Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak dotrwać do finału w Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Celem każdej gry z gatunku Battle Royale jest dotrwanie do końca i pozostanie jako jedyny przy życiu. Nie inaczej jest, rzecz jasna, w przypadku Garena Free Fire, a niniejszy rozdział poradnika tłumaczy co robić i czego unikać, by zwiększyć swoje szanse na dotrwanie do finału meczu.

Pierwsze minuty po lądowaniu

Odpowiednio rozegrany początek pozwoli Ci zyskać przewagę nad innymi graczami. - Jak dotrwać do finału w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Odpowiednio rozegrany początek pozwoli Ci zyskać przewagę nad innymi graczami.

Jak zostało już wspomniane we wstępie, dotrwanie do finału rozgrywki i pozostanie przy życiu jako jedyny na mapie (albo członek ostatniej żyjącej drużyny) to kwintesencja rozgrywki w Garena Free Fire. Im dłużej uda Ci się przeżyć, tym więcej punktów na koniec meczu otrzymasz - a to przekłada się na szybszy rozwój postaci i potencjalne nagrody na koniec starcia. Ilość zabójstw również wpływa na wynik końcowy, jednak ma to mniejsze przełożenie niż czas, który udało Ci się pozostać przy życiu.

Kwestią, która w największym stopniu wpływa na szansę przetrwania do końca starcia, jest odpowiednio rozplanowany i rozegrany początek meczu, czyli pierwsze kilka minut od momentu lądowania. Temat szczegółowo opisany został w poprzednim rozdziale, jednakże w ramach przypomnienia należy skupić się przede wszystkim na pozyskaniu broni, pancerza (Vest), hełmu (Helmet) i apteczek (Medkit).

Nie warto na siłę pchać się do środka strefy - o czym zapomniał widoczny na celowniku wróg. - Jak dotrwać do finału w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Nie warto na siłę pchać się do środka strefy - o czym zapomniał widoczny na celowniku wróg.

Po pozyskaniu ekwipunku należy, rzecz jasna, dostać się do centrum wyznaczonej przez grę bezpiecznej strefy - pod warunkiem, iż nie udało Ci się wylądować właśnie wewnątrz niej. Gdy już się w niej znajdziesz, warto pamiętać o kilku rzeczach, mianowicie:

  1. Nie warto na siłę pchać się do samego centrum strefy. Zmniejsza się ona dość wolno, przez co cały czas będziesz w stanie utrzymywać się w jej centrum - a gnanie na złamanie karku do jej centrum zakończy się najpewniej Twoją śmiercią, gdyż inni gracze z łatwością Cię dostrzegą.
  2. Pamiętaj, iż możesz po prostu przez cały czas utrzymywać się na obrzeżach białej strefy i przemieszczać się do jej wnętrza wtedy, gdy zostanie zmniejszona. Ma to olbrzymią zaletę - szansa, że ktoś zaatakuje Cię z flanki bądź od tyłu jest niemalże zerowa, gdyż nikt nie da rady przetrwać po za aktywną strefą.
  3. Gdy natrafisz na wroga, dwa razy zastanów się przed oddaniem strzału. Jeśli nie będziesz w stanie wyeliminować go, odkryjesz niepotrzebnie swoją pozycję i narazisz się na ataki innych graczy kryjących się w okolicy.
  4. Nigdy nie prowadź ognia stojąc na otwartym terenie - jest to recepta na szybką śmierć z rąk innych graczy, którzy błyskawicznie cię namierzą.
  5. Jeśli otworzysz ogień i wyeliminujesz gracza, spróbuj delikatnie zmienić swoją lokalizację - dzięki temu pobliscy wrogowie będą mieć utrudnione zadanie odnalezienia Cię.

Gdy na polu walki zostanie 5-10 wrogów

Gdy teren walki znacząco się zmniejszy, warto strzelać do każdego, kto nawinie Ci się na celownik. - Jak dotrwać do finału w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Gdy teren walki znacząco się zmniejszy, warto strzelać do każdego, kto nawinie Ci się na celownik.

Gdy strefa walki znacząco się zmniejszy, trzeba będzie uważniej monitorować najbliższa okolicę - większość wrogów będzie już na tyle blisko, że będzie w stanie otworzyć ogień, gdy tylko znajdziesz się na ich celowniku. Rozpoczynaj marsz do pomniejszonej strefy mniej więcej 15-20 sekund przed końcem czasu - bez problemu uda Ci się tam dotrzeć, a przy okazji złapiesz kilku graczy, którzy spanikowali i rozpoczęli sprint dużo wcześniej.

Prawdziwe wyzwanie rozpoczyna się, gdy pole walki obejmować będzie obszar kilkuset metrów kwadratowych i przy życiu pozostanie jedynie 5-10 osób. Od tego momentu należy zapomnieć o części porad opisanych wyżej i otwierać ogień gdy tylko ktokolwiek napatoczy Ci się na celownik. Nie możesz pozwolić innemu graczowi na zmianę pozycji i szansę na zaatakowanie Cię z zaskoczenia - a same dystanse między wszystkimi będą na tyle niewielkie, iż ukrywanie się nie będzie miało większego sensu. Na tym etapie warto także zacząć korzystać z granatów - będziesz bez większego problemu w stanie dorzucić nim w większość miejsc wewnątrz strefy walki.

Finałowe momenty - porady

Na ten widok czeka każdy - przy odrobinie szczęścia i wprawy, uda Ci się wygrać niejedno starcie. - Jak dotrwać do finału w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Na ten widok czeka każdy - przy odrobinie szczęścia i wprawy, uda Ci się wygrać niejedno starcie.

Gdy na polu walki zostanie 3-5 wrogów, a dostępny teren zmniejszy się praktycznie do rozmiarów mini-mapy, warto pamiętać o kilku rzeczach, mianowicie:

  1. Jeśli masz na wyposażeniu granaty, zrób z nich użytek. Na tym etapie będziesz w stanie wszędzie nimi dorzucić. Pamiętaj jednak, iż wrogowie także mogą to czynić.
  2. Strzelaj do każdego, kto pojawi się na Twoim celowniku - jeśli tego nie dopilnujesz, jest spora szansa, że ten sam wróg zaatakuje Cię w przeciągu kilkunastu sekund, gdy uda mu się Ciebie zlokalizować.
  3. Zignoruj przedmioty pozostawione przez graczy - nie zdobędziesz tam nic, co pomogłoby przechylić szalę zwycięstwa na Twoją stronę, a zbliżając się do pozostawionej paczki możesz wpaść na celownik gracza, który ją obserwuje.
  4. Korzystaj z osłon terenowych i staraj się być zabezpieczonym z tyłu i z flanki. Otwarcie ognia na tym etapie wiąże się z niemalże natychmiastową reakcją innych graczy - nie pozwól, by zaszli Cię oni od boku czy od tyłu.