Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Lądowanie i początek rozgrywki w Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Początek rozgrywki w Garena Free Fire jest szalenie ważny - od niego zależy bowiem to, w jakie miejsce na wyspie trafisz, co z kolei przekłada się na potencjalny ekwipunek, który uda Ci się zdobyć, jak i graczy, na których podczas eksploracji wpadniesz. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy, co robić podczas pierwszy minut rozgrywki.

Warto podejrzeć mapę i zaplanować moment wyskoku z samolotu. - Lądowanie i początek rozgrywki w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Warto podejrzeć mapę i zaplanować moment wyskoku z samolotu.

Początek rozgrywki w Garena Free Fire przypomina ten z innych gier z gatunku Battle Royale, jak chociażby Playerunknown's Battlegrounds - rozpoczyna się etapem rozgrzewkowym, podczas którego możesz pobiegać swobodnie pośród innych graczy. Po kilkunastu sekundach akcja przeniesie się do samolotu i rozpocznie się właściwa część rozgrywki.

Podczas lotu zdecydować możesz się na pikowanie w dół, by przyspieszyć lądowanie, bądź na wcześniejsze otwarcie spadochronu, by dolecieć do odleglejszego miejsca. - Lądowanie i początek rozgrywki w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Podczas lotu zdecydować możesz się na pikowanie w dół, by przyspieszyć lądowanie, bądź na wcześniejsze otwarcie spadochronu, by dolecieć do odleglejszego miejsca.

Gdy tylko samolot pojawi się nad twardym gruntem, na ekranie pojawi się możliwość wyskoczenia z niego - wystarczy wtedy kliknąć po prostu na przycisk "EJECT". Warto się jednak zastanowić, zanim zdecydujesz się to uczynić, gdyż od tego skoku zależy w dużej mierze to, czy uda Ci się dotrwać do końca rozgrywki. Planując wyskok, pamiętaj o kilku rzeczach, mianowicie:

  1. Jeśli zdecydujesz się wyskoczyć bardzo wcześnie, z dużym prawdopodobieństwem trafisz na ziemię przed innymi graczami. To daje szansę na zdobycie wartościowego ekwipunku już podczas pierwszych sekund rozgrywki, jednak wiąże się także z faktem, iż spora część graczy najpewniej zrobi dokładnie to samo co Ty, przez co od samego początku walczyć trzeba będzie o przetrwanie. Skacząc wcześniej masz także większą szansę na zdobycie pojazdu.
  2. Jeśli z kolei zdecydujesz się poczekać i wyskoczysz znacznie później, zwiększysz szansę na spokojny start rozgrywki - większość graczy będzie starała się wyskoczyć wcześniej i zajęci będą walką ze sobą. Jednakże, wiąże się to także z faktem, iż możesz trafić na świetnie uzbrojonego przeciwnika, zanim uda Ci się zdobyć jakąkolwiek wartościową broń.
  3. Możesz zdecydować się na lądowanie w odległym punkcie, otwierając spadochron zaraz po wyskoczeniu z samolotu. Pozwoli Ci to dolecieć znacznie dalej, niż inni gracze i przede wszystkim do miejsc, które nie znajdują się na trasie przelotu samolotu. Daje to praktycznie gwarancję na spokojny start i zalecane jest dla osób, które nie szukają potyczek od samego początku rozgrywki.
  4. Najważniejszym jednak jest, by cały czas monitorować to, co dzieje się dookoła Ciebie, jeszcze podczas spadania na ziemię. Dzięki temu będziesz w stanie ocenić, czy do danej lokalizacji uda się ktoś jeszcze - a w takiej sytuacji możliwe będzie skorygowanie lotu i wylądowanie w bezpieczniejszym punkcie.
  5. Warto także mieć na uwadze, iż podczas każdej rozgrywki samolot będzie przelatywał nad wyspą z innego kierunku, umożliwiając bezpośredni dostęp do innych miejscówek. Z tego powodu warto znaleźć sobie kilka miejsc, w których dobrze Ci się rozpoczyna i próbować się do nich dostać.