Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Strefa rozgrywki - zmniejszanie się pola walki w Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Mapa w Garena Free Fire jest, jak przystało na tytuł z gatunku Battle Royale, sporych rozmiarów - ścierać na niej będzie się aż 50 graczy, przez co przygotowana została tak, by mieli oni szansę na w miarę spokojny start. Teren działań jednak systematycznie będzie się zmniejszał, wpływając na zasady rozgrywki - o tej mechanice, a także poradach z nią związanych, poczytasz w niniejszym rozdziale.

Pole walki i jego zmniejszanie się

Pole walki będzie systematycznie się zmniejszać, wymuszając ruch graczy. - Strefa rozgrywki - zmniejszanie się pola walki w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Pole walki będzie systematycznie się zmniejszać, wymuszając ruch graczy.

Na początku rozgrywki, do dyspozycji każdego z graczy będzie teren całej wyspy - nie będzie on w żaden sposób ograniczony, będzie więc można udać się w dowolne miejsce. Jednakże, po kilku minutach na ekranie pojawi się komunikat o zbliżającym się zmniejszeniu aktywnej strefy, a na mapie za pomocą białego okręgu oznaczona zostanie część wyspy. Gdy czas na liczniku widocznym na ekranie zejdzie do 0, pole bitwy zmniejszy się właśnie do rozmiarów wyznaczonej strefy. Wszyscy gracze będą musieli się tam udać - Ci, którzy pozostaną po za strefą, będą otrzymywać obrażenia.

Po wszystkim cały proces wystartuje na nowo - znów wyznaczona zostanie strefa, by po kilkudziesięciu sekundach teren został ponownie zmniejszony. Dzieje się tak do momentu, aż gracze upchani zostaną na niewielkim, kilkuset metrowym skrawku wyspy - bądź gdy żywa zostanie tylko jedna osoba bądź drużyna.

Jednakże, nie warto lecieć do centrum nowej strefy na złamanie karku - od momentu pojawienia się białego okręgu dzielić będzie Cię kilkadziesiąt sekund do faktycznego zmniejszenia terenu działań. Lepiej jest początkowo przyczaić się i zbadać teren, starając się zlokalizować ukrytych w okolicy wrogów. Rozpocznij faktyczną wędrówkę do centrum strefy mniej więcej 30 sekund przed rozpoczęciem kurczenia się - taki czas powinien w zupełności wystarczyć, by bezpiecznie się tam dostać.

Porady

Nie warto rzucać się od razu w bieg do centrum strefy, gdyż można wskoczyć komuś na celownik - jak na załączonym obrazku. - Strefa rozgrywki - zmniejszanie się pola walki w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Nie warto rzucać się od razu w bieg do centrum strefy, gdyż można wskoczyć komuś na celownik - jak na załączonym obrazku.

Warto także wspomnieć o kilku poradach, które skuteczniej pozwolą radzić sobie z działaniem mechaniki zmniejszającego się terenu, mianowicie:

  1. Kilkusekundowy pobyt poza strefą walki nie jest specjalnie groźny - postać bez problemu to przeżyje, straci najwyżej kilkadziesiąt punktów zdrowia.
  2. Gdy pojawi się pierwszy biały okrąg, postaraj się dostać do jego centrum. Teren działań będzie jeszcze na tyle duży, że raczej nie grozi Ci spotkanie z innym graczem, a później znacznie łatwiej przenosić się do kolejnych stref, gdyż są one umieszczone mniej więcej w środku dostępnego pola bitwy.
  3. Jeśli nie masz możliwości być w centrum pola walki, trzymaj się na jego obrzeżach. Dzięki temu unikniesz obrażeń i automatycznie zabezpieczysz swoje flanki i plecy, gdyż z tamtej okolicy nikt nie będzie w stanie Cię już zaatakować.
  4. W końcowej fazie rozgrywki, gdy pole walki stanowi ułamek całej wyspy, lepiej się przyczaić i poczekać na wroga. Nie warto wybiegać na łeb na szyję na zewnątrz i szukać celu - lepiej schować się w budynku i czekać, aż wróg popełni błąd. Zyskuje to jeszcze bardziej na znaczeniu, gdy Twoja kryjówka jest w centrum strefy - wtedy nie musisz w ogóle myśleć o jakichkolwiek wyprawach.