Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Surviving Mars - poradnik do gry

Surviving Mars - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne do Surviving Mars | Porady na start Surviving Mars - poradnik, solucja

Co zrobić po odpaleniu pierwszy raz Surviving Mars? Ta strona zawiera wiele podstawowych porad, które ułatwią ci pierwsze starcie z tą grą.

 1. Nie buduj ważnych budynków blisko siebie. Chodzi głównie o budowle produkujące energię, wodę oraz tlen. Jeden meteoryt lub diabeł pyłowy może na dość długo je wyłączyć.
 2. Szukaj złóż powierzchniowych. Metal oraz polimer można znaleźć w postaci skał na powierzchni Marsa. Skorzystaj z ciężarówki sterowanej, aby je wydobyć.
 3. Dbaj o kolonistów. Śmierć kolonistów z przyczyn nienaturalnych może doprowadzić do zakończenia misji. Nie zapewnianie mu odpowiednich usług, może sprawić porzucenie przez kolonisty pracy i sprawianie kłopotów. Będziesz zmuszony wtedy to postawienia posterunku i zatrudnienia oficerów. W skrajnych przypadkach, kolonista poczuje nostalgię i będzie chciał wrócić na Ziemię.
 4. Badaj anomalie. Kiedy tylko masz okazję i Twój eksplorator sterowany jest naładowany i wolny, skanuj anomalie. Zawsze przynoszą korzyści np. w postaci punktów badań.
 5. Badaj technologię. W tej grze technologia jest bardzo ważna i bez niej Twoja kolonia nie przetrwa zbyt długo. Nowe technologie wspomagają wydobycie, polepszają życie kolonistów, zmniejszają koszty utrzymania budynków, pozwalają na budowanie nowych budynków.
 6. Buduj baterie, wieże ciśnień i zbiorniki z tlenem. Gdy nastąpi awaria budowli produkujących podstawowe surowce, będziesz miał więcej czasu na uporanie się z problemem. Zapewnią Ci ciągłość w dostarczaniu surowców do kolonistów i co najważniejsze - ich nastroje nie ulegną zmniejszeniu.
 7. Dokonaj ulepszeń. Często po zbadaniu technologii podwyższającej efektywność produkcji, będziesz musiał ręcznie zainstalować ulepszenia. Klikając na odpowiednią budowlę, w prawym górnym rogu przy nazwie budowli, powinieneś dostrzec nowe ikony. To właśnie tam instaluje się nowe ulepszenia.
 8. Zdefiniuj swój styl gry. Ma to duże znaczenia przy wyborze sponsora i profilu dowódcy, a także przy rozważaniach nad rzadkimi metalami. Te metale są potrzebne do produkcji artykułów elektronicznych. Zdecyduj, czy chcesz prowadzić samowystarczalną kolonię, czy eksportować rzadkie metale na Ziemię w celu uzyskania nowych funduszy.
 9. Miej wystarczającą ilość dronów. Drony to podstawowe jednostki i jedne z pierwszych, jakie będziesz miał pod swoją komendą. One odpowiadają za budowanie, konserwację budynków, transport surowców.
 10. Zaglądaj do encyklopedii. Gra posiada własną encyklopedię, ze wszystkimi budynkami, aspektami gry, mechanikami. Ułatwi Ci ona rozgrywkę.
 11. Złoża nie są nieskończone. Klikając Lewym Przyciskiem Myszy na złoże, wyświetlana jest jego wielkość. Dzięki tej wiedzy, możesz oszacować, czy warto sięgać po te złoża. Bardzo przydatna jest technologia przełomu - Nanorafinacja - wydobywa niewielkie ilości surowca po wykończeniu złoża.
 12. Nie buduj niezależnych obwodów zasilających. Gra nie informuje, w którym obwodzie brakuje energii. Użyj wyłącznika, aby odpowiednio przekierować dopływ energii. Połącz swoją infrastrukturę kablami. To samo tyczy się infrastruktury związanej z wodą i tlenem.