Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Surviving Mars - poradnik do gry

Surviving Mars - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Założenie bazy w Surviving Mars | Rozgrywka Surviving Mars - poradnik, solucja

W tym rozdziale dowiesz się, jak zbudować swoją bazę, na co szczególnie zwracać uwagę i co robić w pierwszych minutach gry.

Jaki sektor wybrać?

Mając przed sobą mapę i jeden odkryty sektor, możesz oszacować czego może Ci brakować do rozwinięcia kolonii. W sekcji Surowce znajdziesz informacje o surowcach. W Interfejs - mapa znajdziesz dokładniejsze objaśnienie, jak uzyskać szczegóły sektora.

Najważniejsze to znaleźć złoża wody oraz cementu. Im więcej tym lepiej. Dobrze by było również rozejrzeć się za metalem, jednak jeśli ich nie znajdziesz, nie przejmuj się. Na Czerwonej Planecie można znaleźć metal nawet na powierzchni. Nie zapominaj, aby wybierać również takie sektory, które są w miarę płaskie i nadają się pod budowę - nie można budować nawet na lekko nierównym terenie.

Mechanika dronów i priorytety

Drony to jednostki, które automatycznie wykonują zadania - transportują surowce, zajmują się konserwacją budynków, mogą również dokonywać rozbiórki budowli. Drony potrzebują bazy operacyjnej do funkcjonowania - gniazdo dronów, rakieta lub łazik sterowany. Bez tych rzeczy są kompletnie bezużyteczne.

Wszystkie budowle lub zadania, jakie wykonujesz w grze, mają priorytet standardowy. Wyjątkiem są awarie kabli i rur - drony będą próbowały to jak najszybciej naprawić. Aby zobaczyć jaki jest nadany status na budowlę, możesz kliknąć lewym przyciskiem myszy na budynek. Otworzy się się okienko ze szczegółami - ikona strzałek pokazuje priorytet. Możesz go zmienić, klikając na niego. Im bardziej go zwiększysz, tym drony szybciej zajmą się zadaniem. Miej na uwadzę fakt dostępu do surowców. Zwiększenie priorytetu nic nie da w obliczu braku surowców na budowę. Możesz również przydzielać ręcznie zadania, wybierając dron i przydzielić go do budynku lub awarii prawym przyciskiem myszy. Niestety, nie można przydzielać grupowo zadań poprzez zaznaczenie wszystkich dronów. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na szybkość wykonywania powierzonych zadań jest obciążenie dronów. Obciążenie dronów to liczba zadań jakie muszą wykonać - transport surowców, wydobycie metalu na powierzchni Marsa w ich zasięgu, konserwacja, budowanie, odbieranie surowców z ekstraktorów. Dbaj o to, aby w miarę możliwości powiększać swoją flotę dronów - unikniesz w ten sposób ich przeciążenia. Obciążenie dronów możesz sprawdzać, klikając na bazę dla dronów - w ten sposób zobaczysz nie tylko ich obciążenie, ale również liczbę obsługiwanych dronów i maksymalny limit obsługi dronów. Ten sposób pokaże Ci również, które konkretnie drony są przypisane do jednostki/budowli.

Pierwsze co musisz zbudować to gniazdo dronów - Założenie bazy w Surviving Mars | Rozgrywka - Surviving Mars - poradnik do gry

Co budować w pierwszej kolejności?

Pierwsze co musisz zbudować to gniazdo dronów. Co prawda drony mogą przez jakiś czas mieć swoją stację na statku, ale gniazdo dronów ma większy zasięg. Zbuduj w taki sposób, aby mieć w swoim zasięgu złoża cementu, metalu (jeśli jest) oraz wody.

Kolejnym krokiem jest wybudowanie paneli słonecznych/turbin wiatrowych oraz baterii. Dzięki temu, zasilisz swoje gniazdo dronów i Twoje przyszłe budynki produkcyjne.

Następnie zbuduj ekstraktor cementu oraz ekstraktory wody razem z wieżą ciśnień. Pamiętaj, aby łączyć wieżę ciśnień z ekstraktorami wody za pomocą rur. Dbaj o to, abyś zawsze miał nadwyżkę energii. Wyznacz miejsce na przestrzeń magazynową - magazyny cementu/metalu, magazyny uniwersalne oraz miejsce na odpady skalne. W tym momencie możesz zlecić budowę następnego ekstraktoru cementu oraz budowli wytwarzających i magazynujących tlen. Zbieraj surowce, jesteś gotowy do wybudowania kopuły, budynków w kopule i przyjęcia pierwszych kolonistów.