Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak dobrze zacząć w trybie FIFA Ultimate Team | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

Każdy gracz swoją przygodę z Fifa Ultimate Team zacznie od zera i trochę potrwa zanim uzbierasz kilka tysięcy monet na większe zakupy. Niniejszy rozdział opisuje jak to zrobić, kiedy zbudować pierwszy złoty skład i czy opłaca się grać drafty.

Katalog EAS

Do katalogu wchodzisz z poziomu menu Ultimate Team poprzez wciśnięcie Prawego Analogu bądź wciśnięcie Q na klawiaturze - Jak dobrze zacząć w trybie FIFA Ultimate Team | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Do katalogu wchodzisz z poziomu menu Ultimate Team poprzez wciśnięcie Prawego Analogu bądź wciśnięcie Q na klawiaturze. Katalog oferuje graczom szereg nagród, które mogą przydać się zwłaszcza początkującym graczom. Znajdziesz tu m.in. piłki, buty, cieszynki, a także monety. Nagrody otrzymujesz za zdobycie odpowiedniego poziomu doświadczenia i określoną ilość punktów. Co istotne, poziom przenosi się z roku na rok więc bardziej doświadczeni gracze będą czerpać z katalogu większe korzyści.

Najważniejsze bonusy dla graczy to monety. Na początkowych poziomach możesz wykupić 200 premiowych monet do pięciu, dziesięciu lub piętnastu kolejnych spotkań. Posiadając ten bonus po każdej grze, oprócz standardowych monet za mecz, gracz dostanie dodatkowe 200 co dla początkującego gracza powinno być znacznym ułatwieniem. Na wyższych poziomach można wykupić premię 1000 monet. Jest to naprawdę duża pomoc. Jeżeli masz wybór, najpierw wykorzystaj premie po 1000 monet.

Kolejną ważną rzeczą są stroje historyczne i piłki. Nie chodzi tu tylko o ich wartość wizualną, ale o to, że można je sprzedać. Teoretycznie da się je wystawić na aukcję, ale szanse na kupienie ich przez kogoś są bardzo małe. Jednak możesz użyć szybkiej sprzedaży. Jeżeli sprzedasz jeden strój to otrzymasz zaledwie 62 monety. Nie jest to dużo, ale jeżeli sprzedasz je wszystkie, to uzbierasz dość pokaźną sumę, którą możesz spożytkować w dowolny sposób. Co więcej, możesz tu wypożyczać piłkarzy, powiększać listę transferową oraz wykupić kartę kontraktu zawodnika na 99 meczów.

Budowanie składu

Pierwszy brązowy skład musisz złożyć z zawodników, których udało Ci się znaleźć w paczkach. Co bardzo istotne, możesz wzmocnić swój skład wypożyczając z katalogu EAS lepszych zawodników, którzy będą wspierać Twoją drużynę przez określoną ilość meczów. Tych najlepszych najlepiej zostawić na mecze pierwszoligowe lub turniejowe. Wszystkich ocenionych do 85 punktów możesz śmiało wystawiać do gry.

Na początku nie opłaca się kupować brązowych lub srebrnych piłkarzy, a pierwszy skład najlepiej jest zbudować ze złotych, nieświecących zawodników. Pamiętaj, aby była to jedna z najlepszych lig - hiszpańska, angielska, włoska, francuska lub niemiecka. Kolejną opcją jest jedna z najlepszych nacji - Brazylia, Argentyna, Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy, Anglia. Po skompletowaniu całej jedenastki możesz zacząć po kolei ulepszać zawodników.

Co bardzo istotne, pamiętaj, aby utrzymywać kondycję wszystkich zawodników powyżej 75. Jest to dość kosztowne, ale istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tym:

- kondycje drużynowe - masz 11 zawodników, których nie zmieniasz, tylko aplikujesz kondycję drużynową co mniej więcej 4 mecze. Dzięki temu nie tracisz monet na większą ilość zawodników, ale ciągle ponosisz koszty utrzymania. Plusem jest jednak to, że cały czas grasz najmocniejszymi zawodnikami.

- drugi skład - masz dodatkową drużynę, z innej ligi, a zawodnicy z pierwszego składu są tam na ławce po to, by odnawiała im się kondycja. Może to być skład mocny i słabszy, ale dobrze mieć wyrównane zespoły. Na początku musisz wydać sporo monet na zawodników, ale nie tracisz ich później na kondycje. Masz też możliwość przetestowania większej ilości graczy.

- rotacja zawodnikami - masz około 18 zawodników, których możesz wymieniać bez utraty zgrania. Robisz zmiany pomiędzy meczami, dzięki czemu gracze na zmianę odpoczywają. W ten sposób możesz również radzić sobie z kontuzjami, bez konieczności kupowania leczenia. Minusem tego rozwiązania jest to, że rzadko udaje się znaleźć odpowiedniego zastępcę na daną pozycję. Nie sprawdzi się to też w hybrydach, gdzie na danej pozycji musi być na przykład zawodnik z konkretnej nacji i klubu, bo w przeciwnym wypadku nie będzie zgrania.

Sezony

Sezony to najlepsze rozwiązanie na początek. Zanim zaczniesz, musisz tylko wybrać opcję gry online lub z wirtualnym przeciwnikiem. Jeżeli uważasz, że z pierwszym brązowym składem wzmocnionym wypożyczonymi zawodnikami jesteś w stanie utrzymać się w 10 lidze online, to wybierz ten wariant. Jeśli jednak jesteś początkującym graczem i ciężko Ci ugrać cokolwiek prowadząc słabszy skład, wybierz sezon jednego gracza. Gdy tylko oswoisz się z grą, zarobisz trochę monet i złożysz lepszy skład będziesz w stanie podbijać kolejne ligi w sezonach online.

Draft

W Drafcie budujesz drużynę ze wszystkich zawodników dostępnych w grze - Jak dobrze zacząć w trybie FIFA Ultimate Team | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

W Drafcie budujesz drużynę ze wszystkich zawodników dostępnych w grze. Na każdą pozycję przypada po 5 zawodników do wyboru. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz w stanie grać najlepszymi z najlepszych, jak np. Ronaldo lub Messi na których normalnie nie byłoby Cię stać. Formuła rozgrywki bazuje na zwykłym turnieju z maksymalnie 4 meczami do rozegrania. Za ukończony draft otrzymujesz paczki, a nagroda jest tym większa im więcej meczów udało Ci się wygrać.

Jeśli chodzi o opłacalność tego trybu to wejście do Draftu kosztuje 15000 monet. Za 4 zwycięstwa masz praktycznie gwarantowany zwrot zainwestowanych wcześniej monet, a dodatkowo masz możliwość trafienia w paczkach naprawdę dobrych zawodników. Za 2-3 wygrane mecze możesz wyjść na swój, jeśli uda Ci się trafić dobre karty. Biorąc pod uwagę, że w paczkach możesz znaleźć karty jednorazowe, jak np. style gry, kontrakty, zmiany pozycji, kondycje można stwierdzić, że przy odrobinie szczęścia można na tym trybie zarobić. Pamiętaj jednak, że czasem zdarzy się kilka gorszych podejść pod rząd i straty mogą być dotkliwe.

Układanie składu

Podczas układania składu bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na dobre zgranie zespołu, a nie stawiać na indywidualnych zawodników. Podstawą każdego składu jest dobry kapitan, a następnie przejdź do wyboru kolejnych zawodników z takich lig, jak np. Premier League, LaLiga, Calcio A, Bundesligi i Ligue 1. Czasem staniesz przed trudnym wyborem i będziesz zmuszony odrzucić naprawdę dobrego zawodnika i postawić na słabszy wybór, aby wzmocnić zgranie zespołu.