Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Luck Royale | Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Jak przystało na grę w modelu free-to-play, Garena Free Fire posiada zaimplementowane mikrotransakcje. Nie są one na szczęście w żadnym stopniu inwazyjne, nie dają realnej przewagi na polu walki, a sporą część przedmiotów da się pozyskać nie wydając na grę ani złotówki. W niniejszym rozdziale opisujemy system Luck Royale, wszystkie dostępne w nim funkcje i doradzamy, jak zyskać za jego pośrednictwem przedmioty bez wydawania gotówki.

Diamond Royale

Jedna ze składowych Luck Royale, Diamond Royale. - Luck Royale | Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Jedna ze składowych Luck Royale, Diamond Royale.

Diamond Royale to pierwsza z pięciu składowych Luck Royale. Za jego pomocą zdobyć da się wyłącznie przedmioty kosmetyczne - skórki do postaci czy przedmioty zmieniające wygląd skrzynek i spadochronu. Znaleźć można tutaj także wspomagacze zwiększające ilość pozyskiwanych punktów doświadczenia czy złota. Nagrody w Diamond Royale zdobywa się w ramach losowania - by wziąć w nim udział, trzeba będzie wydać realną gotówkę na zakup diamentów.

Gold Royale

Gold Royale. - Luck Royale | Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Gold Royale.

Drugą składową Luck Royale jest Gold Royale. To jedyna z dostępnych funkcji, z której korzystać można przy pomocy zarówno złota, jak i diamentów, nie trzeba więc wydawać tutaj ani złotówki. Gold Royale działa na tej samej zasadzie, co Diamond Royale - pozwala wylosować jedną z dostępnych nagród, takich jak unikalna skórka dla postaci, przedmioty kosmetyczne i skórki do broni czy przedmioty, które wykorzystać można na polu walki.

Uwaga - w trybie Gold Royale przedmiot losować możesz całkowicie za darmo raz dziennie. Dodatkowo, dość łatwo jest zdobyć specjalne kupony, które pozwalają na kolejne darmowe losowania - pozyskać możesz je wykonując wyzwania dzienne i po prostu biorąc udział w zwykłych rozgrywkach.

Weapon Royale

Weapon Royale. - Luck Royale | Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Weapon Royale.

Weapon Royale przypomina w założeniach dwie poprzednie składowe Luck Royale, z tym, że dzięki niemu będziesz w stanie pozyskać rozmaite skórki i ulepszenia do broni, a także wspomagacze do ilości pozyskiwanych punktów doświadczenia i złota. Tutaj wydać trzeba realną gotówkę (by zakupić diamenty) - zdobycie kuponów do darmowych losowań graniczy z cudem.

Incubator

Incubator. - Luck Royale | Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Incubator.

Incubator pozwala na pozyskanie najbardziej wartościowych i najdroższych przedmiotów kosmetycznych w grze. Jednakże, by z niego korzystać, należy posiadać przedmioty, które zdobyć można w innych trybach Luck Royale - te można też, rzecz jasna, kupić za realną gotówkę.

Legacy Returns

Legacy Returns. - Luck Royale | Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Legacy Returns.

Kolejna składowa Luck Royale, w której wziąć udział można praktycznie wyłącznie poprzez wykorzystanie diamentów (a więc wydawanie realnej gotówki). W tej zakładce pozyskać można rozmaite przedmioty kosmetyczne, w tym także specjalne kamienie (Magic Cube), dzięki którym w sklepie gry zakupić można unikalne skórki dla postaci.

Porady

Na koniec garść porad związanych z mechaniką Luck Royale, mianowicie:

  1. Nie zawracaj sobie głowy Luck Royale. Jeśli nie zależy Ci na pozyskaniu bardziej wartościowych przedmiotów kosmetycznych, możesz odpuścić sobie korzystanie z tej mechaniki - prócz wspomnianych przedmiotów kosmetycznych nie zyskasz tutaj żadnej realnej przewagi nad innym graczem.
  2. Nie musisz wydawać realnej gotówki, by korzystać z Luck Royale. Z części mechanik - w głównej mierze Gold Royale, trochę mniej Diamond Royale i Weapon Royale - korzystać można za darmo, po zebraniu odpowiedniego kuponu. Kupony te zyskuje się podczas rozgrywki, rozwoju postaci i wykonywaniu wyzwań dziennych.
  3. Skup się w głównej mierze na Gold Royale. Raz dziennie możesz losować tam przedmiot zupełnie za darmo, bardzo łatwo pozyskać kupony do kolejnych darmowych losowań, a płatne losowanie kosztuje zaledwie 300 złota.