Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Początek | Droga do sławy | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

"Droga do sławy" to kontynuacja przygód Alexa Huntera znanego z poprzedniej odsłony Fify. W trakcie rozgrywania kampanii fabularnej, Gracz będzie nie tylko rozgrywał mecze, ale także podejmował wiele decyzji od których będzie zależała przyszłość Alexa. W niniejszym rozdziale znajdziesz kilka porad, które mogą pomóc w trakcie wspinania się po szczeblach kariery.

Kontrakt

Pierwsza rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, będzie podpisanie kontraktu z jedną z dostępnych drużyn - Początek | Droga do sławy | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Pierwsza rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, będzie podpisanie kontraktu z jedną z dostępnych drużyn. Warto zwrócić uwagę na to, że każda z nich ma określone cele do osiągnięcia, jak np. wygranie ligi w przypadku topowych drużyn lub uniknięcie spadku w przypadku słabszych drużyn.

Street ball

W następnej kolejności weźmiesz udział w meczu na ulicznym boisku - Początek | Droga do sławy | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

W następnej kolejności weźmiesz udział w meczu na ulicznym boisku. Wynik osiągnięty w tym spotkaniu nie będzie miał żadnego wpływu na dalsze perypetie Alexa, ale warto strzelić rywalom kilka bramek i pokazać kto tu rządzi. Najłatwiejszą metodą na zdobycie bramki jest minięcie jednego lub dwóch zawodników dryblingiem lub podaniem i strzał na pustą bramkę ponieważ w większości przypadków nie będzie komu jej bronić. Przeciwnicy są bardzo szybcy i dobrze wyszkoleni technicznie więc musisz uważać na wiele tricków, którymi będą się posiłkować. Gdy piłka wyjdzie poza linie boiska rozgrywka wznawiana jest od środka.

Osobowość

Podczas rozmów i wywiadów, Gracz będzie miał możliwość wybrania odpowiedniej kwestii, którą w jego imieniu wygłosi Alex - Początek | Droga do sławy | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Podczas rozmów i wywiadów, Gracz będzie miał możliwość wybrania odpowiedniej kwestii, którą w jego imieniu wygłosi Alex. Do wyboru są następujące odpowiedzi: porywcza, wyważona i spokojna. To, co Alex mówi w trakcie rozmów z kolegami lub w rozmowach prywatnych nie wpływa na jego dalsze poczynania. Najważniejsze są odpowiedzi udzielane w wywiadach.

  1. Porywczość - Pozwala zyskać większą ilość kibiców co z kolei przełoży się na popularność zawodnika, ale jednocześnie pogorszy stosunki z menedżerem. Na udzielanie porywczych odpowiedzi możesz sobie pozwolić, gdy masz zagwarantowane miejsce w składzie.
  2. Równowaga - Udzielanie odpowiedzi w wyważony sposób będzie miało różne skutki, w zależności od kontekstu wypowiedzi. W większości przypadków będą to zdania neutralne. Przy takim wyborze na stosunki z kibicami i trenerem będzie wpływać głównie gra Alexa.
  3. Spokój - Udzielanie takich odpowiedzi na pewno spodoba się menedżerowi, ale nie przyciągnie kibiców. Wybieraj te odpowiedzi jeśli nie masz pewnego miejsca w składzie.

Wybór pozycji

Zanim przystąpisz do odgrywania swojej roli w wybranej jedenastce musisz wybrać odpowiednią pozycję - Początek | Droga do sławy | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Zanim przystąpisz do odgrywania swojej roli w wybranej jedenastce musisz wybrać odpowiednią pozycję. Należy brać tutaj pod uwagę fakt, że wybranie pozycji nie gwarantuje, że w każdym klubie Twój zawodnik zostanie odpowiednio rozstawiony ponieważ zależy to od trenera i sytuacji w zespole. Do wyboru masz następujące pozycje: prawy/lewy skrzydłowy, środkowy pomocnik ofensywny i napastnik.

  1. Na pewno ciężko gra się na skrzydłach ponieważ Alex nie będzie w stanie strzelać dużej ilości bramek, jeśli nie będzie wchodził w pole karne przeciwnika.
  2. Wybierając opcję ofensywnego pomocnika możesz być pewien, że cały czas będziesz angażowany w grę. Będziesz miał tutaj także sporo okazji na strzelenie bramki ze względu na to, że Alex często będzie wchodził w pole karne i grał obok napastników.
  3. Napastnik to zdecydowanie najłatwiejsza pozycja do gry ponieważ nie musisz martwić się o brak dograń w Twoją stronę. Twoim zadaniem będzie strzelanie bramek.

Umiejętności

Za rozgrywanie meczy i zwiększanie ogólnej noty Alexa będziesz otrzymywał dodatkowe punkty za pomocą których będziesz w stanie zwiększać umiejętności Twojego zawodnika - Początek | Droga do sławy | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Za rozgrywanie meczy i zwiększanie ogólnej noty Alexa będziesz otrzymywał dodatkowe punkty za pomocą których będziesz w stanie zwiększać umiejętności Twojego zawodnika. Do wyboru są dwa drzewka: jedno nastawione na napastnika, a drugie odpowiedzialne za kreowanie gry zespołu.

Treningi

Pierwszy trening to szansa na udowodnienie trenerowi, że warto postawić na Alexa i wystawiać go w pierwszym składzie - Początek | Droga do sławy | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Pierwszy trening to szansa na udowodnienie trenerowi, że warto postawić na Alexa i wystawiać go w pierwszym składzie. To także doskonała okazja do zaliczenia dodatkowego zadania, które wymaga otrzymania noty treningowej wynoszącej co najmniej 8 punktów. Nota piłkarza rośnie, gdy wymienia dokładne podania, wykonuje drybling lub strzela bramki. Za nieudane zagrania nota będzie spadać. Postaraj się angażować Alexa w grę i wykonywać dokładne podania. Jeśli nie widzisz szans na zdobycie gola Twoim zawodnikiem, stwórz idealną pozycję strzelecką dla innego piłkarza, a także zainkasujesz nieco punktów. Gdy nota Alexa osiągnie pułap 8 punktów możesz omijać go do końca treningu, aby przypadkowo nie obniżyć noty lub angażować zawodnika, gdy masz 100% pewność, że wykonane zagranie dojdzie do skutku.