Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wyzwania budowania składów | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

Biorąc udział w wyzwaniu budowania składów musisz spełnić określone warunki narzucone przez grę. Przeważnie dotyczą one zgrania, oceny ogólnej, rodzaju kart, lig, klubów itd. Należy także zaznaczyć fakt, że po stworzeniu składu wszyscy zawodnicy, którzy zostali do tego wykorzystani, zostaną usunięci z Twojego klubu w zamian za określoną nagrodę - paczkę lub monety. Wyzwania budowania składów to dobra szansa na zarobienie monet i znalezienie ciekawych zawodników. Trzeba jednak brać pod uwagę, że ze względu na niektóre wymagania, rynek transferowy może zupełnie zwariować przez co słabe karty mogą być przerażająco drogie tylko ze względu na to, że pasują do wielu składów. W tym rozdziale znajdziesz informacje na temat tego, jak tworzyć składy, żeby na nich zarobić.

Tworzenie składu zawsze rozpocznij od znalezienia tanich zawodników spełniających wymagania danego zadania - Wyzwania budowania składów | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Tworzenie składów

Tworzenie składu zawsze rozpocznij od znalezienia tanich zawodników spełniających wymagania danego zadania. Co ważne, nie kupuj ich od razu tylko dodaj ich do składu koncepcyjnego lub kreatora drużyny na stronach internetowych, np. futhead lub futwiz. Proces tworzenia odpowiedniego składu wymaga wiele cierpliwości ze względu na długie i żmudne poszukiwania określonych zawodników. Porad związanych z tworzeniem składu szukaj w rozdziale poświęconym zgraniu.

Bonus za lojalność

Bonus za lojalność to jeden dodatkowy punkt zgrania, który przyznawany jest zawodnikom trafionym w paczce lub takim, którzy rozegrali już co najmniej 10 spotkań w klubie. Przykładowo, gdy umieścisz w składnie 11 dopiero co kupionych zawodników na swoich pozycjach, to każdy z nich będzie miał 9 zgrania, a cały zespół 99. Jest to częsty problem w trakcie wyzwań budowania składów, gdy wiele z nich wymaga 100 zgrania. Można jednak sprawić, aby zawodnik posiadał 10 zgrania bez konieczności rozgrywania nim 10 spotkań. Wystarczy, aby posiadał dwa razy więcej punktów za połączenia, niż jest to normalnie wymagane.

Najczęściej przyznaje się 10 zgrania jednemu z bocznych obrońców, ponieważ w większości formacji posiadają oni zaledwie dwa połączenia. W praktyce wygląda to tak, że aby zawodnik na tej pozycji otrzymał pełne zgranie bez bonusu za lojalność musi posiadać dwa zielone połączenia lub jedno perfekcyjne i jedno pomarańczowe połączenie.

Kopiowanie składów

Najszybszą i najprostszą metodą budowania składów do wyzwań jest skopiowanie gotowych drużyn stworzonych przez innych graczy - Wyzwania budowania składów | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Najszybszą i najprostszą metodą budowania składów do wyzwań jest skopiowanie gotowych drużyn stworzonych przez innych graczy. Aby je znaleźć wystarczy jedynie wpisać angielską nazwę wyzwania do wyszukiwarki. Przed skopiowaniem składu zawsze upewnij się, że zgadza się on z wytycznymi w zadaniu oraz sprawdź komentarze, możliwe, że ktoś podał w nich jeszcze lepsze rozwiązanie. Czasem może się okazać, że któregoś zawodnika nie ma na rynku w rozsądnej cenie więc trzeba będzie poszukać alternatywy. W pierwszej kolejności rozglądaj się za zawodnikiem z danej ligi/narodowości, który da takie samo zgranie zespołowi. W niektórych sytuacjach trzeba będzie wymienić nawet kilku graczy.