Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak przeżyć kontakt z wrogim pojazdem w Garena Free Fire? Garena Free Fire poradnik, tipy

Podczas lwiej części rozgrywki w Garena Free Fire, większość graczy tereny wyspy przemierzać będzie na piechotę. Gra oddaje jednakże do ich dyspozycji kilka pojazdów, które znacząco przyspieszają przemieszczanie się, mogą też być śmiertelnie groźne dla wrogów. Z niniejszego rozdziału dowiesz się więc, jak radzić sobie z przeciwnikami, którzy szarżują na Ciebie przy pomocy pojazdu.

Pojazdy uprzyjemniają przemieszczanie się po mapie, są także śmiercionośną bronią - choć potrącenie nie zawsze kończy się śmiercią pieszego. - Jak przeżyć kontakt z wrogim pojazdem w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Pojazdy uprzyjemniają przemieszczanie się po mapie, są także śmiercionośną bronią - choć potrącenie nie zawsze kończy się śmiercią pieszego.

W Garena Free Fire dostępnych jest kilka pojazdów - od prostych motocykli, przez dającego doskonałą ochronę dla kierowcy i pasażerów pickupa, po olbrzymiego monster trucka. Głównym zadaniem każdego pojazdu jest po prostu skrócenie czasu potrzebnego do przemieszczenia się z punktu A do punktu B, przy jednoczesnym zapewnieniu względnej ochrony osobom znajdującym się wewnątrz.

Jednakże, jak nietrudno się domyślić, praktycznie każdy gracz wykorzystuje samochód jako broń, by po prostu rozjechać innego gracza. W większości przypadków tego typu kontakt kończy się śmiercią pieszego - wyjątkiem są sytuacje, w których owy pieszy posiada pancerz 4 poziomu, a kierujący przemieszczał się mniejszym i/lub wolniejszym pojazdem. Na ogół jednak efekt jest ten sam - pieszy, a raczej jego truchło, zostaje wystrzelony jak z procy i jego przygoda dobiega końca.

Skrycie się w krzaku także może pozwolić Ci przeżyć spotkanie z pojazdem. - Jak przeżyć kontakt z wrogim pojazdem w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Skrycie się w krzaku także może pozwolić Ci przeżyć spotkanie z pojazdem.

Jak radzić sobie z tego typu przeciwnikami? W tym celu warto zastosować się do poniższych porad:

  1. Należy w miarę możliwości przemieszczać się w sąsiedztwie budynków i innych dużych przeszkód terenowych. W razie konieczności można po prostu wskoczyć do budynku i uchronić się przed natychmiastową śmiercią od potrącenia.
  2. Do ochrony wykorzystać można Gloo Wall. Jest to specjalny granat, który pozwala rozstawić prowizoryczną osłonę. Normalnie wykorzystuje się go, by osłonić się przed ogniem wroga, można jednak rozstawić go między sobą a nadjeżdżającym pojazdem, by go zablokować. Warto jednak pamiętać, że stworzony mur rozleci się po jednym uderzeniu.
  3. Jeśli nie masz możliwości się skryć, a w ekwipunku nie posiadasz granatów Gloo Wall, pozostaje przejście do ofensywy. Ucieczka przed pojazdem nie ma sensu - jest niemalże pewne, że wróg Cię dogoni i trafi. Lepiej więc zwrócić się w stronę jadącego pojazdu i spróbować zabić kierowcę, nim ten do Ciebie dojedzie.