Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Najlepsi zawodnicy | Wyzwania budowania składów | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

Odwzorowanie prawdziwych umiejętności realnych zawodników w świecie wirtualnej rozrywki nie jest niestety w 100% możliwe dlatego też zawsze znajdą się tacy zawodnicy, których statystyki wskazują na to, że są wyższej klasy piłkarzami, niż w rzeczywistości. Ogólna ocena piłkarza nie definiuje tego, jak będzie spisywał się w trakcie meczu. W niniejszym rozdziale znajdziesz informacje na temat tego, na jakie statystyki patrzeć, przy dobieraniu zawodników do składu.

Napastnik

Najważniejsze statystyki każdego napastnika to oczywiście wykończenie, siła strzału, tempo i siła. W grze znajdziesz dużo powolnych zawodników występujących na pozycji napastnika, ale spokojnie można ich wykorzystywać w trakcie meczu tylko trzeba pamiętać, aby nie podawać do nich przy wyprowadzaniu szybkiego kontrataku. Co więcej, dobry napastnik posiada wyższą pracowitość w ataku niż w obronie. Jeśli często wykorzystujesz dośrodkowania w pole karne, zwróć także uwagę na wzrost zawodnika i jego skoczność.

Skrzydłowy/Boczny pomocnik

Najważniejszą statystyką dla dobrego skrzydłowego to tempo powyżej 80. Równie istotny jest także drybling i minimum cztery gwiazdki sztuczek, co pozwoli na szybkie i sprawne schodzenie do środka boiska. Zwróć także uwagę na "lepszą" i "gorszą" nogę zawodnika. Co więcej, skrzydłowy powinien także dysponować niezłym wykończeniem i siłą strzału.

Środkowy pomocnik Ofensywny

Środkowy pomocnik ofensywny powinien dysponować dobrym dryblingiem, kontrolą nad piłką, skutecznym podaniem i strzałem z dystansu. Częstą praktyką jest zmiana pozycji powolnym napastnikom (np. Zlatan Ibrahimowić), na ŚPO ponieważ sprawują się oni bardzo dobrze na tej pozycji.

Środkowy pomocnik

Środkowy pomocnik jest kluczową pozycją w wielu formacjach dlatego też dobrze postawić na silnych zawodników z defensywą ocenioną na przynajmniej 60 punktów. Statystyki na które należy zwrócić uwagę to orientacja, podanie i kontrola nad piłką. Warto także sprawdzić gwiazdki "słabszej" nogi, aby w trakcie spotkania nie musieć się zastanawiać przy której nodze aktualnie znajduje się piłka. Gwiazdki sztuczek także mogą być pomocne w bezpośrednim starciu z innym zawodnikiem. Można także poszukać solidnych statystyk uderzenia z dystansu lub z rzutów wolnych. Najlepsze pracowitości to wysoka/średnia, wysoka/wysoka i średnia/średnia.

Środkowy pomocnik defensywny

Środkowy pomocnik defensywny to pierwsza linia obrony. Zawodnik grający na tej pozycji powinien być silny, agresywny, posiadać dobrą statystyką przechwytu i standing tackle. Równie ważna jest pracowitość, zwłaszcza przy zawodnikach nie najlepiej wyszkolonych technicznie. Warto zwrócić także uwagę na to, aby zawodnik posiadał wyższą pracowitość w obronie niż w ataku. Dodatkową pożądaną cechą wśród środkowych pomocników jest odpowiedni wzrost, aby mogli skutecznie walczyć o górną piłkę.

Boczny obrońca

Najbardziej pożądaną cechą bocznego obrońcy jest szybkość. Tempo powinno wynosić co najmniej 80, a umiejętności obronne 75. Kolejną ważną cechą jest odpowiedni wzrost lub skoczność w przypadku niższych zawodników. Do skutecznego mijania przeciwników przydaje się także dobry drybling. Przy wyborze zawodnika zwróć także uwagę na jego "lepszą" nogę ponieważ powinna być zgodna ze stroną boiska, na której gra, zwłaszcza jeżeli ma mniej niż trzy gwiazdki "słabszej" nogi.

Środkowy Obrońca

Wybór odpowiednich stoperów to podstawa budowania każdego zespołu w Ultimate Team. Dobry obrońca powinien posiadać powyżej 185cm wzrostu. Ważne, aby statystyki wślizgu, odbioru piłki, siły i agresji ocenione były na przynajmniej 80. Tempo musi wynosić więcej niż 60. Im mniejsza pracowitość takiego zawodnika w ataku, tym lepiej ponieważ może to źle wpłynąć na linię obronną Twojej drużyny. Na przykład Sergio Ramos, oceniony na 89 zostawia czasem dziury w defensywnie właśnie przez pracowitości: Wysoka/Średnia.