Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Czerwona, zielona i pomarańczowa strefa w Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Podczas rozgrywki w Garena Free Fire, regularnie walczyć będziesz z innymi graczami, a także z systematycznie zmniejszającym się polem walki. Do tego dochodzą także czerwone, zielone i pomarańczowe strefy, które są dodatkowym, nie mniejszym niż inni gracze, zagrożeniem. W niniejszym rozdziale dowiesz się, czym są wspomniane strefy i jak sobie z nimi radzić.

Czerwona strefa

W miarę możliwości warto zawsze ulotnić się z obszaru działania czerwonej strefy. - Czerwona, zielona i pomarańczowa strefa w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
W miarę możliwości warto zawsze ulotnić się z obszaru działania czerwonej strefy.

Czerwona strefa jest bez wątpienia znana graczom Playerunknown's Battlegrounds. W Garena Free Fire działa ona na podobnej zasadzie - pojawia się w losowym miejscu na mapie, by po kilkunastu sekundach na jej obszarze rozpoczęło się bombardowanie. Każdy taki wybuch bez problemu wyeliminuje postać gracza z dalszej rozgrywki - z tego też powodu trzeba jej w miarę możliwości unikać. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pozostać po za czerwoną strefą. Jednakże, jeśli nie jesteś w stanie się z niej ulotnić, wbiegnij szybko do dowolnego budynku w okolicy - sterowana przez Ciebie postać będzie bezpieczna tak długo, jak nad głową będziesz mieć dach.

Uwaga - pojawienie się czerwonej strefy i towarzyszące jej huk i zamieszanie to doskonała okazja do szybkiego przemieszczenia się do innego miejsca, bądź ostrzału gracza, którego udało Ci się zlokalizować.

Zielona strefa

By uniknąć obrażeń, należy bezapelacyjnie wyjść z obszaru zielonej strefy. - Czerwona, zielona i pomarańczowa strefa w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
By uniknąć obrażeń, należy bezapelacyjnie wyjść z obszaru zielonej strefy.

Zielona strefa działa na podobnej zasadzie do czerwonej, gdyż pojawia się w losowym miejscu na mapie. Tutaj jednak zaczynają się różnice. Gdy tylko zielona strefa się pojawi, postać zacznie otrzymywać obrażenia od trucizny - wpierw niszczeć będzie pancerz, a gdy go zabraknie postać zacznie tracić punkty zdrowia, mniej więcej 5 punktów na każdą sekundę. Co więcej, postać narażona jest na obrażenia nawet wtedy, gdy będzie wewnątrz budynku. Jedynym ratunkiem przed tą strefą jest po prostu ucieczka - należy wyjść po za jej zasięg.

Uwaga - zielona strefa nie jest przesadnie niebezpieczna dla gracza. Nawet jeśli Twoja postać pozbawiona jest pancerza, nie utraci więcej niż 1/3 paska zdrowia. Jeśli okolica nie jest bezpieczna, lepiej przeczekać efekt zielonej strefy w miejscu, w którym Cię dopadła.

Pomarańczowa strefa

Pomarańczowa strefa jest bezapelacyjnie najgroźniejsza - należy unikać jej jak ognia. - Czerwona, zielona i pomarańczowa strefa w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Pomarańczowa strefa jest bezapelacyjnie najgroźniejsza - należy unikać jej jak ognia.

Pomarańczowa strefa jest całkowitym przeciwieństwem dwóch poprzednich. Pojawia się ona co prawda w losowym miejscu na mapie, jest jednak powiązana z dronem UAV. Dron ten lata nad polem walki, przez co sama pomarańczowa strefa też się przemieszcza. Wszyscy gracze, którzy znajdą się w obszarze jej działania, zostaną oznaczeni i ich pozycja widoczna będzie dla pozostałych. Z uwagi na to, pomarańczowa strefa, mimo faktu, iż nie zadaje graczowi żadnych obrażeń, jest bezapelacyjnie najgroźniejsza ze wszystkich, gdyż w prosty sposób ściągnąć może uwagę pobliskich graczy.

Uwaga - drona tworzącego pomarańczową strefę można bez problemu zestrzelić, pamiętać należy jednak, że to także odkryje Twoją pozycję z uwagi na huk towarzyszący wystrzałom.

Porady

Na koniec garść porad związanych z mechaniką poszczególnych stref, mianowicie:

  1. Każda strefa wymaga innego podejścia. Przy czerwonej najlepiej jest schować się w budynku, przy zielonej musisz uciec z jej obszaru lecz możesz także przeczekać obrażenia, przy pomarańczowej z kolei należy bezapelacyjnie uciekać z jej obszaru bądź, w skrajnych sytuacjach, zestrzelić drona.
  2. Pojawienie się stref na mapie to doskonała okazja, by złapać w pułapkę spanikowanego przeciwnika - spora część graczy na widok strefy będzie starała się uciec z jej obszaru, wystawiając się na ostrzał.
  3. Pamiętaj, iż kilka różnych stref może się na siebie nałożyć - możesz więc trafić do zielonej strefy, otrzymując obrażenia i jednocześnie zostać namierzonym przez drona w pomarańczowej strefie.