Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak zmieniać ekwipunek w Garena Free Fire? Garena Free Fire poradnik, tipy

Ekwipunek w grze Garena Free Fire to podstawa - to dzięki niemu skutecznie walczyć będziesz z innymi graczami i to od niego finalnie zależy Twoja szansa na wygranie starcia. Regularna zmiana samego ekwipunku, jak i przełączanie się pomiędzy różnymi broniami jest równie ważna - podczas kolejnych minut meczu zdobywać będziesz coraz to lepsze przedmioty, na które trzeba mieć po prostu miejsce. W niniejszym rozdziale dowiesz się, jak działa ekwipunek i jak go zmieniać.

Zarządzanie ekwipunkiem

By podnieść przedmiot, wystarczy w niego wbiec. - Jak zmieniać ekwipunek w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
By podnieść przedmiot, wystarczy w niego wbiec.

Zdobywanie nowych przedmiotów to klucz rozgrywki - wpływa on na to, jak skutecznie będziesz w stanie walczyć z innymi graczami, jak i, na przykład, na możliwości leczenia postaci. Zdobywanie nowego ekwipunku, gdy takowy już znajdziesz, jest bajecznie proste - wystarczy wbiec postacią w przedmioty, które chcesz podnieść, czy to nową broń, amunicję, pancerz czy granaty, by zostały one automatycznie zebrane. Wszystko jednak pod warunkiem, iż w plecaku masz wolne miejsce, bądź są wolne gniazda na broń (widoczne w prawym górnym rogu ekranu).

Gdy miejsca będzie brak, bądź będziesz chcieć zmienić broń, trzeba będzie pozbyć się starego ekwipunku. - Jak zmieniać ekwipunek w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Gdy miejsca będzie brak, bądź będziesz chcieć zmienić broń, trzeba będzie pozbyć się starego ekwipunku.

Jeśli miejsca bądź wolnych gniazd nie ma, trzeba będzie się czegoś pozbyć - czy to wyrzucając niepotrzebną amunicję, granat czy apteczki czy podmieniając aktualnie wybraną broń na inną. W przypadku broni wystarczy kliknąć na ikonkę nowego przedmiotu, który chcesz podnieść - zajmie on miejsce starej broni, która zostanie wyrzucona na ziemię. W przypadku konieczności zrobienia dodatkowego miejsca, trzeba otworzyć plecak, klikając na jego ikonkę widoczną przy lewej krawędzi ekranu. Otworzy to podgląd plecaka - w tym momencie trzeba będzie po prostu przeciągnąć przedmiot po za pole plecaka, by został on wyrzucony na ziemię.

Uwaga - pod wspomnianą ikonką plecaka widać procentowe zapełnienie go. Gdy dojdzie do 100%, nie będziesz w stanie podnieść jakiegokolwiek przedmiotu.

Porady

Polegli wrogowie zostawiają swój dobytek wewnątrz skrzynek z nadrukowaną czaszką. - Jak zmieniać ekwipunek w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Polegli wrogowie zostawiają swój dobytek wewnątrz skrzynek z nadrukowaną czaszką.

Na koniec garść porad związanych z korzystaniem z ekwipunku, mianowicie:

  1. W początkowych minutach rozgrywki podnoś wszystko, co Ci się trafi - czy to bronie, przedmioty użytkowe czy granaty. Przedmioty można potem szybko wyrzucić z plecaka, a lepiej mieć na swoim wyposażeniu byle jaką broń, niż nie mieć jej w ogóle.
  2. Zbieraj amunicję tylko do broni, z których korzystasz. Jeśli na swoim wyposażeniu masz karabin szturmowy (Assault Rifle) i snajperkę, zbieraj pociski do nich, a nie, na przykład, do strzelby. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę miejsca w plecaku.
  3. Szukaj plecaków (Backpack) wyższych poziomów. Tych są w grze trzy - im wyższy poziom, tym większa pojemność. Plecak wyższego poziomu zbierze się automatycznie, gdy na niego wejdziesz.
  4. Zbieraj przedmioty po poległych wrogach. Te znajdują się w niewielkich, czarnych skrzynkach z nadrukowaną czaszką. Wrogowie najpewniej mieli w swoim plecaku sporo przedmiotów, w tym broni i amunicji do niej - nie przegap takiej okazji!