Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Surviving Mars - poradnik do gry

Surviving Mars - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Technologia w Surviving Mars | Rozgrywka Surviving Mars - poradnik, solucja

W tym rozdziale dowiesz się, jakie technologie warto wybierać podczas gry oraz które technologie znacząco usprawniają rozgrywkę. Kompletną listę technologii znajdziesz w "Lista technologii".

Przydatne technologie na początek

Wybór odpowiednich technologii w głównej mierze zależy od tego, czego Tobie konkretnie w danym momencie potrzeba, jaki jest Twój styl grania oraz na czym chcesz się skupić. Każdą technologię trzeba zbadać, aby odkryć następną. Pamiętaj o tym, że anomalie mogą przyspieszyć badania i odkrywać niezbadane technologie z jakiegokolwiek miejsca na drzewku technologicznym.

Każda technologia w grze jest przydatna. Jednak na początek warto badać technologie, które odblokowują budynki, zwiększają wydajność produkcji bądź zmniejszają koszty budowania. Również technologie dające nowe uprawy i pozwalające na radzenie sobie z zagrożeniami są dobrym wyborem na początek.

Z drzewka biotechnologii, na początek warto zbadać: Adaptacja gleby - odblokowuje farmy, Filtracja magnetyczna - ulepszenie MAGETLEN-u zwiększa produkcje tlenu o 50% (ulepszenie do zainstalowania - można to zrobić, klikając na istniejący budynek i kliknąć ikonę w prawym górnym rogu, w oknie szczegółów budynku). Oczyszczanie wody - odblokowuje oczyszczalnie wody, dzięki czemu spada zużycie wody w kopule. Uprawy użytkowe to również mus, udostępnia nowe uprawy dla farm. Technologia oddzielaczy higroskopijnych nie jest konieczna - nie zwiększa znacząco produkcji wody (bonus 50% dla oddzielacza wilgoci). Możesz ją zbadać, jeśli masz parę prefabrykatów na czarną godzinę.

Z drzewka inżynierii warto zbadać: Hydrosyntezę mikrograwitacyjną - da Ci to dostęp do zbudowania wytwórni paliwa i fabryki polimerów. Protokół rozbiórki przydaje się często, gdy chcesz usunąć i wstawić obok nowy ekstraktor cementu - technologia umożliwia usuwanie budynków. Mikroprodukcja pozwoli Ci wykorzystać rzadkie metale do produkcji elektroniki w fabryce elektroniki.

Pierwsze technologie z gałęzi robotyki nie są aż tak ważne. Jedynie Gniazdo dronów oraz Rój dronów mogą okazać się przydatne - pierwszy pozwala na budowanie gniazda dronów, co umożliwi Ci poszerzanie kolonii, drugi natomiast dodaje 2 drony do nich i zwiększa maksymalną liczbę dronów do 80. Możesz pokusić się też o Optymalizację transportu, jeśli często korzystasz z ciężarówki sterowanej - gromadzi surowce szybciej i ma zwiększoną pojemność o 15.

Gałąź fizyki to bardzo przydatna kategoria technologiczna. Zbadanie Turbin mikrograwitacyjnych pozwoli turbinom wiatrowym na zwiększenie produkcji energii o 33%. Podziemne ogrzewanie uchroni Cię przed falami zimna, udostępniając budowlę Podziemny grzejnik. Technologia Autonomicznych czujników pozwoli Ci zapomnieć o wieżyczkach detekcyjnych i zaoszczędzi niewielką ilość energii. Generator Stirlinga umożliwi budowę wydajnego źródła energii.

Na początku rozgrywki, będąc w posiadaniu małej ilości kolonistów i małej (bądź średniej kopuły, dzięki sponsorowi z Indii), socjologia będzie mało opłacalną kategorią. W obliczu topniejących funduszy sponsora, warto zbadać Marsjanin potrafi, co zwiększy fundusze o $1 000M. Szkolenie systematyczne wydaje się być dobrą metodą, na lepsze pozyskiwanie żywności i szybsze badania - zwiększa wydajność naukowców i botaników o 10. Szkolenie produktywności przyda się, gdy będziesz budował ekstraktory metalu i nowe fabryki. Technologia ta zwiększa wydajność geologów i techników o 10. Obydwie technologie szkoleniowe będą dawały premie, pod warunkiem, że koloniści będą pracowali na odpowiednich stanowiskach, zgodne z ich specjalizacją.

