Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak uchronić się od śmierci w Garena Free Fire? Garena Free Fire poradnik, tipy

Rozgrywka w Garena Free Fire cechuje się większym tempem niż w typowym reprezentancie gatunku Battle Royale - jak Playerunknown's Battlegrounds - głównie z uwagi na swój mobilny charakter. Z tego też powodu same starcia trwają zwykle do kilkunastu minut, a śmierć nie jest tak bolesna, jak w innych tytułach. Mimo wszystko warto wiedzieć, jak się od niej uchronić, dając Ci znacznie większą szansę na dotarcie do finału, bądź wygranie całego starcia.

Wykorzystaj dźwięk

Pozycja wroga, który prowadzi ogień, zaznaczona będzie na mini-mapie za pomocą czerwonego trójkąta. - Jak uchronić się od śmierci w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Pozycja wroga, który prowadzi ogień, zaznaczona będzie na mini-mapie za pomocą czerwonego trójkąta.

Większość akcji wykonywanych przez postać gracza wiąże się z wydzielaniem dźwięku - począwszy od odgłosów kroków podczas biegu, przez skoki i przeskoki przez ogrodzenia, po strzelanie z broni. Co więcej, wystrzały rejestrowane są także na mini-mapie - pozycja gracza, który prowadzi ogień, oznaczona będzie dla innych czerwonym trójkątem. Warto więc wykorzystać dźwięk, by zyskać przewagę nad innymi - dzięki temu będziesz w stanie namierzać pozycje innych graczy zanim oni to uczynią, przez co łatwiej będzie przygotowywać zasadzki.

Uwaga - pamiętaj, iż cały mechanizm działa w dwie strony i inni gracze także mogą namierzyć Cię za pomocą dźwięku. Staraj się poruszać cicho, w pozycji kucającej i nie prowadzić ognia, gdy nie jest to konieczne.

Zwracaj uwagę na to, co dzieje się dookoła

Wykorzystaj widok z perspektywy trzeciej osoby, by rozglądać się dookoła postaci samemu będąc ukrytym za przeszkodą. - Jak uchronić się od śmierci w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Wykorzystaj widok z perspektywy trzeciej osoby, by rozglądać się dookoła postaci samemu będąc ukrytym za przeszkodą.

Podczas rozgrywki należy regularnie rozglądać się dookoła i wypatrywać ruchów innych graczy. Pozwoli Ci to nie raz złapać kogoś biegnącego w szczerym polu, bez możliwości skrycia się za osłoną, dając Ci nad nim ogromną przewagę. Warto także przyglądać się okolicznym budynkom - wypatrując sylwetki gracza w jednym z okien bądź kogoś wbiegającego do budynku. Panowanie nad tym, co dzieje się w Twojej bezpośredniej okolicy, pozwoli Ci uniknąć wielu zasadzek ze strony innych graczy.

Korzystaj z mini-mapy

Mini-mapa dostarcza całej masy informacji - tak o pozycji innych graczy, aktywnej strefy, jak i o strefach zagrożenia. - Jak uchronić się od śmierci w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Mini-mapa dostarcza całej masy informacji - tak o pozycji innych graczy, aktywnej strefy, jak i o strefach zagrożenia.

Mini-mapa widoczna jest w lewym górnym rogu i pokazuje wszystko to, co dzieje się w promieniu kilkuset metrów od gracza. Na niej zaznaczone będą pozycje graczy (po wystrzale bądź tych, których zeskanował dron UAV), aktywna strefa, jak i strefy zagrożenia (czerwona, zielona i pomarańczowa). Regularnie spoglądaj na mini-mapę by ocenić, czy Twoja okolica jest bezpieczna.

Pilnuj magazynku broni

Po pierwsze, staraj się zawsze posiadać przeładowany magazynek do wszystkich broni - nie ma nic gorszego niż rozpoczęcie starcia z wrogiem, by zorientować się, że w Twoim AK47 masz 3 pociski w magazynku, mimo posiadania 300 dodatkowych kul w plecaku. Po drugie, nigdy nie przeładowuj broni na widoku, szczególnie podczas starcia z innym graczem - kilka sekund na przeładowanie może być wystarczające, by wróg do Ciebie dobiegł i Cię wykończył. Zawsze staraj się zniknąć z pola widzenia przeciwnika zanim rozpoczniesz przeładowanie. Po trzecie, zawsze zbieraj amunicję do broni, z której zamierzasz korzystać. Nawet jeśli posiadasz już 100 pocisków do wspomnianego AK47, warto zbierać dodatkowe naboje - jeśli braknie Ci miejsca, możesz je po prostu wyrzucić.

Pilnuj paska zdrowia

Przywracaj utracone punkty zdrowia za pomocą apteczek. - Jak uchronić się od śmierci w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Przywracaj utracone punkty zdrowia za pomocą apteczek.

Podczas rozgrywki pasek zdrowia musi być zawsze pełny. Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której biegasz ze połową bądź mniejszą ilością punktów zdrowia, gdyż znacząco ogranicza to Twoje szanse na przeżycie. Wykorzystuj apteczki regularnie, by przywracać sobie punkty zdrowia - nawet, jeśli wiązać będzie się to z częściowym marnotrawstwem wspomnianych przedmiotów.

Uwaga - nie warto jednak iść w skrajności. Jeśli postać posiada 197/200 punktów zdrowia, nie musisz na siłę przywracać tej wartości do maksimum. Korzystaj z apteczek wtedy, gdy poziom zdrowia jest równy bądź mniejszy 190/200.

Jeśli możesz, unikaj korzystania z pojazdów

O ile w grach takich jak wspomniany we wstępie Playeruknown's Battlegrounds pojazdy znacząco ułatwiają rozgrywkę, tak w Garena Free Fire jest zgoła inaczej, gdyż bardzo łatwo trafić można kierowcę nawet bez zbędnej wprawy. Przyczyna jest tutaj jedna - asysta przy celowaniu z broni. Wystarczy naprowadzić celownik mniej więcej na wroga, by gra zablokowała go na przeciwniku, a następnie oddać kilka strzałów, by uśmiercić kierowcę. Wyjątkiem są tutaj niebieskie pickupy - mają w pełni zabudowaną kabinę, przez co automatyczne celowanie nie dosięgnie kierowcy. Wszystkie pojazdy mają jednak jedną wspólną wadę - są bardzo głośne, przez co wrogowie w promieniu kilkuset metrów bez problemu Cię zlokalizują.