Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Oczyszczanie budynków i zdobywanie przedmiotów w Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Gdy moment wyboru miejsca do lądowania i dotarcia na ziemie masz już za sobą, należy rozplanować kolejne kroki, a więc oczyszczanie budynków w celu zdobycia wartościowych przedmiotów - co opisane zostało w niniejszym rozdziale.

Podczas lądowania warto rozglądać się dookoła i ocenić miejsce, w którym przyjdzie Ci rozpocząć właściwą rozgrywkę. - Oczyszczanie budynków i zdobywanie przedmiotów w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Podczas lądowania warto rozglądać się dookoła i ocenić miejsce, w którym przyjdzie Ci rozpocząć właściwą rozgrywkę.

Choć planowanie miejsca do lądowania jest szalenie ważne, właściwa rozgrywka w Garena Free Fire rozpoczną się w momencie dotarcia na ziemię - podczas samego lotu warto jednak rozejrzeć się po okolicy by określić, gdzie w pierwszej kolejności warto się udać. Gdy tylko będziesz w stanie się poruszać, czym prędzej wbiegnij do najbliższego budynku. W miarę możliwości warto wybierać budynki kilku kondygnacyjne - znajdziesz tam więcej przedmiotów, a na wyższych piętrach, szczególnie dachach, często ukryty jest najbardziej wartościowy sprzęt.

Zdobycie jakiekolwiek broni to absolutny priorytet. - Oczyszczanie budynków i zdobywanie przedmiotów w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Zdobycie jakiekolwiek broni to absolutny priorytet.

Oczyść pierwszy budynek ze znajdującego się tam sprzętu, koncentrując się na jak najszybszym zdobyciu dowolnej broni palnej i amunicji do niej. Jeśli nie słyszysz w swoim pobliżu kroków innych graczy, oczyść spokojnie budynek i udaj się do sąsiedniego, by tam powtórzyć cały proces. Warto w pierwszych minutach rozgrywki trzymać się następujących zasad:

  1. Priorytetem podczas pierwszych kilkudziesięciu sekund jest zdobycie porządnej broni - najlepiej karabinu szturmowego (Assault Rifle) - plecaka (Backpack), apteczek (Medkit), hełmu (Helmet), pancerza (Vest) i amunicji do broni, którą udało Ci się zebrać. Po pozyskaniu tych przedmiotów będziesz w stanie skutecznie walczyć z innymi.
  2. Jeśli podczas lotu na spadochronie nie udało Ci się dostrzec żadnego innego gracza, można spokojnie założyć, że w Twojej okolicy nie będzie żadnego wroga i będziesz w stanie bez przeszkód oczyszczać okoliczne budynki, co należy czym prędzej uczynić.
  3. Jeśli Twoja postać wylądowała w centrum dużego miasta, jak Pochinok czy Katulistiwa, na pewno będą tam inni gracze - nawet jeśli nie udało Ci się ich dostrzec. Duże lokalizacje zawsze przyciągają sporą część graczy.
  4. Jeśli masz pewność, że w Twojej okolicy jest wróg, staraj się poruszać się po cichu, w pozycji kucającej. Dzięki temu wróg nie będzie w stanie tak łatwo Cię zlokalizować - a jeśli sam będzie wszędzie biegał, da Ci dodatkową przewagę.
Jeśli masz taką możliwość, warto w pierwszej kolejności oczyszczać budynki wielopiętrowe. - Oczyszczanie budynków i zdobywanie przedmiotów w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Jeśli masz taką możliwość, warto w pierwszej kolejności oczyszczać budynki wielopiętrowe.
  1. Zawsze dwa razy zastanów się przed otwarciem ognia. Jeśli nie masz pewności, że będziesz w stanie zabić wroga bądź Twoja broń nie nadaje się do walki na konkretny dystans, lepiej jest odpuścić i nie odkrywać swojej pozycji dla innych. Lepiej poczekać na okazję - na przykład gdy wróg stanie w oknie i bez problemu będziesz w stanie go wyeliminować strzałem w głowę.
  2. Jeśli chcesz szybko dostać się do budynku oddalonego o kilkadziesiąt metrów, lepiej jest biec sprintem, niż się skradać. Jeśli w okolicy są inni gracze, bez problemu dostrzegą Cię podczas ruchu pomiędzy budynkami - jeśli będziesz poruszać się szybko, będzie im Cię trudniej trafić.
  3. Jeśli uda Ci się zabić wroga, oceń, czy warto udać się po jego ekwipunek. W pierwszych minutach starcia nie będzie tam raczej nic wartościowego do pozyskania, a możesz mieć pewność, ze zwłoki będą obserwowane przez kilku graczy w okolicy, czekających, aż ktoś się tam zbliży.
  4. Zwracaj uwagę na dźwięk samolotu w okolicy - oznacza on zrzut paczek z zaopatrzeniem. Te, po wylądowaniu, oznaczone są żółtym promieniem, przez co łatwo je wypatrzyć. Wewnątrz znajdziesz wysokiej klasy sprzęt i przedmioty, których próżno szukać w budynkach. Temat szczegółowo poruszony został w rozdziale "Zrzut paczek z zaopatrzeniem".
Zbierz najpotrzebniejsze przedmioty i udaj się w stronę aktywnej strefy. - Oczyszczanie budynków i zdobywanie przedmiotów w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Zbierz najpotrzebniejsze przedmioty i udaj się w stronę aktywnej strefy.
  1. Nie trać czasu na oczyszczanie wszystkich budynków w okolicy. Zbierz najpotrzebniejszy sprzęt - broń, pancerz, hełm i apteczkę - udaj się w stronę centrum aktywnej strefy. Jednakże, jeśli już jesteś wewnątrz wspomnianej strefy, nie musisz się nigdzie spieszyć i możesz poświęcić czas na oczyszczanie budynków.
  2. Cały czas monitoruj to, co dzieje się dookoła Twojej pozycji. Wypatruj pozycji graczy - czy to poprzez lokalizowanie ich pozycji czy spoglądanie na mini-mapę, gdy otwierają oni ogień - jak i stref zagrożenia, czyli stref czerwonych, pomarańczowych i zielonych (opisanych w rozdziale "Czerwona, zielona i pomarańczowa strefa").