Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak wyleczyć postać w Garena Free Fire? Garena Free Fire poradnik, tipy

Podczas rozgrywki w Garena Free Fire, prędzej czy później przyjdzie Ci walczyć z innym graczem, a podczas tej wymiany ognia najpewniej odniesiesz jakieś rany, uszczuplając pasek zdrowia. Obrażenia odnosić można także z innych źródeł, a jeśli tego nie przypilnujesz, postać w końcu zostanie powalona, a Ty wyeliminowany z rozgrywki. W niniejszym rozdziale poruszamy temat obrażeń i sposobów na leczenie postaci.

Pasek zdrowia i otrzymywanie obrażeń

W trakcie otrzymywania obrażeń, pasek zdrowia jest systematycznie opróżniany. - Jak wyleczyć postać w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
W trakcie otrzymywania obrażeń, pasek zdrowia jest systematycznie opróżniany.

Postać gracza posiada swój własny pasek zdrowia - widoczny jest on przy dolnej krawędzi ekranu. Standardowo postać ma 200 punktów zdrowia, co reprezentowane jest przez pełny, biały pasek. W przypadku otrzymywania obrażeń - czy to od ataków innych graczy, upadku z wysokości czy gazu, jest on systematycznie opróżniany. Gdy wartość zdrowia spadnie do zera, postać zostanie wyeliminowana z rozgrywki.

W trybach Duo i Squad, po opróżnieniu paska zdrowia postać zostaje powalona i można ją jeszcze ocucić. - Jak wyleczyć postać w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
W trybach Duo i Squad, po opróżnieniu paska zdrowia postać zostaje powalona i można ją jeszcze ocucić.

Jeśli grasz w trybie Duo bądź Squad i żyje przynajmniej jeden Twój sojusznik, postać zostanie wpierw powalona na ziemię. Od tego momentu będzie kilkanaście sekund na to, by dobiegł do Ciebie członek drużyny i cię podniósł - jeśli mu się nie uda i pasek widoczny na dole ekranu zejdzie do zera, postać zostanie definitywnie wyeliminowana z rozgrywki.

Przywracanie punktów zdrowia

Apteczki to dość powszechne dobro i stosunkowo łatwo jest je zdobyć. - Jak wyleczyć postać w Garena Free Fire? - Garena Free Fire - poradnik do gry
Apteczki to dość powszechne dobro i stosunkowo łatwo jest je zdobyć.

Utracone punkty zdrowia przywracać można w jeden sposób - korzystając z apteczek (Medkit). Te trzeba jednak wpierw znaleźć - nie masz ich od początku rozgrywki w plecaku. Na szczęście apteczki są dość powszechnym dobrem i dość łatwo jest na nie trafić. Gdy będziesz mieć je w plecaku, wystarczy aktywować przedmiot klikając na ikonę widoczną przy lewej krawędzi ekranu. Po kilku sekundach od aktywacji apteczka zostanie zaaplikowana i postać zacznie regenerować zdrowie w ciągu kolejnych sekund.

Uwaga - Jedna apteczka pozwala zregenerować kilkadziesiąt punktów zdrowia. Jeśli wiec postać odniosła większe obrażenia, trzeba będzie wykorzystać ich kilka. Pamiętaj też, iż apteczka uruchamia regenerację zdrowia - leczenie nie jest natychmiastowe, wymaga kilku dodatkowych sekund.