Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stałe fragmenty gry | Podstawowe zagrania | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

Rzuty rożne, wolne i karne mogą przesądzić o wyniku nie jednego meczu. W tym rozdziale znajdziesz porady dotyczące dobrych dośrodkowań z rzutów rożnych, a także uderzeń i rozegrań rzutów wolnych.

Rzuty rożne

Skuteczność rzutów rożnych uzależniona jest od ustawienia Twoich zawodników - Stałe fragmenty gry | Podstawowe zagrania | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Skuteczność rzutów rożnych uzależniona jest od ustawienia Twoich zawodników. Niestety, nie masz wpływu na to, czy stoperzy ustawią na długim, czy krótkim słupku. Najlepszym rozwiązaniem jest wypróbowanie kilku sposobów dośrodkowań, aby przekonać się o ich skuteczności.

  1. Dośrodkowanie drugiego zawodnika - Za pomocą L2/LT przywołujesz drugiego zawodnika do wykonania rzutu rożnego. Obróć się tym zawodnikiem i wykonaj wrzutkę równoległą do linii końcowej, ładując ponad 3 paski siły. Piłka przeleci wtedy nad bramkarzem i spadnie na głowę jednego z twoich zawodników, który z bliskiej odległości wpakuje ją do siatki.
  2. Dośrodkowania w środek - Zwykłe dośrodkowanie możesz wykonać na róg pola bramkowego lub na środek pola karnego. Wszystko zależy od rozmieszczenia zawodników. Musisz poszukać jakiegoś wysokiego zawodnika i starać się celować w jego okolice. Strzał głową w większości sytuacji oddawaj na długi słupek.
  3. Wrzutka przed pole karne - Dobrym rozwiązaniem jest także wrzutka przed pole karne i strzał z około 20 metrów. Problem w tym zagraniu polega na tym, że rzadko ustawia się tam jakiś zawodnik dlatego trzeba ręcznie przejąć kontrolę nad którymś z graczy i wybiec nim z pola karnego. Wrzuconą piłkę należy najpierw przyjąć i dopiero wtedy oddać uderzenie na bramkę.

Rzuty wolne

Do wykonywania rzutów wolnych najlepiej jest wybrać zawodnika, który posiada najwyższe statystyki celności i podkręcenia - Stałe fragmenty gry | Podstawowe zagrania | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Do wykonywania rzutów wolnych najlepiej jest wybrać zawodnika, który posiada najwyższe statystyki celności i podkręcenia. Wykonując rzut wolny z lewej strony boiska, wybierz lewonożnego zawodnika, a prawonożnego do wykonywania rzutu wolnego z prawej strony murawy. Wyceluj poza bramkę, około 2 metry od słupka. W zależności od odległości, załaduj strzał na 1,5 do 2 pasków. Jednocześnie wychyl i trzymaj lewy analog do góry i w kierunku bramki.

Rzuty wolne - rozegranie

Jeżeli przeciwnik ustawia obrońcę na linii to bardzo trudno trafić rzut wolny. W takiej sytuacji lepiej użyć wsparcia drugiego i trzeciego gracza. Przywołaj ich za pomocą L2/LT i RB/R1. Następnie szybko wciśnij przycisk strzału i podania, trzymając R2/RT lub LB/L1. Wtedy jeden z przywołanych zawodników pobiegnie do przodu. Podaj piłkę graczowi, który będzie obiegał mur. Dzięki temu, że przeciwnik stoi na linii, nie będzie spalonego. Później, w zależności od sytuacji strzel na bramkę lub podaj do lepiej ustawionego zawodnika.