Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Surviving Mars - poradnik do gry

Surviving Mars - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ekspansja w Surviving Mars | Wydobywanie i przertwarzanie surowców Surviving Mars - poradnik, solucja

Ekspansja czasami jest jedynym słusznym wyborem w obliczu braku surowców na start. To często konieczność, aby nie przywozić surowców z Ziemii i marnować fundusze sponsora.

Ekspansja po wodę

Ekspansja po wodę jest o tyle łatwa, że potrzeba przygotować bardzo mało surowców. Oprócz tunelu, należy przygotować surowce na ekstraktory wody, zbiorniki, połączenia rurami i zapasowe źródła energii.

Na tunel potrzeba 80 cementu, 20 metalu, 30 części maszyn.

Na 1 ekstraktor wody - 6 cementu i 2 części maszyn.

Wieża ciśnień - 3 metalu.

Zapasowe źródło energii - turbina wiatrowa - 4 cementu, 1 część maszyn lub generator Stirlinga - 12 polimeru i 6 artykułów elektronicznych lub prefabrykat za $400M.

Rury i kable - 1 metalu na każde 5 heksów.

Gniazdo dronów - prefabrykat za $150M lub 12 metalu i 8 artykułów elektronicznych.

Ewentualna obrona przeciwmeteorytowa - Laser SOP - 15 metalu i 5 artykułów elektronicznych lub wieżyczka obronna - 10 metalu i 5 artykułów elektronicznych.

Jak widać, koszt takiej inwestycji jest relatywnie mały.

Ekspansja po złoża podziemne jest o tyle trudna, że potrzebna jest o wiele większa infrastruktura w porównaniu do ekspansji po wodę - Ekspansja w Surviving Mars | Wydobywanie i przertwarzanie surowców - Surviving Mars - poradnik do gry

Ekspansja po złoża podziemne

Ekspansja po złoża podziemne jest o tyle trudna, że potrzebna jest o wiele większa infrastruktura w porównaniu do ekspansji po wodę. Musisz pamiętać, że ekstraktory metali oraz rzadkich metali nie będą działać bez kolonistów, więc jeżeli planujesz wydobywać metale, potrzebujesz wybudować również kopułę dla kolonistów. A jeżeli budujesz kopułę, musisz również zadbać o wygodę. To drastycznie podnosi koszty takiej inwestycji. Mimo wszystko, jeśli złoża są odpowiednio duże, inwestycja może się opłacić i zapewni Ci stabilizację w kolonii. Patrząc na koszty ekspansji po wodę, dorzuć koszty kopuły, budynków w kopule, wytwarzanie i magazynowanie tlenu oraz ekstraktory. Sama kopuła potrafi kosztować bardzo dużo, zwłaszcza w początkowej fazie gry, bez odpowiednich technologii zmniejszających koszty budowy (np. kopuła podstawowa - 80 cementu, 20 metalu i 10 polimeru).

1 - Ekspansja w Surviving Mars | Wydobywanie i przertwarzanie surowców - Surviving Mars - poradnik do gry