Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Skuteczne przemieszczanie się po mapie w Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Jak w każdej grze z gatunku Battle Royale, tak w Garena Free Fire zbieranie ekwipunku i walka z bądź unikanie innych graczy to tylko część rzeczy, których trzeba się nauczyć. Niemniej ważna jest zdolność sprawnego poruszania się po mapie, by zwiększyć swoje szanse na zdobycie lepszego sprzętu i wyjście żywym z konfrontacji. W niniejszym rozdziale poruszamy więc temat przemieszczania się po mapie.

Mapa i mini-mapa

Z widoku mapy całej wyspy pozyskasz sporo informacji - o bezpiecznej strefie czy o miejscach niebezpiecznych, jak widoczna na powyższym zdjęciu czerwona strefa. - Skuteczne przemieszczanie się po mapie w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Z widoku mapy całej wyspy pozyskasz sporo informacji - o bezpiecznej strefie czy o miejscach niebezpiecznych, jak widoczna na powyższym zdjęciu czerwona strefa.

Mapę monitorować w grze można na dwa sposoby - przeglądając mapę całej wyspy, jak i mini-mapę. Mapę całego terenu działań otworzyć można klikając na mini-mapę ulokowaną w lewym górnym rogu ekranu. Dzięki temu będziesz w stanie podejrzeć w którym miejscu na wyspie jesteś, gdzie znajduje się kraniec aktywnej strefy i czy na mapie nie pojawiły się czerwone, zielone bądź pomarańczowe strefy. Z poziomu mapy wyspy planować możesz kolejne akcje - to, gdzie się udać czy którego miejsca unikać. Dzięki markerom - ustawianym pojedynczym kliknięciem w dowolny punkt - możesz też zaznaczać miejsca warte uwagi - niestety, oznaczenia te nie są widoczne dla ludzi w drużynie w trybie Duo czy Squad.

Mini-mapa z kolei pozwala monitorować to, co dzieje się bezpośrednio dookoła Twojej pozycji. Tam zaznaczane będą też "kolorowe" strefy, alarmując Cię o nadchodzącym zagrożeniu. Najważniejszym aspektem mini-mapy jest jednak oznaczanie pozycji innych graczy - gdy Ci zaczną strzelać bądź namierzeni zostaną przez drona UAV, ich lokalizacja oznaczona zostanie za pomocą czerwonego trójkąta. Dzięki temu będziesz w stanie bez problemu zlokalizować najbliższe zagrożenia - pamiętaj jednak o tym, że Twoje działania, a więc strzelanie i wejście w pomarańczową strefę drona UAV, także ujawnią Twoją pozycję innym graczom.

Jak sprawnie poruszać się po mapie?

Warto w pierwszej kolejności oczyszczać budynki o kilku kondygnacjach. - Skuteczne przemieszczanie się po mapie w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Warto w pierwszej kolejności oczyszczać budynki o kilku kondygnacjach.

Planując kolejne kroki, warto mieć na uwadze kilka rzeczy, mianowicie:

  1. Regularnie spoglądaj na mini-mapę - dostarcza ona cennych informacji o tym, co dzieje się dookoła Twojej postaci i pozwoli Ci uniknąć wielu zagrożeń.
  2. Korzystaj z markerów. Te nakłada się z poziomu mapy całej wyspy, pojedynczym kliknięciem na dany punkt. Dzięki temu zaznaczyć możesz ważne dla Ciebie miejsca - np. lokalizację cennego łupu czy pojazdu.
  3. Ruch na mapie rozpoczynasz tak naprawdę w momencie wyskoczenia z samolotu. Trasa przelotu samolotu przebiega w linii prostej, często omijając tereny, które warte są odwiedzenia. Zaradzić temu można po prostu poprzez wyskoczenie i wczesne otworzenie spadochronu - dzięki temu będziesz w stanie szybko przelecieć spory kawałek mapy, docierając do miejsc, w których najpewniej nikogo nie będzie.
  4. Przemieszczając się pomiędzy punktami, staraj się możliwie najmniej czasu spędzać na otwartym terenie. Lepiej jest biegać pomiędzy różnymi przeszkodami terenowymi, niż biec przez kilkadziesiąt sekund przez szczere pole - zmniejszysz przez to szansę na wypatrzenie Cię przez innego gracza i otrzymanie potencjalnych obrażeń.
  5. Planując plądrowanie budynków, warto w pierwszej kolejności sprawdzić te o kilku kondygnacjach. Rzadko będziesz mieć czas, by zbadać wszystkie budowle, a te z kilkoma piętrami kryć będą więcej skarbów, szczególnie na dachu, niż budynki parterowe.