Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podania | Podstawowe zagrania | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

W tym rozdziale opisane zostały wszystkie rodzaje podań dostępne w grze FIFA 18. Odpowiednie poznanie i wykorzystywanie opisanych zagrań może być kluczem do sukcesu.

Krótkie podanie po ziemi

Krótkie podanie po ziemi wykorzystuje się przy wyprowadzaniu każdej akcji - Podania | Podstawowe zagrania | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Krótkie podanie po ziemi wykorzystuje się przy wyprowadzaniu każdej akcji. Aby je wykonać należy wcisnąć klawisz odpowiedzialny za krótkie podanie oraz wskazać kierunek, w którym akcja ma zostać wykonana. Pamiętaj, aby podania wykonywać z odpowiednią siłą i precyzją ponieważ zbyt mocne zagranie może spowodować problem z przyjęciem, a w najgorszym przypadku utratę futbolówki.

Długie podanie po ziemi

Długie podanie przeważnie wykorzystywane jest do przeniesienia ciężaru rozgrywania akcji na drugą stronę - Podania | Podstawowe zagrania | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Długie podanie przeważnie wykorzystywane jest do przeniesienia ciężaru rozgrywania akcji na drugą stronę. Aby wykonać to zagranie należy wcisnąć klawisz odpowiedzialny z krótkie podanie i wybrnąć kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę. Biorąc pod uwagę długość tego zagrani należy mieć na uwadze wysokie ryzyko przechwytu. Wykonuj to podanie tylko wówczas, gdy jesteś w 100% pewien, że wykonana akcja dojdzie do skutku.

Podanie piętką

Podanie piętką to doskonały sposób na zaskoczenie przeciwnika bardzo szybkim rozegraniem piłki i kontynuowanie akcji bez utraty tempa. Aby wykonać to zagranie należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za podanie oraz kontrolę tempa i wybrać kierunek w którym zagranie ma zostać wykonanie.

Podanie górą

Zagranie, które przenosi ciężar gry na drugą stronę poprzez podanie futbolówki górą do innego zawodnika. Podanie górą może być wielce pomocne w trakcie akcji ofensywnych, gdy oczywiście będzie odpowiednio precyzyjne. Aby wykonać to zagranie należy wcisnąć klawisz odpowiedzialny za wrzutkę i wybrać kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę, zwracając przy tym także uwagę na pasek siły.

Podanie prostopadłe po ziemi

Podanie prostopadłe po ziemi pozwala zaskoczyć defensywę rywala nieszablonowym zagraniem na puste pole do wybiegającego zawodnika - Podania | Podstawowe zagrania | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Podanie prostopadłe po ziemi pozwala zaskoczyć defensywę rywala nieszablonowym zagraniem na puste pole do wybiegającego zawodnika. Z uwagi na dalekie wypuszczenie piłki do przodu musisz brać pod uwagę dynamikę biegu oraz przyśpieszenie danego zawodnika. Co istotne, zagranie musi być wykonanie w tempo z uwzględnieniem kierunku biegu adresata, aby cała akcja nie zakończyła się spalonym. Aby wykonać podanie prostopadłe po ziemi należy wcisnąć klawisz odpowiedzialny za podanie prostopadłe oraz wybrać kierunek, w którym ma zostać posłane.

Podanie prostopadłe górą

Podanie prostopadłe górą doskonale sprawdza się w przypadku próby minięcia jednej lub dwóch formacji przeciwnika za pomocą jednego zagrania - Podania | Podstawowe zagrania | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Podanie prostopadłe górą doskonale sprawdza się w przypadku próby minięcia jednej lub dwóch formacji przeciwnika za pomocą jednego zagrania. Precyzyjne wykonanie tego zagrania może wyprowadzić zawodnika na pozycję "sam na sam" z bramkarzem. Aby wykonać to zagranie należy wcisnąć klawisz odpowiedzialny za podanie prostopadłe oraz modyfikator - podczas zagrania wybierz także kierunek, w którym na zostać posłana piła.

Precyzyjne podanie prostopadłe

Precyzyjne podanie prostopadłe to mocne zagranie związane z silnym kopnięciem unoszącym futbolówkę w powietrze. Ten typ zagrania pozwala na posłanie piłki pomiędzy zawodnikami defensywnymi, zamiast mijać całą formację skrzydłem boiska. Precyzyjne podanie prostopadłe przydaje się zwłaszcza w trakcie kontrataków. Aby wykonać to zagranie należy wcisnąć przycisk podania prostopadłego oraz modyfikator podania finezyjnego.