydajemy w Sklepie, w nim możemy wydać walutę na całkiem ciekawe przedmioty. Można za nie kupić nawet postacie, jednakże lepiej zachować Masterless Starglitter do momentu, w którym gracz osiągnie 20 poziom AR (Adventure Rank). Waluta ta pozwoli ci na kupowanie 4 gwiazdkowych przedmiotów, oszczędzi ci to czas na farmienie ich w dungeonach.

Acquaint Fate i Intertwined Fate

Fates służą do wykonywania Wishes - Genshin Impact: Waluta - Genshin Impact - poradnik do gry

Fates służą do wykonywania Wishes. Oba typy Fate służą do tego samego, jednakże w zależności od baneru dostępnego w Wish, dany typ Fate będzie możliwy do wykorzystania dla różnych banerów. Np. baner Wanderlust Invocation, w którym jest większa szansa na zdobycie Jean i Diluc, wymaga od gracza poświęcenia Acquiant Fate. Inne banery wymagają np. wydania Intertwined Fate.

Anemo i Geo Sigil

Anemo oraz Geo Sigil to waluta, którą można zdobyć w momencie ulepszania Statue of the Seven - Anemo oraz Statue of the Seven - Geo - Genshin Impact: Waluta - Genshin Impact - poradnik do gry

Anemo oraz Geo Sigil to waluta, którą można zdobyć w momencie ulepszania Statue of the Seven - Anemo oraz Statue of the Seven - Geo. Statuy Anemo znajdziesz w regionie Mondstadt, natomiast statuy Geo w Liyue. Tę walutę masz szansę zdobyć również podczas otwierania skrzyń w danym regionie. Wydawać ją możesz w Souvenir Shop, które zwykle znajdują się w głównych miastach. Za Anemo oraz Geo Sigil warto kupować materiały do ulepszania talentów postaci, jak np. Memory of Roving Gales, czy inne materiały, które są potrzebne do ulepszenia postaci na wyższe poziomy.