Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Surviving Mars - poradnik do gry

Surviving Mars - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czego nie robić w Surviving Mars? | Rozgrywka Surviving Mars - poradnik, solucja

Rozdział zawiera przydatne porady, czego nie robić podczas zarządzania kolonią i czego się wystrzegać.

Nie buduj ważnych budynków blisko siebie

Zasada ta tyczy się głównie budynków zapewniających wodę i energię (i tych, które je magazynują). Dzięki temu, jeden zabłąkany meteor nie spowoduje masowej katastrofy.

Nie lekceważ zagrożeń

Na pierwszy rzut oka zagrożenia wynikające ze zmian pogodowych mogą się wydawać trywialne. Jednak są poważnym zagrożeniem, bez odpowiedniego przygotowania mogą skazać Twoją kolonię na wyniszczenie.

Nie zapominaj o surowcach

Monitoruj zapotrzebowanie, produkcję oraz zmagazynowane surowce. Brak któregoś z surowców może skutecznie spowolnić rozwój kolonii.

Nie buduj osobnych kopuł pod zabudowania mieszkalne i produkcję

Koloniści mają duże problemy ze znalezieniem pracy w fabryce, która jest w sąsiedniej kopule. Można to zrobić ręcznie, przysparza to jednak sporo kłopotów (można to zrobić, poprzez ręczne ustawienie miejsca pracy, kiedy kolonista tam dotrze, ustawić ponownie jego miejsce zamieszkania)

Nie buduj nieopłacalnych farm grzybowych

Produkują zawsze tyle samo żywności - 5 jednostek. O wiele wydajniejsze są farmy, a nawet farmy hydroponiczne. Ponadto, farmy hydroponiczne zajmują o wiele mniej miejsca.

Nie polegaj na oddzielaczach wilgoci

Spełniają dobrze swoją rolę jako dodatkowe i uzupełniające źródło wody, ale nie główne, ze względu na swoją niską wydajność.

Nie buduj samych paneli słonecznych

Panele słoneczne są w stanie produkować energię tylko za dnia. Dopóki nie wybudujesz cudu w postaci sztucznego słońca, lepszym i stabilniejszym wyborem będą generatory Stirlinga lub turbiny wiatrowe.

Nie zapominaj o kolonistach

W grze są oni najważniejsi - masowe zgony z przyczyn nienaturalnych mogą zakończyć Twoją grę.

Nie zapraszaj zbyt szybko kolonistów

Przed tym krokiem wybuj wszystkie potrzebne budynki w kopule i przygotuj infrastrukturę na ich przyjęcie(wodę, tlen, energię).