Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Surviving Mars - poradnik do gry

Surviving Mars - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak utrzymać przy życiu kolonistów w Surviving Mars? | Rozgrywka Surviving Mars - poradnik, solucja

Bardzo ważną kwestią, jest utrzymanie kolonistów przy życiu. Jest to dość proste zadanie, jednak można o kilku rzeczach zapomnieć. Ten rozdział to krótkie kompendium-przypominajka.

Wygoda

Obok żywności, tlenu i wody, jeden z najważniejszych parametrów. Bez odpowiednich budynków zwiększających wygodę w kopule nie doczekasz się narodzin pierwszego marsjanina. Jest to również ważny parametr, z tego względu, iż koloniści cierpiący na niski poziom wygody mogą uciec z kolonii. Więcej na temat wygody i innych parametrów znajdziesz w dziale Koloniści.

Aby zwiększyć wygodę w kopule wystarczy wybudować budowle użytku publicznego (zapewniają też konkretne usługi) - stołówki, kosmobary lub sklepy. Również miejsca gdzie koloniści mogą wypoczywać i wypoczywać aktywnie - dekoracje i place ćwiczeń, zwiększają wygodę. Więcej o budynkach usługowych i dekoracjach znajdziesz w dziale "Co budować w kopułach?".

Tlen

Tlen to kolejny bardzo ważny element, bez niego nie ma możliwości przyjęcia kolonistów (w sumie to jest, ale poumierają). Zbuduj kilka MAGETLEN-ów oraz parę zbiorników z tlenem. Dzięki temu, w razie awarii będziesz miał zmagazynowany tlen na czarną godzinę. Możesz jeszcze podnosić produkcję tlenu dzięki farmom hydroponicznym. Więcej o tym, co uprawiać aby uzyskać tlen w "Wydobywanie i przetwarzanie surowców".

Żywność

Z żywnością sprawa jest o tyle łatwa, że część możesz dostać razem z transportem kolonistów. Możesz również skorzystać z funduszy sponsora i zamówić osobno. Jednak przez większą część gry będziesz sam produkował jedzenie za pomocą farm. Pamiętaj, aby żywność odpowiednio przetworzyć - buduj w kopułach stołówki i sklepy spożywcze. Więcej informacji znajdziesz w "Wydobywanie i przetwarzanie surowców".

Woda

Bez wody, tak samo jak w przypadku tlenu, nie będziesz w stanie przyjąć odpowiednio kolonistów. Za pomocą ekstraktorów wody oraz oddzielaczy wilgoci możesz pozyskiwać tlen. Zbuduj też parę wież ciśnień - dzięki temu będziesz miał pewną ilość wody na wypadek awarii. Można zmniejszać zużycie wody w kopułach dzięki odpowiedniej iglicy i uprawom. Więcej informacji na temat iglicy i upraw znajdziesz w "Rozbudowa bazy" oraz "Wydobywanie i przetwarzanie surowców".