Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Rozwój postaci | Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Jak w przypadku większości dzisiejszych gier - szczególnie tych działających w modelu free-to-play - Garena Free Fire pozwala graczowi na rozwój postaci. Awansowanie na kolejne poziomy pozwala odblokować dostęp do nowych trybów rozgrywki czy mechanik, przez co konieczne jest, by w pełni cieszyć się produkcją. W niniejszym rozdziale opisujemy rozwój postaci i to, na co ma wpływ.

Rozwój postaci - podstawy

Ilość punktów doświadczenia potrzebną do awansu na wyższy poziom sprawdzić można w lewym górnym rogu ekranu. - Rozwój postaci | Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Ilość punktów doświadczenia potrzebną do awansu na wyższy poziom sprawdzić można w lewym górnym rogu ekranu.

Rozwój postaci to być może nie najlepsze określenie, gdyż jest to niejako rozwój całego konta gracza. Standardowo, gracz rozpoczyna przygodę w Garena Free Fire z poziomem pierwszym. Za każdy rozegrany mecz - niezależnie od jego wyniku czy osiągnięć gracza - otrzymuje on określoną ilość punktów doświadczenia. Finalna ilość "ikspeków" uzależniona jest już jednak od wyników w grze - od tego, ilu graczy udało się unieszkodliwić, na którym miejscu gracz się uplasował i czy wygrał całe starcie.

Zdobywane punkty doświadczenia zapełniają pasek rozwoju konta. Gdy ten zostanie napełniony, postać awansuje na wyższy poziom, resetując pasek i rozpoczynając proces od nowa. Co więcej, z każdym awansem gracz otrzymuje paczkę przedmiotów - mogą być to przedmioty do wykorzystania na polu walki, dodatkowe złoto czy czasowy przedmioty kosmetyczny. Warto zaznaczyć, że nie da się w żaden sposób utracić punktów doświadczenia - nawet jeśli zginiesz w ciągu kilku sekund od rozpoczęcia starcia, w dalszym ciągu otrzymasz niewielką ilość punktów doświadczenia.

Porady

Myśląc o rozwoju postaci, warto mieć na uwadze następujące porady:

  1. Poziom konta nie definiuje, do jakich przedmiotów będzie miał dostęp gracz. Wszystkie bronie, przedmioty i elementy pancerza są dostępne dla wszystkich, niezależnie od ich poziomu.
  2. Z poziomem konta powiązana jest dostępność do niektórych mechanik. Dla przykładu, rozgrywki w trybie Ranged Games dostępne są od 10 poziomu (5 w przypadku powiązania konta z jednym z mediów społecznościowych, jak VK.com czy Facebook). Poziom 15 z kolei wymagany jest, by wysłać innemu graczowi w prezencie jakiś przedmiot.
  3. Ilość zdobywanych punktów doświadczenia jest powiększona o 20% w trybie Ranked Game. Rozwój postaci jest tam więc szybszy, lecz same starcia są też trudniejsze, gdyż biorą w nich udział bardziej doświadczeni gracze.
  4. Rozwój konta przyspieszyć można przy pomocy różnych wspomagaczy. Te często otrzymywane są w ramach codziennych logowań i aktywności, można je też kupić w growym sklepie (za realną gotówkę). Dają one od 50 do 100% zwiększenia ilości pozyskiwanych punktów doświadczenia.