Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak zaskoczyć wroga w Garena Free Fire? Garena Free Fire poradnik, tipy

Gra Garena Free Fire to produkcja z gatunku Battle Royale, przez co praktycznie nie ma możliwości, by uniknąć starć z innymi graczami. Z uwagi na losowość pozyskiwanego ekwipunku i różnice w umiejętnościach, nie wszyscy gracze mają zawsze równe szanse na polu walki. Z tego też powodu warto starać się zaskoczyć wroga - o czym piszemy w niniejszym rozdziale.

Obserwuj okolicę

Zanim rozpoczniesz bieg do nowego budynku, zbadaj okolicę na obecność wrogów. - Jak zaskoczyć wroga w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Zanim rozpoczniesz bieg do nowego budynku, zbadaj okolicę na obecność wrogów.

Bieganie pomiędzy budynkami może być kuszące, gdyż daje szansę na pozyskanie ulubionej broni czy wysokopoziomowego pancerza i hełmu, które znacznie ułatwiają rozgrywkę. Każda tego typu akcja jednak zwiększa szansę na to, że gracz kryjący się gdzieś w okolicy Cię dostrzeże i otworzy ogień. Zanim udasz się do nowego budynku, oddalonego o kilkadziesiąt metrów, poświęć kilka sekund na zbadanie okolicy. Zwróć uwagę na ruch pobliskich graczy i to, czy ktoś właśnie nie wbiegł do budynku obok.

Nasłuchuj

Dźwięk i jego odpowiednie wykorzystanie w Garena Free Fire to rzecz równie ważna, jak umiejętności strzeleckie czy dobry ekwipunek. Dzięki niemu będziesz w stanie bez problemu lokalizować pobliskich graczy i przygotowywać się na starcie z nimi. Przemierzając mapę warto poruszać się w pozycji kucającej i nasłuchiwać ruchu i akcji innych graczy. Warto także grać w słuchawkach - nawet najprostsze, najtańsze słuchawki pozwolą Ci ocenić kierunek, z którego nadchodzi dźwięk, co jest niemalże niemożliwe podczas korzystania z głośników smartfona / tabletu.

Uwaga - pamiętaj, że inni gracze też będą próbowali lokalizować Cię po słuchu, jeśli więc możesz staraj się poruszać cicho i strzelać wtedy, gdy jest to konieczne.

Korzystaj z punktów widokowych

Wszelkie wzniesienia świetnie nadają się do badania okolicy. - Jak zaskoczyć wroga w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Wszelkie wzniesienia świetnie nadają się do badania okolicy.

W grze nie brakuje różnorakich wzniesień, wysokich budynków czy wieżyczek obserwacyjnych. Wchodząc na ich szczyt będziesz mieć świetną widoczność na okoliczne tereny i z pewnością wypatrzysz w ten sposób przynajmniej kilku innych graczy. Pamiętaj jednak, iż przebywanie na wzniesieniu to narażanie się na ogień ze strony innych, gdyż Twoja postać będzie doskonale dla nich widoczna.

W razie konieczności - wycofaj się

Jeśli walka z innym graczem nie idzie po Twojej myśli - jest on lepszy w celowaniu bądź ma po prostu lepszy ekwipunek - warto się wycofać i przyczaić na wroga. Jest bowiem duża szansa, że skuszony perspektywą łatwego zabójstwa gracz rzuci się za Tobą w pościg, wpadając prosto na Twój celownik. Czasami samo zmniejszenie dystansu do wroga może zdziałać cuda i pozwolić Ci na skuteczniejsze prowadzenie ognia.