Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Leczenie ran w Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Bez względu na to, jak ostrożnym jesteś graczem, prędzej czy później podczas rozgrywki w Garena Free Fire Twoja postać otrzyma obrażenia - czy to od innego gracza, z uwagi na upadek z wysokości, czy przez trujący gaz rozpylony w Twojej okolicy. Konieczne będzie przywrócenie postaci do pełni zdrowia, by zwiększyć swoje szanse na przetrwanie - tym właśnie zajmiemy się w niniejszym rozdziale.

Apteczki (Medkit)

Podstawowym (i zarazem jedynym na ten moment) przedmiotem służącym do przywracania utraconych punktów zdrowia są Apteczki (Medkit) - Leczenie ran w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry

Podstawowym (i zarazem jedynym na ten moment) przedmiotem służącym do przywracania utraconych punktów zdrowia są Apteczki (Medkit). Przedmioty te dość łatwo znaleźć można w świecie gry - nie sposób jest też ich przegapić, gdyż wyróżniają się na tle innych swoim dużym rozmiarem i zieloną barwą.

Gdy zdobędziesz już Apteczkę, wykorzystać można ją poprzez kliknięcie w ikonkę ulokowaną przy lewej krawędzi ekranu (jeśli grasz w wersję na PC, za pośrednictwem emulatora Bluestacks, wystarczy wcisnąć klawisz "5"). Teraz należy odczekać w bezruchu 3 sekundy, by postać zaaplikowała medykament. Po wszystkim rozpocznie się regeneracja zdrowia - w ciągu kolejnych 5 sekund przywrócone zostanie 75 punktów zdrowia. Jeśli nie uzupełni to paska zdrowia, warto aktywować kolejną apteczkę, by przywrócić postać do pełni sił.

Grzyby

Wskaźnik punktów EP znajduje się nad paskiem zdrowia. - Leczenie ran w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Wskaźnik punktów EP znajduje się nad paskiem zdrowia.

Drugim sposobem na przywracanie punktów zdrowia są rosnące na mapie grzyby. Ich konsumpcja daje postaci punkty EP. Punkty EP są automatycznie zużywane, by przywrócić utracone przez postać punkty zdrowia. 1 punkt EP przywraca jeden punkt zdrowia, mniej więcej co sekundę. Punkty EP wykorzystywane są do momentu, aż postać wróci do pełni zdrowia i nie da się ich pozbyć w inny sposób, niż poprzez automatyczną regenerację.

Na mapie znaleźć można 4 wersje grzybów - różnią się one ilością zapewnianych punktów EP, odpowiednio 50, 75, 100 i 200.

Porady

Na koniec garść porad, dzięki którym będziesz w stanie dłużej utrzymać postać przy życiu, mianowicie:

  1. ZAWSZE zbieraj Apteczki. Nawet jeśli masz ich w ekwipunku już 5, warto dozbierać nawet i do 15, jeśli tylko pozwala Ci na to miejsce w plecaku. Nigdy nie wiesz, ile z nich się przyda - a lepiej je mieć, gdy są potrzebne, niż biegać z 10 punktami zdrowia.
  2. Zbieraj wszystkie grzyby na swojej trasie przemarszu. Dzięki punktom EP będziesz w stanie pasywnie regenerować małe uszczerbki na zdrowiu, czy to od pojedynczych strzałów od innych graczy czy związanych z upadkiem.
  3. Korzystając z kilku apteczek jedna po drugiej, odczekaj 2 sekundy od aplikacji poprzedniej. Leczenie z apteczek nie jest dublowane - oznacza to, iż efekt poprzedniej apteczki zostanie zniwelowany przez kolejną, jeśli za szybko ją aktywujesz. Z tego powodu warto aktywować jedną apteczkę, odczekać 2 sekundy i rozpocząć aktywację kolejnej - tym sposobem zyskasz 10 sekund ciągłej regeneracji zdrowia.