Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ekwipunek - dostępne przedmioty i obsługa | Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Rozgrywka w grze Garena Free Fire, wzorem innych produkcji z gatunku Battle Royale, skupia się na pozyskiwaniu ekwipunku w celu wykorzystania go do przetrwania. W grze natrafisz na kilkadziesiąt różnych przedmiotów, o rozmaitym zastosowaniu - w niniejszym rozdziale wyjaśniamy rodzaje przedmiotów oraz to, w jaki sposób z nich korzystać.

Dostępne grupy przedmiotów

Podgląd na aktualny ekwipunek postaci. - Ekwipunek - dostępne przedmioty i obsługa | Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Podgląd na aktualny ekwipunek postaci.

Wszystkie przedmioty w grze dzielą się na kilka grup - pozwala to łatwiej zarządzać nimi w ekwipunku, a dzięki odpowiednio dobranemu sterowaniu różne przedmioty z różnych grup aktywować można jednym kliknięciem. Przedmioty podzielone są na następujące grupy:

 1. Broń główna - do tej grupy zaliczają się wszystkie karabiny szturmowe (Assault Rifle), pistolety maszynowe (SMG), karabiny snajperskie, strzelby i lekkie karabiny maszynowe (LMG). Z broni tych korzystać będziesz przez większą część rozgrywki.
 2. Broń podręczna - do tej kategorii zaliczają się pistolety, obrzyny czy chociażby kusza z wybuchowymi bełtami.
 3. Broń do walki wręcz - tutaj znaleźć można broń do walki wręcz, z której najpewniej nie będziesz nigdy korzystać. Warto wyposażyć się w Patelnie (Pan) bądź Katanę (Katana) - oba przedmioty chronią plecy postaci, uniemożliwiając wrogowi trafienie.
 4. Kamizelka (Vest) - zmniejsza ilość otrzymywanych przez postać obrażeń przy trafieniach w tułów. Są 4 poziomy kamizelek i oferują one odpowiednio 33%, 50%, 66% i 70% odporności na obrażenia.
 5. Hełm (Helmet) zmniejsza obrażenia przy trafieniach w głowę. Są 3 poziomy hełmu i dają premię w wysokości 33%, 45% i 57%.
 6. Kamuflaż (Cover) - przedmiot, który pozwala postaci lepiej wtopić się w otoczenie, utrudniając innemu graczowi zlokalizowanie. Na ten moment jedyny tego typu przedmiot to Bush - po jego założeniu postać wygląda jak krzak.
 7. Amunicja - pociski do wybranej grupy broni.
 8. Granaty i materiały wybuchowe - do tej grupy zaliczają się granaty odłamkowe, błyskowe, miny czy granaty pozwalające na utworzenie prowizorycznej osłony (Gloo Wall).
 9. Apteczki - w grze dostępny jest jeden typ przedmiotu leczącego, a jest nim Apteczka (Medkit). Po aktywacji przywraca 75 punktów zdrowia w ciągu 5 sekund.
 10. Modyfikacje do broni - do tej grupy zaliczają się powiększone magazynki, ulepszenia do lufy czy kolby, celowniki optyczne jak i tłumik. Dzięki nim znacząco poprawić można parametry broni, zyskując przewagę nad wrogiem.
 11. Przedmioty specjalne - prócz standardowych, opisanych wyżej przedmiotów, znaleźć można także Info Box, który odkrywa na mapie kolejną bezpieczną strefę, Repair Kit, który pozwala zreperować uszkodzony pancerz i Armor Repair Box, który naprawia pancerz i hełm i podnosi je o poziom do góry.
 12. Grzyby - grzybów nie da się przenosić, można je jedynie zerwać i skonsumować. Każdy grzyb daje punkty EP. Punkty EP są zużywane, by regenerować punkty zdrowia postaci. W grze znaleźć można 4 rodzaje grzybów, dające odpowiednio 50, 75, 100 i 200 punktów EP.

Dodatkowo, w grze natrafić można na specjalne interaktywne obiekty. Jednym z nich jest wyrzutnia - po wejściu w interakcję gracz może wybrać kierunek, a następnie wystrzelić postać, przelatując niejednokrotnie nawet połowę mapy.