Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Czy w Garena Free Fire można grać na PC? Garena Free Fire poradnik, tipy

Garena Free Fire to gra stricte mobilna - dostępna jest (przynajmniej na ten moment) wyłącznie na urządzeniach z systemem Android i iOS. Jednakże, można w nią grać również na PC, za pośrednictwem emulatora systemu android, takiego jak BlueStacks. W niniejszym rozdziale opisujemy jak uruchomić Garena Free Fire z poziomu komputera i jakie niesie to ze sobą korzyści.

BlueStacks - pobranie i instalacja emulatora

Domyślny widok programu BlueStacks, z zainstalowaną już grą Garena Free Fire - Czy w Garena Free Fire można grać na PC? - Garena Free Fire - poradnik do gry

Domyślny widok programu BlueStacks, z zainstalowaną już grą Garena Free Fire.

Bluestacks to nic innego jak emulator środowiska systemu Android. Po jego instalacji można korzystać z niemalże wszystkich funkcji, które normalnie dostępne są na telefonach czy tabletach z tym systemem - za wyjątkiem, co dość oczywiste, z możliwości wykonywania połączeń i wysyłania SMSów. Bez problemu uruchamiać można wszystkie darmowe gry, można również zakupić płatne produkcje w sklepie Google i cieszyć się rozgrywką na ekranie monitora. BlueStacks jest przy tym w pełni legalny - nie trzeba obawiać się tutaj żadnych komplikacji prawnych.

By pobrać program BlueStacks, należy udać się na oficjalną stronę dostępną pod tym linkiem, a tam kliknąć po prostu na przycisk "Pobierz BlueStacks". Po pobraniu program należy oczywiście zainstalować. Po uruchomieniu trzeba będzie podpiąć konto Google, jak w przypadku typowego urządzenia na Androidzie - nie musi być to konto, z którego normalnie korzystasz, można założyć je specjalnie na tą okazję. Po wszystkim zostaniesz przeniesiony na ekran główny programu.

Tutaj wszystko działa tak, jak na dowolnym urządzeniu z systemem Android - masz z tego miejsca dostęp do Sklepu Google Play, gdzie pobrać można grę - szczegółowe informacje dotyczące tego, jak rozpocząć rozgrywkę w Garena Free Fire, znajdziesz w rozdziale "Jak rozpocząć rozgrywkę?".

Uwaga - minimalne i zalecane wymagania sprzętowe programu BlueStacks znajdziesz pod tym linkiem.

Zalety gry na emulatorze BlueStacks

Z rozgrywką w Garena Free Fire na emulatorze BlueStacks wiąże się kilka niewątpliwych korzyści, mianowicie:

  1. Możliwość płynnej rozgrywki - jeśli tylko Twój komputer spełnia rekomendowane wymagania, gra działać będzie bez żadnych problemów.
  2. Znacznie większa widoczność - rozgrywka na monitorze pozwala znacznie łatwiej dostrzegać wrogów.
  3. Możliwość wykorzystania klawiatury i myszki - dzięki temu będziesz w stanie sprawniej się poruszać, a celowanie będzie znacznie prostsze.
  4. Możliwość nagrywania rozgrywki i robienia zrzutów ekranu - możesz bez większych przeszkód wykorzystać programy takie jak Fraps czy ShadowPlay, by rejestrować rozgrywkę.

Uwaga - nie musisz obawiać się zbanowania przez twórców gry. Rozgrywka za pośrednictwem programu BlueStacks jest powszechna i akceptowana, nie ma tutaj żadnego ryzyka.