Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Surviving Mars - poradnik do gry

Surviving Mars - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Produkcja żywności w Surviving Mars | Wydobywanie i przertwarzanie surowców Surviving Mars - poradnik, solucja

W tym rozdziale dowiesz się jak i jakie farmy budować, aby produkcja i przetwarzanie żywności były jak najbardziej efektywne.

Jakie farmy budować?

Żywność produkujesz za pomocą farm. Występują one w 3 rodzajach: farmy hydroponiczne, farmy oraz farmy grzybów. Pamiętaj, aby przydzielać botaników do farm.

Farma grzybów zawsze będzie produkować tylko 5 jednostek jedzenia, różni się od innych farm tym, że można je budować poza kopułą. Mało wydajne w porównaniu do innych farm.

Skup się na zwykłych farmach i hydroponicznych. Największą wydajność posiadają zwykłe farmy - potrafią produkować nawet 80 jednostek jedzenia. Zajmują jednak najwięcej miejsca w kopule i zużywają dużo wody.

Farmy hydroponiczne są dobrym rozwiązaniem na samym początku gry, gdy nie będziesz miał dostępu do innych farm - Produkcja żywności w Surviving Mars | Wydobywanie i przertwarzanie surowców - Surviving Mars - poradnik do gry

Farmy hydroponiczne są dobrym rozwiązaniem na samym początku gry, gdy nie będziesz miał dostępu do innych farm. Zużywają bardzo mało wody i konkretne plantacje potrafią produkować tlen.

Jeśli chodzi o największą wydajność dla farm - kukurydza, owoce i ziemniaki - Produkcja żywności w Surviving Mars | Wydobywanie i przertwarzanie surowców - Surviving Mars - poradnik do gry

Co uprawiać?

Jeśli chodzi o największą wydajność dla farm - kukurydza, owoce i ziemniaki. Zwróć uwagę na to, że kukurydza i ziemniaki niszczą glebę. Możesz to naprawić, dwa razy w cyklu uprawiając soję (+10% do jakości gleby) oraz raz w cyklu rośliny okrywowe (+40% do jakości gleby). Nie musisz się przejmować zwiększonym zużyciem wody - woda jest najczęściej spotykanym surowcem na Marsie i ekstraktory wody można budować kilka przy jednym źródle.

Dla farm hydroponicznych - najbardziej wydajne uprawy to: ryż, jarzyny oraz uprawy liściaste. Zwróć uwagę na glony, produkują one trochę tlenu. Przydatne, kiedy chwilowo zabraknie Ci w zbiornikach tlenowych. Weź pod uwagę też fakt, że jedzenie musisz przetworzyć - koloniści mogą być niezadowoleni, że muszą jeść nieprzetworzone jedzenie. Buduj stołówki.

Istnieje jeszcze technologia - Wielkie uprawy - z drzewka przełomów. Pozwala na odblokowanie olbrzymich upraw o zwiększonej wydajności produkcji. Więcej informacji znajdziesz w "Wielkie uprawy".

Lista upraw

Farmy hydroponiczne

Nazwa

Opis

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie