Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Strzały | Podstawowe zagrania | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

W tym rozdziale masz możliwość zapoznania się z rodzajami strzałów dostępnymi w grze FIFA 18. Poznanie ich rodzajów może znacząco wpłynąć na ilość i jakoś zdobywanych bramek.

Klasyczny, mocny strzał

Klasyczny strzał to często najłatwiejszy i najlepszy sposób na wykończenie każdej akcji - Strzały | Podstawowe zagrania | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Klasyczny strzał to często najłatwiejszy i najlepszy sposób na wykończenie każdej akcji. Strzał możesz oddać praktycznie z każdej pozycji. Skuteczność strzału zależy od precyzji i odpowiedniej siły z jaką poślesz futbolówkę w kierunku bramki rywala. Staraj się wykorzystywać każdy moment gdy Twój zawodnik zyskał kilka metrów wolnego miejsca, aby się rozpędzić i posłać piłkę w kierunku bramki z odpowiednią siłą. By wykonać klasyczny strzał należy wcisnąć klawisz odpowiedzialny za strzał i wybrać kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę.

Strzał finezyjny

Strzał finezyjny to bardzo efektowny sposób na zdobycie gola - Strzały | Podstawowe zagrania | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Strzał finezyjny to bardzo efektowny sposób na zdobycie gola. Bez względu na to, czy wkręcasz futbolówkę w jeden z rogów bramki z dalszej odległości lub w delikatny, techniczny sposób puszczasz ją tuż obok bramkarza w sytuacji "sam na sam", jest to niezwykle emocjonujący sposób na zdobycie gola. Należy tutaj wspomnieć o tym, że ten typ uderzenia jest skuteczny głównie w przypadku zawodników z zaawansowaną techniką. By wykonać strzał finezyjny należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał oraz modyfikator strzału finezyjnego, a następnie wybrać kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę.

Podcięcie piłki / lob

Podcięcie piłki sprawdza się doskonale w sytuacji, gdy bramkarz drużyny przeciwnej znajduje się zbyt daleko od linii bramkowej, by mieć szanse na udaną interwencję. Warto wykorzystywać to zagranie gdy np. bramkarz wyszedł do piłki posłanej w okolice pola karnego bądź też wraca z Twojego pola karnego po źle wykonanym rzucie rożnym. By wykonać podcięcie piłki lub lob musisz przytrzymać klawisz odpowiedzialny za strzał oraz modyfikator i wskazać kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę.

Przewrotka

Wykonanie przewrotki uzależnione jest od odpowiedniej sytuacji na murawie boiska, a więc częstotliwość występowania tego zagrania jest niestety znikoma. Najdogodniejszym momentem do wykonania przewrotki jest dośrodkowanie odchodzące od bramki, zmierzające na 11-13 metr przed bramką. Zagranie to jednak nie należy do najłatwiejszych więc wymaga skorzystania z usług zawodnika dobrze wyszkolonego technicznie. By wykonać przewrotkę należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał oraz kontrolę tempa i wybrać kierunek, w którym zagranie ma zostać wykonane.

Niski, cięty strzał

Niski strzał jest bardzo niewygodny dla bramkarza ze względu na wysokość w której futbolówka znajduje się w trakcie lotu, co często skutkuje nieudanym sparowaniem uderzenia na rzut rożny. Bardzo często zdarzy się, że piłka zostanie wypluta przez bramkarza przed siebie co z kolei stwarza dogodną sytuację na sfinalizowanie akcji poprzez dobicie piłki do bramki. By wykonać ten bardzo sprytny strzał wystarczy dwukrotnie wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał.