Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Surviving Mars - poradnik do gry

Surviving Mars - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zarządzanie surowcami w Surviving Mars | Wydobywanie i przetwarzanie surowców Surviving Mars - poradnik, solucja

W tym rozdziale dowiesz się, jak skutecznie wydobywać i wytwarzać surowce, jakie są skutki wydobywania. Ta sekcja zawiera również porady, jakie farmy zakładać, co uprawiać i w jaki sposób wydobywać surowce, które są poza zasięgiem kolonii.

Zarządzanie zasobami

W grze istnieje system przeglądu stanu zasobów. Można go włączyć klikając "O" lub na ikonę przeglądu kolonii. Po najechaniu kursorem na zasoby, gra wyświetla okienka z informacjami o zasobach - produkcji zasobów, zużycia, ilość zebranego surowca. Niestety, w żaden sposób nie można szybko zobaczyć, co tak na prawdę zużywa najwięcej zasobów - w tym miejscu dostajesz tylko ogólne informację. Używaj tej opcji często.

Takim szybkim sposobem na kontrolowanie zasobów, jest obserwowanie co jakiś czas magazynów. Buduj magazyny dedykowane pod konkretne zasoby, aniżeli uniwersalne. Dzięki temu, masz szybki podgląd na to, ile zasobów rzeczywiście w tej chwili posiadasz.

Często na powierzchni Marsa możesz znaleźć surowce w postaci metalu lub polimeru (formacje skalne) - Zarządzanie surowcami w Surviving Mars | Wydobywanie i przetwarzanie surowców - Surviving Mars - poradnik do gry

Zbieranie surowców z powierzchni Marsa

Często na powierzchni Marsa możesz znaleźć surowce w postaci metalu lub polimeru (formacje skalne). Możesz je zbierać za pomocą ciężarówki sterowanej. Jeżeli surowców w jednym miejscu jest więcej niż ładowność ciężarówki, ustaw ją na stałą trasę surowiec-magazyn. Dzięki temu ciężarówka będzie transportować aż nie skończy się złoże. Zwróć uwagę na fakt, że ciężarówka nie potrafi sama podjechać i się podładować, gdy zajdzie potrzeba. Kontroluj stan akumulatorów.

Cement, który wydobywasz ze złóż regolitu, można też nazwać powierzchniowymi złożami, jednak możesz je wydobywać tylko za pomocą ekstraktorów cementu.

Wydobywanie złóż podpowierzchniowych

Surowce jakie możesz wydobywać spod powierzchni planety to: woda, metale oraz metale rzadkie. Wodę możesz wydobywać za pomocą ekstraktorów wody i działają same - bez ingerencji kolonistów.

Metale oraz metale rzadkie wydobywasz za pomocą ekstraktorów metali i metali rzadkich. Te jednak wymagają obsłużenia przez kolonistów - budynki muszą być w zasięgu kopuły. Przydziel do nich geologów.

Odpady skalne

Powstają przy każdym ekstraktorze i stacji wydobywczej. Każdy esktraktor posiada swój magazyn na surowiec i odpady skalne. Kiedy nie będzie już miejsca, budynki przestaną pracować. Wydziel odpowiednie miejsca na surowce oraz odpady skalne. W późniejszej części gry po zbadaniu odpowiedniej technologii, drony będą mogły uzyskiwać cement z odpadów