Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zaawansowane zagrania obronne cz. 1 | Obrona | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

Po opanowaniu podstawowych zagrań warto zaznajomić się z bardziej zaawansowanymi technikami odbioru piłki lub uprzykrzania życia przeciwnikom.

Wyprzedzanie przeciwników

Wyprzedzanie przeciwników to jeden z kluczowych sposobów na powstrzymanie rywali i w głównej mierze polega on na neutralizowaniu ataków skrzydłami podczas pojedynków fizycznych bark w bark. Dobrym sposobem na wybicie zawodnika z rytmu biegowego jest pociąganie go za koszulkę poprzez wciskanie klawisza odbioru, przez co spowolnisz przeciwnika i zyskasz szansę na mało inwazyjne przejęcie piłki. Należy jednak pamiętać o tym, że do takiej gry potrzebujesz piłkarzy o odpowiedniej tężyźnie fizycznej.

Pressing kolegi z drużyny

Jeśli masz problemy z przerwaniem akcji zawsze możesz skorzystać z pomocy kolegi z drużyny. Umożliwi to przede wszystkim zepchnięcie akcji ofensywnej do boku i osaczenie przeciwnika, który przeważnie straci piłkę lub wybije ją za linię boczną boiska. Wykonując ten manewr musisz liczyć się z tym, że pewien sektor boiska pozostawisz bez odpowiedniego krycia. By poprosić o pomoc piłkarza z własnej drużyny, wciśnij i przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za pressing kolegi.

Zastawianie piłki

Zastawianie piłki własnym ciałem to bardzo skuteczna technika pozwalająca utrzymać futbolówkę w grze przy jednoczesnym ograniczaniu dostępu do niej ze strony przeciwnika. Zagranie to przydaje się szczególnie pod polem karnym przeciwnika, gdy musisz poczekać na wsparcie kolegów z drużyny lub gdy po prostu czekasz na końcowy gwizdek sędziego.

Blokowanie strzału w polu karnym

Blokowanie strzału w polu karnym przy wykorzystaniu wślizgu to bardzo ryzykowne zagranie, które przeważnie kończy się rzutem karnym, ale czasem nie będziesz mieć innej możliwości uratowania własnej bramki - Zaawansowane zagrania obronne cz. 1 | Obrona | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Blokowanie strzału w polu karnym przy wykorzystaniu wślizgu to bardzo ryzykowne zagranie, które przeważnie kończy się rzutem karnym, ale czasem nie będziesz mieć innej możliwości uratowania własnej bramki. Warto jednak zwrócić uwagę na inne możliwości, jak np. ograniczenie swobody ruchu przeciwnika poprzez podwajanie krycia lub ewentualne delikatne przepychanki, które jednak także mogą skutkować jedenastką, gdy będą zbyt intensywne.

Próba złapania na spalonym

Manewr, który niesie ze sobą ogromne ryzyko dlatego wykonywany jest w momencie, gdy sterujesz jedynym obrońcą w momencie ataku dwójki lub większej ilości przeciwników. Aby udaremnić próbę ataku w takiej sytuacji spróbuj oderwać się od jednego z zawodników w momencie, gdy inny zawodnik stara się podać mu piłkę. Szansa na odpowiednie wykonanie tej techniki jest znikoma, ale czasem warto podjąć takie ryzyko, gdy sytuacja na boisku jest już przesądzona.

Pressing na połowie przeciwnika

Pressing na połowie przeciwnika przydaje się w momencie gdy zależy nam na czasie, a wynik spotkania wskazuje na zwycięstwo drużyny przeciwnej - Zaawansowane zagrania obronne cz. 1 | Obrona | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Pressing na połowie przeciwnika przydaje się w momencie gdy zależy nam na czasie, a wynik spotkania wskazuje na zwycięstwo drużyny przeciwnej. W takiej sytuacji przeciwnikowi nie śpieszy się z rozgrywaniem piłki w kierunku naszej bramki więc konieczne jest wysłanie większej ilości zawodników na połowę przeciwnika w celu podjęcia próby odbioru futbolówki. Warto zwłaszcza naciskać bramkarzy, do których często adresowana jest piłka w takich sytuacjach. Nierzadko skutkuje to niedokładnym wybiciem piłki przez bramkarza lub niecelnym podaniem co często wiąże się z przejęciem futbolówki i wyprowadzeniem akcji. Należy jednak pamiętać o tym, że posyłając większą liczbę zawodników na połowę przeciwnika pozostawiasz spory obszar boiska bez krycia co może skutkować kontrą ze strony rywala.