Drzewko przełomów jest najbardziej nieprzewidywalne - ciężko stwierdzić, co wylosuje gra po zbadaniu anomalii. Technologie, które są niezwykle przydatne to: Autonomiczne gniazda - gniazda dronów nie potrzebują energii i konserwacji, Nanorafinacja - ekstraktory wydobywają zasoby po wyczerpaniu złoża, Ulepszanie kopuł - 50% mniejszy koszt podstawowych zasobów, Marsjańska stal - koszt budynków wyrażony w metalach maleje o 25%. Znakomite Kable i Znakomite rury pomogą Ci zapomnieć o jakichkolwiek awariach i przeznaczaniu surowców na nie. Kompozyty beztarciowe zwiększą produkcję energii turbin wiatowych o 100% a Szybki sen pozwoli wycisnąć z kolonistów o wiele więcej - dzięki tej technologii będą potrzebowali tylko 1 godzinę snu. Wielkie uprawy odblokują uprawy o zwiększonej wydajności, Nanity budowlane będą budowały same bez dronów, Sztuczne mięśnie usprawniają drony - będą mogły przewozić 2 surowce jednocześnie.

Najlepsze technologie

Każda technologia w grze w mniejszym bądź większym stopniu usprawnia rozgrywkę. Oczywiście najlepsze technologie to takie, które zwiększają wydajność fabryk, źródeł energii, ekstraktorów oraz farm. Również technologie odblokowujące nowe budynki są niezwykle ważne - część z nich pozwoli Ci zapomnieć o zamawianiu prefabrykatów z Ziemii. Technologie przyznające nowe fundusze oraz zmniejszające koszty budowy potrafią być bardzo przydatne. Technologie zmieniające całkowicie rozgrywkę to technologie odblokowujące cudy, głównie chodzi o kopalnie Moho, Czerparkę oraz Teleskop Omega. Pierwsze dwa cudy pozwolą Ci całkowicie zapomnieć o szukaniu złóż metali, rzadkich metali oraz cementu. Nanorafinacja i Utylizacja odpadów skalnych pozwoli Ci na lepsze pozyskiwanie surowców z odpadów i wyczerpanych złóż.

Lista najlepszych technologii

Zwróć w tym miejscu uwagę na niektóre technologie. Przykładowo, technologie posiadające w nawiasie "(powłoka higroskopijna)" lub "(terapia odmładzająca)" oznaczają, że są to ulepszenia do zainstalowania w tych budynkach. Nie wystarczy wtedy samo zbadanie technologii, aby działała - musisz wydać surowce, aby ulepszyć budynek.

Nazwa

Opis

Oczyszczanie wody

Nowy budynek iglicowy - oczyszczalnia wody. Koszt badania: 1 000 punktów.

Oddzielacze higroskopijne

Ulepszenie oddzielacza wilgoci (powłoka higroskopijna) - produkcja wody zwiększona o 50%. Koszt badania: 1 500 punktów.

Filtracja magnetyczna

Ulepszenie MAGETLEN-u (filtracja magnetyczna) - produkcja tlenu zwiększona o 50%. Koszt badania: 1 500 punktów.

Adaptacja gleby

Nowy budynek - farma. Koszt badania: 2 000 punktów.

Uprawy użytkowe

Odblokowuje w farmach zwykłych i hydroponicznych nowe uprawy, które wytwarzają tlen i poprawiają jakość gleby. Koszt badania: 2 000 punktów.

Inżynieria krajobrazu kopuł

Miejsca zamieszkania w kopułach podstawowych stają się bardziej wygodne. Koszt badania: 3 000 punktów.

Inżynieria biomów

Farmy zwiększają wygodę wszystkich domów mieszkalnych w kopule. Koszt badania: 4 500 punktów.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie