Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uzyskiwanie dobrych not meczowych | Droga do sławy | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

Kluczowe dla rozwoju Alexa Huntera jest uzyskiwanie dobrych not meczowych. Najlepsze kluby wymagają, aby ocena oscylowania w granicach 7.5 lub 8.5 co często jest niezwykle trudne do osiągnięcia, gdy dostajesz od trenera zaledwie 15 minut gry. Najlepszą metodą na podniesienie oceny jest oczywiście strzelanie goli lub asystowanie przy strzeleniu bramki. Dobre podania, rajdy, czy niezłe próby strzałów także są dobrze punktowane. Za straty, faule, niecelne podania, słabsze strzały lub kartki nota jest obniżana.

Gra całym zespołem, czy jednym zawodnikiem?

Przed każdym meczem musisz zdecydować się, czy będziesz grać całym zespołem, czy tylko jednym zawodnikiem - Uzyskiwanie dobrych not meczowych | Droga do sławy | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Przed każdym meczem musisz zdecydować się, czy będziesz grać całym zespołem, czy tylko jednym zawodnikiem. Na pewno łatwiej gra się całym zespołem ze względu na to, że możesz całą drużyną pracować na jednego zawodnika - Alexa Huntera.

Porady

  1. Graj na Huntera - Jeżeli kontrolujesz cały zespół możesz śmiało zagrywać podania do Huntera, aby zdobyć zawodnikiem jak najwięcej bramek i asyst. Wyjątkiem są spotkania w których masz jasne polecenie od menedżera, że mecz należy wygrać. Nie graj jednak do niego wszystkich możliwych piłek. Spokojnie wyprowadzaj akcje ze swojej połowy, nie zwracając uwagi na piłkarza. Dopiero pod bramką przeciwnika szukaj Huntera. Widzisz nad nim w trakcie meczu symbol dzięki temu wiesz, gdzie go szukać. Stwarzaj dla niego dogodne sytuacje i nawet jeżeli masz przed sobą pustą bramkę, poszukaj podania do młodego Anglika.
  2. Gra jednym zawodnikiem - Jeżeli grasz jednym zawodnikiem, możesz prosić kolegów z zespołu o podanie lub sugerować im chęć oddania strzału poprzez użycie podstawowych przycisków sterowania. Przyciskiem podania ziemią prosisz o podanie ziemią, podobnie z prostopadłą i dośrodkowaniem. Używając strzału, sugerujesz zawodnikowi z piłką uderzenie na bramkę. Uważaj jednak, aby nie korzystać z tego za często. Koledzy wykonują Twoje polecenia zawsze, bez względu na szanse powodzenia. Jeżeli poprosisz o podanie w sytuacji, gdy będziesz kryty, podanie nie dojdzie do adresata, a Twoja nota zostanie obniżona za złą prośbę o podanie.
  3. Staraj się rozważnie używać sprintu. Z przyzwyczajenia do gry całym zespołem możesz wciskać go za często, przez co Hunter szybko opadnie z sił. Pamiętaj o tym, że na padach do konsol przyciski odpowiadające za sprint są analogowe, co oznacza, że w zależności od tego, jak głęboko go wciśniesz, Twój piłkarz będzie biegł szybciej lub wolniej.
  4. Szanuj piłkę - Nie próbuj wykonywać Hunterem trudnych i ryzykownych podań, jeżeli nie masz szansy na asystę. Nawet jeżeli Twoje podanie będzie kluczowe w akcji, a Twój zespół po niej zdobędzie bramkę, nie dostaniesz tak dobrej noty, jak przy strzeleniu z metra na pustą bramkę. W środku pola stawiaj przede wszystkim na celność. Mogą to by krótkie podania do tyłu. Ryzykuj utratę posiadania piłki dopiero pod bramką, jeżeli Twój kolega z zespołu wychodzi na dobrą pozycję i masz szansę na asystę.
  5. Praca w defensywie - Agresję w obronie powinieneś ograniczyć do minimum. Nic nie stoi na przeszkodzie do podejścia pressingiem lub próby przechwycenia podania, ale staraj się jak najmniej używać odbioru tradycyjnego, a wślizgów nie rób wcale. Bonusy za odbiory na pozycjach ofensywnych są niewielkie, a szkoda ryzykować faulu lub kartki.
  6. Zmiana ustawień - Zmień czas meczu w ustawieniach na dłuższy, zwłaszcza w początkowej fazie gry, gdy siedzisz na ławce. Naprawdę ciężko zadowolić menedżera bramką jeżeli gra się zaledwie 15 minut meczowych przy najkrótszym możliwym czasie meczu. W ustawieniach możesz również zmienić poziom trudności na odpowiadający Twoim umiejętnościom, a także kamerę na wygodniejszą.